RADNIČKI I ŽELJO MIROLJUBIVO Kragujevčani i Sarajlije posle 40 godina ponovo odigrali meč

Početni udarac izvep je Kragujevčanin Dušan Simić, nekadašnji napadač Radničkog, koji je igrao i za Železničar. Meč je završen rezultatom 1:1. Gosti su poveli u 15. minutu, a gol je postigao Petar Baji. Radnički je izjednačio 17 minuta kasnije, golom Saše Jovanovića.

Kratak predah u nacionalnom prvenstvu Sarajlije su iskoristile za mini-turneju po Srbiji. Najtrofejniji klub Bosne i Hercegovine i nekadašnji šampion Jugoslavije izgubio u Gornjem Milanovcu od srpskoligaša Takova sa 3:0, ali kako u klubu kažu tom prilikom je igrao drugi tim. Željo je bio znatno uspešniji protiv superligaša koji je, doduše, igrao u kombinovanoj postavi.

Ekipu sa Grbavice sa klupe predvodi čuveni jugoslavenski i hrvatski golman Tomislav Ivković, poznat i po tome što je na SP u Italiji, 1990. godine, odbranio penal legendarnom Maradoni. Za Želju sada igra i nekadašnji defanzivac Radničkog Aleksandar Kosorić.