PORAZ NA STARTU SP Iran bolji od Srbije, sledi meč sa braniocima titule
EPA/SRDJAN SUKI

Na otvaranju Svetskog prvenstva u futsalu Iran je u okviru F grupe pobedio Srbiju 3:2 (Ahmadi 4, Fakim 3, Esmailpur 37 - Stojković 18, Tomić 38).

Bronzani sa prošlog planetarnog prvenstva su do velike prenosti došli u 4. minutu kada su za nekoliko sekundi Ahmadi (dobio crveni karton u 11. minutu) i Fakim postigli dva gola.

Stojković je pred poluvreme smanjio na 1:2. Potom su naši tražili izjednačene, ali u finišu šok, Esmailpur je u 37. minutu povisio na 3:1.

Smanjio je u narednom napadu Tomić na 2:3, ali do kraja promene više nije bilo, samo je Rajčević u poslednjim sekundama dobio crveni karton.

Večeras u našoj grupi na SP u Litvaniji igraju SAD - Argentina.

Gaučosi su naredni rival našeg tima. Oni brane krunu. Duel je za tri dana. Naš tim 20. septembra igra poslednji meč u grupi protiv SAD.