BIRMANČEVIĆ POGOTKOM ISPISAO ISTORIJU! Malme prvi put izborio Ligu šampiona, za to je najzaslužniji naš as!

Švedski klub je u Razgradu odbranio prednost iz prvog meča od 2:0 i porazom od 2:1 prvi put izborio Ligu šampiona.

Najzaslužniji za to je nopvopečeni reprezentativac Srbije Veljko Birmančević koji je postigao prelep gol iz slobodnog udarca,.

Ludogorec je poveo u 10. minutu golom Nedijalkova, ali je srpski vezista izjednačio tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Bugari su ponovo poveli u 60. minutu iz penala golom Sotirijua, ali to nije bilo dovoljno za prolaz.

U Ligi šampiona će igrati i Benfika koja je u Ajndhovenu remizirala 0:0 sa PSV-om i tako odbranila 2:1 iz prvog meča u Lisabonu.

Goleada je viđena u Budimpešti, gde je Ferencvaroš izgubio od Jang Bojsa rezultatom 3:2, što je Švajcarce odvelo u grupnu fazu Lige šampiona.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.