BRUKANJE HRVATA Srbi iz Tobola izbacili splitski Hajduk
Printscreen

Tobol je ostvario jednu od najvećih uspeha u klupskoj istoriji - eliminisao je splitski Hajduk i domogao se trećeg kola kvalifikacija za Ligu Konferencije.

Hrvatski klub je na revanš u Kostanaj poneo trijumf 2:0 iz prvog meča, ali je doživeo brodolom. Domaćin je posle produžetaka pobedio 4:1, u regularnom toku bilo je 3:1, uz napomenu da je Hajduk produžetk izborio golom u četvrtom

Potpis ispadanju "bilih" potpisali su srpski fudbaleri Dušan Jovančić i Zoran Tošić, nekadašnji igrači beogradskih "večitih". Jovančić je dao gol, a Tošić je bio asistent za prvi pogodak Sergejeva.

Jovančić je u 56. minutu postigao prvi gol na meču, da bi Sergejev u 61. i 67. minutu doveo klub iz Kostanaja na korak do prolaza. kad je u 70. minutu Krovinović propustio da sa penala smanji na 1:3, delovalo je gotovo, ali je Emir Sahiti golom u četvrtom minutu nadoknade meč uveo u produžetak. Da ne bude penala, pobrinuo se Tagibergen golom u 118. minutu.