MOLDAVSKI ŠAMPION BRILJIRAO Šerif brutalno ponizio Dinamo, "modrima" skoro sigurno izmakla Liga šampiona

Šerif je pregazio Dinamo 3:0 i nalazi se pred istorijskim plasmanom u Ligu šampiona! Moldavski šampion, koji je prošle nedelje golom iz ofsajda eliminisao Crvenu zvezdu, sad je ponizio zagrebački Dinamo, koji je važio za apsolutnog favorita u ovom dvomeču.

Adama Traore je sa dva gola poveo Šerif ka istorijskoj pobedi, a gol je postigao i Dimitris Kolovos.

Da je Šerif apsolutno zasluženo stigao do pobede koja mu gotovo sigurno garantuje istorijsko igranje Lige šampiona, govori i statistika: 18:9 u udarcima na gol, a 12:4 u šutevima u okvir gola.

Pobedu je u utorak uveče, i to u gostima, upisao Šahtjor koji je minimalnim rezultatom savladao Monako.

Jedini gol na ovom meču pao je u 19. minutu, a strelac je bio Pedrinjo.

U ekipi Nika Kovača nije bilo Strahinje Pavlovića koji je meč presedeo na klupi.

Salcburg je savladao Brondbi 2:1 i to nakon preokreta.

Poveli su gosti iz Danske nakon samo četiri minuta igre golom Urea, a Salcburg je preokret kreirao u drugom delu meča.

Prvo je za izjednačenje pogodio Adejemi u 57. minutu da bi austrijskom timu pobedu doneo Aranson u 90. minutu.