TADIĆ I AJAKS ZGRABILI NOVA TRI BODA! Dominatna partija "kopljanika" protiv Bešiktaša, Inter iz Ukrajine nosi samo bod!

Amsterdamski Ajaks na domaćem terenu savladao je Bešiktaš (2:0) u meču grupe C, dok su Šahtjor i Inter odigrali nerešeno (0:0) u okviru utakmice grupe D.

Od samog starta igrači Ajaksa su pokazali turskoj ekipi ko je gazda na njihovom terenu, odmah su krenuli ofanzivno što im se vrlo brzo isplatilo.

Prvi gol za "kopljanike" postigao je Bergojs u 12. minutu posle sjajne asistencije Dušana Tadića.

TADIĆ I AJAKS ZGRABILI NOVA TRI BODA! Dominatna partija

Posle ovog pogotka Ajaks je nastavio sa svojom igrom, nizale su se šanse, a dva puta je zapretio i naš Dušan Tadić.

U 43. minutu Bergojs je asistirao Aleu koji je povisio rezultat na 2:0.

U drugom poluvremenu gledali smo sličnu situaciju kao i u prvom poluvremenu, ali nažalost  nije više bilo golova.

Ajaks tako nakon trijumfa nad Sportingom upisao još jednu pobedu.

Za razilku od Ajaksa koji niže pobede, šampion Italije još uvek ne zna za trijumf.

Plavo-crni su u meču prvog kola poraženi od  madridskog Reala na domaćem terenu (0:1), a sada su odigrali nerešeno sa Šahtjorom u gostima (0:0)

Imale su obe ekipe svoje šanse, može se reći da je Inter dosta puta mogao da dođe do vođstva, ali mreža ukrajinske ekipe ostale je netaknuta.

Inter tako posle prva dva kola ima samo jedan bod, baš kao i Šahtjor.

Kraj utakmica - Ajaks je savladao Bešiktaš rezultatom 2:0, dok  su Šahtjor i Inter odigrali nerešeno (0:0)

87. minut -.Faul nad Dušanom Tadićem

83. minut - Ponovo šansa za Ajaks

79. minut - Nastavlja Ajaks sa svojom igrom

77. minut - Ponovo je Šahtjorov igrač Dodo imao šansu, ali bez uspeha

74. minut - Žuti karton je dobio Bazdgoan iz Bešikataša

65. minut - Neuspešan korner Intera

61. minut - Postiže gol Karaman, ipak gol je poništen

57. minut - Pao je Tadić nakon duel sa defanzivcem Bešiktaša, ali sudija nije dosudio prekršaj

55. minut - Džeko je napustio igru, umest njega na terenu je Korea

52. minut - Ajaks nastavlja sa  napadčkim fudbalom

50. minut - Odlična šansa za Šahtjor. Dodo je pucao, ali šut je blokiran

46. minut -  Počela su druga poluvremena

Kraj prvih poluvremena - Ajaks vodi rezultatom 2:0 protiv Bešiktaša, dok Šatjor i Inter još uvek igraju nerešeno (0:0)

42. minut - Ale  postiže gol za Ajaks posle asistencije Bergojsa

40. minut - Ale je poslao loptu Tadiću koji se nije baš najbolje snašao

37. minut - Ponovo sjajan centaršut Dušana Tadića, ipak sjajno su se snašli defanzivci Bešiktaša

31. minut - Prekšraj u korist Ajaksa

25. minut - Imao je korner Inter, ali uspeo je golman Šahtjora da spreči opasnost

22. minut - Sjajna šansa za Dušana Tadića

18. minut - Šahtjor je imao šansu, ali ništa od pogotka

17. minut - Ajaks je poveo. Posle asistetncije Dušana Tadića, Bergojs je pogodio

12. minut - Ponovo je Ajaks preuzeo incijativu, imali su dve dobre šanse, ali bez pogotka

11. minut - Šahtjor je morao da napravi izmjenu, zbog povrede Lasana Traore je napustio igru, a umesto njega je ušao De Zerbi

9. minut - Batušvai pogađa stativu. Prva ozbiljna šansa za Bešiktaš

6. minut - Pokušava Ajaks odmah da dođe do gola Bešiktaša

1. minut - Utakmice su počele

AJAKS: BEŠIKTAŠ (2:0)

ŠATJOR: INTER (0:0)