KOGA BRIGA ZA PORAZ Andorin fudbaler objavama na Tviteru do kasno u noć zasmejavao fudbalsku planetu
EPA-EFE/YOAN VALAT

U kvalifikacijama za Mondijal u Kataru 2022. Engleska je u gostima pobedila Andoru 5:0.

Za Andoru je od 31. minuta igrao 42-godišnji štoper Ildefons Lima, koji je sa 133 nastupa rekorder reprezentacije, dok je sa 11 golova ujedno i najbolji strelac nacionalnog tima u istoriji.

U igri je proveo jedva nešto više od pola sata, u 63. minutu morao je da izađe zbog povrede.

Ono što je privuklo najviše pažnje desilo se posle meča.

Objavama i komentarima na Tviteru do duboko u noć zabavljao je Lima fudbalski svet.www

Podelio je sliku s 21 godinu mlađim Englezom Džejdonom Sančom i uz emotikone smijeha napisao: "Idući put pokušaj usporiti".

"Stavio si ga u džep, tu je izgubio loptu", napisao mu je jedan pratilac na Tvitera, na šta mu je Lima odgovorio: "Istina. On je izgubio kontrolu nad loptom, a ja sam izgubio svoj mišić"

Na pitanje je li mu Sančo dao dres posle utakmice, Lima je napisao: "Ne, još uvek trči."

Povreda će ga naterati na pauzu od dve do tri nedelje, a dotad će, kaže, "pokušati uloviti Sanča u kafani."

Pre nego što je zamenjen u 73. minutu Džejdon Sančo je asistirao Čilvelu za 1:0 i Abrahamu za 3:0.