BEZ GOLOVA NA BANOVOM BRDU! Čukarički nije imao rešenje za "bunker" gostiju!
FK Čukarički

Bio je Čukarički bolji rival gotovo tokom čitavih 90 minuta, ali fudbaleri srpskog predstavnika nisu pronašli rešenje za "bunker" ekipe iz Azerbejdžana.

Nismo mnogo toga videli u prvom poluvremenu. Čukarički je imao inicijativu, dok su se gosti organizovano branili.

Domaćin nikako nije uspevao da probije odbranu gostiju, a najbiliži golu bili su u osmom minutu. Aleksa Janković je odlično istrčao kontru po levoj strani, nije imao kome da doda, te je šutirao, ali se istakao golman Bajramov sjajnom intervencijom.

Početak drugog poluvremena doneo je dosta uzbuđenja. Propustili su domaći nekoliko solidnih prilika, da bi onda u 51. minutu veliku šansu za Sumgait imao Hagverdi, ali je Kodžhanijazov pogodio stativu.

Nakon toga je opao intenzitet igre.

U 62. minutu trener Čukaričkog izvršio je dve izmene. Na teren su ušli Nikola Čolić i Norman Kembel umesto Milana Savića i Stefana Kovača.

Upravo je Čolić bio taj koji je uneo svežinu timu i našao se u nekoliko povoljnih prilika, međutim nije uspeo da savlada neverovatnog Ajdina Bajramova, koji je bio najbolji pojedinac utakmice.

U finišu su gosti odugovlačili i tako ubili ritam igre, te uspeli da ostvare cilj sa kojim su došli u Beograd, da ne prime gol.

Čukarički će šansu za plasman u naredno kolo kvalifikacija tražiti naredne sedmice, kad je na programu revanš.

Pobednik ovog dvomeča izaći će na megdan boljem iz duela Hamarbi (Švedska) – Maribor (Slovenija).

Čukarički - Sumgait (0:0)

Sudija: F. San (Švajcarska)

Stadion na Banovom brdu, Beograd

Čukarički: Petrović - Stevanović, Šapić, Tanasijević, Roganović - Mijailović, Docić - Savić (od 62. Čolić), Kovač (od 62. Kembel), Janković - Jovanović

Sumgait: Bajramov - Ahmadov, Badalov, Hagverdi, Kodžhanijazov, Nabijev (od 84. Nagijev) - Abdulazade (od 80. Turabov), Kačajev (od 91. Huseinov), Mustafajev, Sadikov - Gorbani (od 92. Mahmudov)

Kraaaaj! Bez golova na Banovom brdu!

90+5 - Velika prilika za Čukarički, ali neverovatan je Bajramov na golu Sumgaita.

90. minut - Igraće se još šest minuta na Banovom brdu!

85. minut - Nova dobra šansa za Čukarički u 85. minutu. Iz gužve pred golom gostiju probao je Jovanović posle dodavanja Kembela, ali nije uspeo

81. minut - Sve je manje vremena. Nikako Čukarički da dođe do gola.

80. minut - Prva izmena kod gostiju. Turabov umesto Abdulazadea.

75. minut - Velika prilika za Čukarički u kojoj se ponovo našao Čolić, ali je iz veoma izgledne situacije šutirao preko gola.

72. minut - Čuka ima inicijativu, međutim, ne uspevaju ozbiljnije da ugroze gol rivala.

66. minut - Samo što je ušao u igru Čolić se našao u prilici. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je taj pokušaj odbranio Bajramov.

64. minut - Opao je ritam igre. Mnogo seckanja i prekida su doveli do toga splasne intenzitet sa početka drugog poluvremena.

62. minut - Dvostruka izmena u Čukaričkom. Nikola Čolić i Norman Kembel umesto Milana Savića i Stefana Kovača.

59. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je fudbaler Čukaričkog Mijailović.

54. minut - Čukarički pritska goste i stvara šanse, ali nema golova. Dosta uzbudljiv nastavak utakmice.

51. minut - Najbolja prilika na utakmici za goste, odličan udarac Kodžhanijazova, pogodio je stativu i ostaje 0:0.

48. minut - Pritisak Čukaričkog na startu drugog poluvremena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Odmah Čukarički preti posle novog kornera, ali siguran je Bajramov.

45. minut - Poluvreme! Nema golova na Banovom brdu posle prvih 45 minuta. Čukarički je bio bolji rival i imao inicijativu, ali se Sumgait organizovano branio, pa su mreže mirovale. Najbolju priliku propustio je Jovanović u osmom minutu, kada je odlično reagovao golman gostiju Bajramov.

42. minut - Nova prilika za Čuku, Hagverdi izbacuje loptu u korner.

38. minut - Pritisak Čukaričkog, ali nikako da upute završni udarac.

33. minut - Dobar korner Čukaričkog, boksuje Bajramov. Tražili su fudbaleri domaćih penal zbog navodnog igranja rukom fudbalera Sumgaita, ali sudija odmahuje glavom.

27. minut - Drugi udarac ka golu gostiju. Šutirao je Jovanović, međutim, lopta odlazi pored stative.

21. minut - Mirniji period igre bez značajnijih dešavanja.

17. minut - Čukarički ima inicijativu, ali gosti se organizovano brane.

12. minut - Nova šansa za domaćina. Posle centaršuta Mijailovića Šapić je šutirao glavom, ali lopta odlazi preko gola.

8. minut - Najbolja prilika na utakmici. Odličan prodor Jankovića, uputio je udarac, ali je odlično reagovao Bajramov.

7. minut - Prvi pokušaj gostiju. Šutirao je kapiten Azerebjdžanaca Mustafajev, ali je bio neprecizan.

4. minut - Centaršut Stevanovića sa desne strane, ali reaguje golman Sumgaita, Bajramov.

3. minut - Slobodan udarac za Čukarički, ali bez opasnosti po gol gostiju.

1. minut - Utakmica je počela

19.42 - I jedni i drugi u kvalifikacije za novo UEFA takmičenje ušli su od drugog kola, sa tim što je ekipi iz Azerbejdžana ovo prvo zvanična utakmica ove sezone.

19.38 - Čukarički je na trijumfalan način započeo ovu sezonu, pošto su na startu Superlige Srbije bili bolji od Voždovca 2:1.

19.35 - Ulaz na stadion je besplatan za sve navijače.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Čukaričkog i Sumgaita. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona na Banovom brdu.