SEDMO KOLO ČEMPIONŠIPA Paunoviću tri boda, Jokanovića baš neće
EPA/TANNEN MAURY

Slaviša Jokanović baš nema sreće na klupi Šefild Junajteda, dok je Veljko Paunović upisao pobedu u sedmom kolu Čempionšipa.

Jokanovićeve "oštrice" su imale u džepu tri boda, ali su primile gol od Prestona u 90+5. minutu za konačnih 2:2. Već u 7. minutu Šefild Junajted je poveo preko Gibs-Vajta, ali je izjednačio Danijel Džonson 12 minuta kasnije. Kad je Sander Berge u 84. minutu dao nivi gol za domaćina, delovalo je da će tri boda ostati u Šefildu. Da ne bude tako u 90+5 se pobrinuo Emil Ris Jakobsen.

Za razliku od Jokanovića, Paunović je upisao tri boda i preskočio na tabeli zemljaka pod čijim je kormilom igrao u Partizanu. Najbolji u pobedi Redinga nad Piterborom je bio Džon Svift, strelac u 64. i asistent u 88. minutu za gol koji je dao Tom Dele-Baširu. Isti igrač je dao gol i u 67. minutu, dok je strelac za goste bio Nejtan Tompson u 74. minutu.