VOJVODINA POBEDILA PANEVEŽIS Kapiten Čović presudio bombom pod prečku (FOTO)

U 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija novosadska Vojvodina gostovala je Panevežisu u istoimenom gradu u Litvaniji.

Lale su imale dobru uvertitu u Super ligi, ostale su neporažene u Beogradu na megdanu braniocu titule Crvenoj zvezdi, a to se prenelo i na Litvaniju gde su slavile (1:0) golom kapitena Čovića u 70. minutu.

Revanš je za sedam dana, ko prođe igraće protiv austrijskog LASK-a u 3. kolu kvalifikacija.

Panevežis - Vojvodina 0:1 (0:0)

Strelac: 0:1 Nemanja Čović u 70. minutu.

Panevežis - Stadion: Aukštaitija. Sudija: Alan Dure (Luksemburg).

PANEVEŽIS: Golas, Floro, Bisi, Januševskis, Pereira, Eliošius, Kozoronis, Dantas, Sarpong, Jankauskas (od 77. Kružikas), Elias (od 71. Kapnidis).

VOJVODINA: N. Simić, Devetak, Kovačević, Stevanović, Cucin, Maksimović (od 63. Busnić), Čović, Topić, Novevski (od 46. Bastajić), Mrkaić (od 63. Zukić), V. Simić (od 82. Kabić).

90. minut: Sudija pokazuje da će se igrati dva minuta nadoknade.

82. minut: Kapnidis se na osam metara okrenuo oko rivala i šutirao, na sreću Novosađana malo iznad prečke.

77. minut: Kružikas je zamenio Jankauskasa.

75. minut: Poništen je gol Vojvodine. Ubačena lopta u peterac, Bastajić je glavom spustio za Zukića na četiri metra, koji je poslao u nebranjenu mrežu. Sudija je bio loše postavljen, ali je digao zastavicu.

74. minut: Kapnidis je ušao u kazneni Novosađana iskosa sa čeve strane, neometan šutirao sa desetak metara, ali je Simić odbranio odlično.

71. minut: Prva izmena kod domaćina, Eliasa je zamenio kapnidis.

70. minut: Lopta u kazneni za kapitena Čovića, bio je skoro u mrtvom uglu, ali je šutirao sa strane sa šest, sedam metara, lopta se zarila pod prečku, Panevežis - Vojvodina 0:1.

68. minut: Šut Topića sa 19 metara, otišla je lopta nebu pod oblake.

66. minut: prvi karton za domaće, za Kozoronisa.

63. minut: Ušli su Busnić i Zukić umesto Mrkaića i Maksimovića.

53. minut: Maksimović je kod kaznenog rivala rukama s leđa uhvatio rivala u želji da spreči kontru. Dobio je žuti karton.

50. minut: Cucin je oštro startovao na rivala, loptu nije zakačio, pa je dobio žuti karton.

46. minut: Bastajić je zamenio Novevskog. Dva minuta kasnije dobio je žuti karton.

2. POLUVREME:

42. minut: Posle kornera kapiten Čović je sa druge stative utrčao u sredinu na petarac, nisu ga ispratili, ostao je sam, šutirao glavom, ali je Golas odlično odbranio, imao je sreću i da je lopta išla pravo u njega.

41. minut: Kozoronis pokušava iz daljine, sa oko tridesetak metara, lopta ide uz stativu, Simić je na mestu i hvata je u naručje.

38. minut: Jankauskas dobija loptu u for, ulazi u kazneni, pored njega je Čović, vezista domaćina pada i širi ruke, sudija odmahuje rukom, nema penala.

34. minut: Umesto izbijene lopte Novosađani su napravili faul na ivici kaznenog, nehotice. Umalo da im se to obije o glavu. Dantas je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

28. minut: Oštriji start kapitena Čovića, na sreću sudija ga je samo upozorio, karton je ostavio u džepu.

26. minut: Lopta se vrti oko sredine terena, ništa bitno se ne događa na terenu.

17. minut: Dantas se šunjao po ivici kaznenog, na kraju je našao prostor za šut, lopta je išla u malu mrežu, bacio se Nikola Simić i krajnjim naporom odbranio.

14. minut: Floro pokušava sa 23 metara sa desne strane, jak šut levicom, ali je lopta išla po sredini gola, pa je Simić lako ukrotio.

9. minut: Pereira je probao sa dvadesetak metara iskosa po zemlji, lopta je završila tri metra od stative.

7. minut: Duga lopta u kazneni Novosađana, istrčao je na ivicu kaznenog golman Simić i pokupio je u skoku.

Na stadionu Aukštaitija okupilo se oko 150 navijača.

1. POLUVREME:

Kod Vojvodine nema povređenog Miljana Vukadinovića.

Panevežis se prvi put takmiči u evropskim takmičenjima.

Vojvodina drugi put igra protiv Litvanskog kluba, 2013. je eliminisala Suduvu (1:1 i 4:0).