ODLIČNA UTAKMICA Ukrajinci razbili Makedonce, pa strepeli za pobedu
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

UKRAJINA - S. MAKEDONIJA 2:1

(Jarmolenko 29, Jaremčuk 34 - Alioski 57)

STADION: Nacionalni u Bukureštu. GLEDALACA: 20.000. SUDIJA: Fernando Rapaljini (Argentina)

UKRAJINA: Bušan, Karavajev, Zabarnji, Mativjenko, Mikolenko, Stepanenko, Jarmolenko (od 70. Cigankov), Šaparenko, Zinčenko, Malinovski (od 90+2. Sobol), Jaremčuk (od 70. Besedin).

S. MAKEDONIJA: Dimitrievski, Ristovski, Velkovski (od 85. Tričkovski), Musliu, Nikolov (od 46. Trajkovski), Ademi (od 85. Ristevski), Spirovski (od 46. Čurlinov), Alioski, Bardi (od 77. Avramovski), Pandev, Elmas.

Ukrajina je teže nego što se očekivalo pobedila Severnu Makedoniju 2:1. Umesto da pobede sa pet ili šest golova razlike, Ukrajinci su na kraju strepeli za pobedu. U prvom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim, a pravo je čudo da nije bilo više od 2:0 za Ukrajinu. Golman Dimitrievski je činio čuda na golu Makedonaca.

U drugom delu igre, totalno drukčija slika, naše komšije su odigrale za klasu bolje, Ukrajinci su stali, a kad je Alioski popravio svoj promašaj sa bele tačke i smanjio na 1:2, delovalo je da može da bude i 2:2. Nade Makedonaca su dodatno porasle kad Malinovski nije iskoristio penal, Dimitrievski je odbranio i postao igrač utakmice, ali to nije bilo dovoljno za prvi bod komšija u istoriji na velikim takmičenjima.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Nadoknada će trajati najmanje četiri minuta

Veliki pritisak Makedonaca

87. minut - Malinovski pokušava sa 20 metara, ali lopta ide visoko iznad gola

84. minut - BRANI Dimitrievski udarac Malinovskog sa bele tačke

83. minut - PENAL! VAR je intervenisao, Avramovskog je pogodila lopta u ruku, a sudija Rapaljini je sam gledao snimak i pokazao na penal

74. minut - Cigankov je mogao da reši meč, ali je očajno šutirao u situaciji jedan na jedan, posle odličnog dodavanja Malinovskog

70. minut - dvostruka izmena u Ukrajini, izašli su strelci golova, a ušli Besedin i Cigankov

69. minut - Bardi sa 20 metara prebacuje gol

68. minut - nova šansa za Makedonce, ali Bušan brani udarac Trajkovskog sa dvadesetak metara

65. minut - Malinovski je imao odličnu šansu, ali golman Dimitrievski brani njegov udarac sa desetak metara

57. minut - GOOOOOOL! Alioski daje gol, ali ne iz penala, već iz odbitka, jer je prvo golman Bušan odbranio njegov udarac sa 11 metara

55. minut - penal za Severnu Makedoniju, Karavajev je srušio Pandeva

51. minut - pokušao je Malinovski da iznenadi Dimitrievskog iz slobodnog udarca, iskosa sa 25 metara, ali od svega samo korner

47. minut - velika šansa za Ademija, ali brani Bušan

Dvostruka izmena kod Makedonaca, Trajkovski i Čurlinov su zamenili Nikolova i Spirovskog

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Šaparenko je pokušao da simulira penal, pa mu je argentinski sudija opravdano pokazao javnu opomenu

39. minutu - fenomenalan gol Pandeva, ali je opravdano poništen zbog ofsajda

34. minut - GOOOOL! Jaremčuk! Napadač Genta daje gol posle odličnog dodavanja Jarmolenka

29. minut - GOOOOOL! Jarmolenko se odlično snašao posle kornera i "rikošeta" u petercu Severne Makedonije

28. minut - velika šansa za Jarmolenka, ali ponovo odlično brani Dimitrievski, skreće loptu u korner

23. minut - sevnuo je kontranapad Ukrajine, Jarmolenko je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je izblokiran u poslednji čas

16. minut - odlična šansa za naše komšije, ali je Elmas loše zahvatio loptu na petercu

15. minut - prva prilika za Severnu Makedoniju, ali je Nikolov loše šutirao iskosa sa 15 metara

11. minut - veliki pritisak Ukrajine, Jaremčuk je iašo ga kolu, ali je umesto da šutne, pokušao da asistira, od svega smao novi korner

8. minut - odličan udarac Mailinovskog sa ivice šesnaesterca, ali brani Dimitrievski

5. minut - posle nepotrebrnog istrčavanja golmana Dimitrievskog, Karavajev je pokušao da ga lobuje sa 18 metara, ali nije bio precizan