SPEKTAKULARAN START LIGE ŠAMPIONA Uzalud rekord i gol Ronalda, poraz Junajteda u Bernu, remi u Sevilji!
EPA-EFE/ALESSANDRO DELLA VALLE

Spektakularan preokret Jang bojsa i pobeda 2:1 nad Mančester Junajtedom i remi u Sevilji sa čak četiri penala obeležili su start Lige šampiona.

Kristijano Ronaldo je izjednačio rekord Ikera Kasiljasa pošto je odigra 177. meč u Ligi šampiona. Uspeo je da postigne i gol za vođstvo Junajteda u Bernu, ali su kola "đavola" krenula nizbrdo posle isključenja Van Bisake u 33. minutu. Ngamelu je izjednačio u 66. minutu, dok je Sibačo u 90+5 digao na noge skoro ceo stadion u Bernu. Nemanja Matić je igrao za "đavole" od 72. minuta, dok je u 83. šansu u dresu domaće ekipe dobio Miralem Sulejmani.

U Sevilji je bilo nerešeno, oba gola su pala sa penala, a gosti nisu iskoristili čak dve najstrože kazne, jednu Karim Adejemi, a drugu Luka Sučić, koji je jedan penal iskoristio. Na klupi Sevilje ostao je Marko Dmitrović, dok Nemanja Gudelj nije prijavljen za Ligu šampiona.

Jang bojs - Mančester J. 2:1

(Ngamelu 66, Sibačo 90+5 - Kristijano Ronaldo 13)

Sevilja - Salcburg 1:1

(Rakitić 41. penal - Sučić 21. penal)

Tok mečeva pratite uživo na portalu alo.rs

GOOOOL u 90+5 - Sibačo za pobedu Jang bojsa

Miralem Sulejmani je ušao u igru u 83. minutu

Sevilja i Junajted se brane sa igračem manje i ne žele da rizikuju poraz na startu

U 72. minutu Nemanja Matić je zamenio Bruna Fernandeša

Nerešeno i u Bernu, Ngamelu je u 66. minutu kapitalizovao brojčanu prednost Jang bojsa

Jusef En Nesiri je zbog faula dobio žuti karton u 26. minutu, a u 50. i drugi zbog simuliranja. Španski tim će do kraja imati igrača manje.

Martins je faulirao Bruna Fernandeša i dobio žuti karton u 49. minutu. On je bio žrtva Van Bisake u prvom poluvremenu.

2. POLUVREME:

Rakitić sa bele tačke poravnava u Sevilji u 41. minutu i ekspresno kažnjava blamažu gostiju sa penala

Luka Sučić ne koristi penal za Salcburgu 37. minutu

Mančester Junajted od 35. minuta igra sa desetoricom, direktan crveni karton je opravdano dobio Aron van Bisaka, zbog pogibeljnog starta

En Nesiri posle silnih promašaja dobija i žuti karton

Salcburg vodi golom Luke Sučića sa bele tačke

Vode "đavoli" u Bernu, u režiji Portugalaca, Bruno je asistent, a strelac, a ko drugi - Kristijano Ronaldo

Karim Adejemi jeu 13. minutu imao najbolju moguću šansu, ali nije iskoristio penal za Salcburg