SJAJAN OTPOR SVETSKOM ŠAMPIONU Argentina bolja od Srbije
FIFA/FSS

U 2. kolu Svetskog prvenstva u futsalu Srbija je poražena od Argentine 2:4 (Rakić 7, Lazarević 10 - Aksentijević 9. autogol, Brandi 11, Vaporaki 11, Boruto 24).

Odlično su se naši nosili sa braniocem svetske krune, dva puta su vodili, ali ni sreća nije bila na strani Orlova.

Crveni karton za Stojkovića u 8. minutu posle sudara sa golmanom i gledanja VAR-a smanjio nam je rotaciju.

Uprkos tome Rakić je doneo prednost u 7. minutu. Potom je lopta pogodila stativu i odbila se od leđa golmana Aksentijevića za izjednačenje u 9. minutu - 1:1.

Sjajan potez u narednom napadu izveo je Lazarević, pred golmanom je samo potkopao i felširao loptu, ni igrač Argentine koji je uklizao nije uspeo da spreči vođstvo Srbije.

A, onda smo dva gola primili u istom minutu. To se ispostavilo kao pogubno.

U drugom poluvremenu su Gaučosi čuvali loptu, napadali, postigli još jedan gol i slavili 4:2.

U našoj F grupi Iran je pobedio SAD 4:2.

Našem timu ostaje u ponedeljak meč sa SAD (Argentina ih pobedila 11:0), pobedom bi mogli do osmine finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.