SILOVITI "PLAVCI" Čelsi zaseo na vrh Premijer lige
EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Izabranici Tomasa Tuhela su se izdigli posle dva vezana poraza, od Mančester Sitija i Juventusa, uspeli su da pobede Sautempton 3:1 u meču sedmog kola Premijer lige.

Čelsi je poveo već u devetom minutu, kad je drugi gol u sezoni dao Trevor Šaloba. U 41. minutu Timo Verner je postigao gol, ali je on naknadno poništen zbog jednog faula koji je napravljen u začetku akcije.

U drugom poluvremenu Sautempton je zaigrao bolje, hrabro je napao na Stamford Bridžu, što mu se i isplatilo u 61. minutu, kad je Čilvel skrivio penal, a u gol ga pretvodio Džejms Vord-Prauz. Kapiten "svetaca" je zatim u 77. minutu od heroja postao tragičar ekipe, pošto je dobio crveni karton zbog pobibeljnog starta pred golom - Čelsija.

Domaćin je brojčanu nadmoć krunisao u 84. minutu, Timo Verner je postigao gol sa pet metara posle fenomenalne asistencije kapitena Azplikete. Pobedu je golom u 89. minutu overio Ben Čilvel.