NEVIĐENA GLUPOST Pobedili, a dve nedelje kasnije shvatili da su napravili bizarnu grešku i da su izbačeni
EPA-EFE/FILIP SINGER

Ima već dve nedelje kako je Volfsburg prošao u narednu rundu Kupa Nemačke, ustvari mislio da je prošao.

Nekadašnji šampion, kada su za njega igrali Džeko, Misimović i Grafite, pobedio je četvrtoligaša Prusen Minster 3:1 posle produžetaka.

Minster je poveo u 74. minutu golom Hofmajera, izjednačio je Brekalo u nadoknadi. Trijumf su doneli Veghorst u 103. i Baku u 120. minutu.

A, onda su izbačeni zbog administrativne greške!

Trener Mark van Bomel napravio je tri izmene u prvih 90 minuta, a onda još tri u produžecima.

Ali, dozvoljeno je samo pet izmena, a on je napravio šest.

Pravilo glasi "tokom utakmice je moguće napraviti pet izmena. Dodatna izmena u utakmicama s produžecima nije dopuštena".

Sudija Kristijan Dingert je to naveo u izveštaju, što je Minster iskoristio da se žali i dobio je.

Umesto prvoligaša dalje je otišao četvrtoligaš.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.