BEZ POBEDNIKA U JAPANU! Pavlović "bombom" doneo remi Srbiji

Bila je ova utakmica u kojoj je Srbija odigrala dva različita poluvremena.

U prvom su "orlovi" bili dosta bledi. Pravili su niz grešaka u defanzivi, dok su u napadu bili bezidejni. Ipak, u nastavku je ekipa Dragana Stojkovića Piksija zaigrala znatno bolje i stigla do izjednačenja.

Jamajka je povela u 29. minutu posle velike greške golmana Đorđa Nikolića. Nikoliću je lopta ispala iz ruke i Grej je smestio loptu u praznu mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Najbolju priliku za Srbiju u prvom poluvremenu propustio je Ivan Ilić kada je njegov udarac glavom zaustavio golman Jamajke u 43. minutu.

Uspela je Srbija da zaigra bolje u nastavku i izbegne poraz.

Napravio je Stojković četiri izmene na startu drugog dela. Uroš Spajić, golman Marko Ilić, Strahinja Pavlović i Milan Makarić su ušli umesto Đorđa Nikolića, Ivana Ilića, Save Arangela Čestića i Gavrića i to je donelo rezultat.

Strahinja Pavlović je postigao fenimenalan gol u 61. minutu za izjednačenje. Odlično je šutirao sa ivice kaznenog, desnom slabijom nogom i postigao prvi gol u dresu reprezentacije.

Imala je Srbija inicijativu u nastavku, ali nije uspela da stigne do trijumfa, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Srbija će u Japanu odigrati još jednu utakmicu, pošto će 11. juna od 12:25 igrati protiv domaće selekcije.

Srbija - Jamajka (1:1)

Stadion: U Miki.

Sudija: Jamamoto (Japan)

SRBIJA (4-3-3): Nikolić (od 46. Ilić) - Petković (od 74. Vulić), Mitrović, Čestić (od 46. Pavlović), Terzić - Gudelj, Grujić (od 64. Maksimović), Ilić (od 46. Spajić), Gavrić (od 46. Makarić), Jović, Joveljić.

JAMAJKA (3-4-3): Tejlor - Mur, Bel, Lou (od 72. Morison), Fišer, Harding, Marijapa, Vilijams (od 85. Lambert) - Grej (od 78. Tilt), Ist, Targot (od 67. Malkolm).

90+1 - Gudelj je slabo izveo slobodan udarac.

85. minut - Finiš utakmice. Srbija ima inicijativu, ali je i dalje aktivan rezultat iz 61. minuta.

77. minut - Sjajan start Pavlovića. Maestralno je startovao na loptu i onemogućio Greja da izađe 1 na 1 sa golmanom.

74. minut - Izlazi Petković, ulazi Vulić.

67. minut - Prva izmena u redovima Jamajke. Izlazi Targot, ulazi Malkolm.

64. minut - Nova izmena kod "orlova". Maksimović ulazi u igru umesto Grujića.

61. minut - Goool! Pavlović donosi izjednačenje.
Postigao je sjajan gol sa ivice kaznenog, desnom slabijom nogom. Pavloviću je ovo prvi gol u dresu Srbije.

57. minut - Prvi žuti karton za fudbalere Jamajke. Dobio ga je Mur.

52. minut - Aleksa Terzić i Jović su pokušali da zaprete po levoj strani, ali je bek srpskog tima dao jači for, a lopta otišla u gol aut.

46. minut - Počinje drugo poluvreme. Četiri izmene je izvršio selektor Sbije – Uroš Spajić, golman Marko Ilić, Strahinja Pavlović i Milan Makarić umesto Đorđa Nikolića, Ivana Ilića, Save Arangela Čestića i Gavrića.

Poluvreme! Srbija gubi posle prvih 45 minuta sa 1:0. Bledo izdanje "orlova" u kojem su najbolju priliku imali tek u 43. minutu, kada je udarac Ilića zaustavio golman Jamajke. Takođe, primetna je i velika nesigurnost u defanzivi kod ekipe Dragana Stojkovića.

45. minut - Odličan napad Jamajke, usledio je udarac, ali se Nikolić istakao veoma dobrom odbranom.

43. minut - Najbolja prilika za Srbiju. Ivan Ilić je dosta dobro šutirao glavom, ali je odbranio Tejlor.

39. minut - Ponovo je nesigurno intervenisao Nikoilić posle pritiska Loua.

36. minut - Potpuni haos je zavladao u odbrani Srbije, lopta se gubi na ivici šesnaesterca. Šansu je imao Vilijams, izblokiran je, Jamajka je imala i korner, ali nije uspela da zapreti iz prekida.

34. minut - Greška Čestića, posle koje je usledio pokušaj Jamajke, ali je udarac Ista izblokirao Gudelj.

29. minut - Gol! Jamajka vodi 1:0! Velika greška golmana Srbije Đorđa Nikolića koju kažnjava Grej i Jamajka vodi od 29. minuta. Nikoliću je lopta ispala iz ruke i Grej je smestio loptu u praznu mrežu sa ivice kaznenog prostora.

26. minut - Najbolja šansa do sada! Grujić je pronašao Joveljića u šesnaestercu Jamajke, on je grudima dao sebi for, malo jači nego što je želeo, pa nije uspeo najbolje da šutira, otišao je previše ukoso.

18. minut - Prvi pokušaj Srbije, ali je Terzić šutirao daleko preko gola.

17. minut - Prošlo je 17 minuta igre i nema uzbuđenja.

14. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Čestić.

13. minut - Greška u odbrani "orlova". Prvi šut na utakmici uputila je Jamajka. Uspeli su momci u žutim dresovima da uđu u srpski šesnaesterac, ali je pokušaj Targota izblokiran.

12. minut - Jović je dobio udarac od Loua, ali biće sve u redu sa srpksim reprezentativcem.

7. minut - Još uvek niko nije uputio šut ka golu.

3. minut - Bez uzbuđenja na početku susreta.

09.00 - Meč je počeo!

08.45 - Utakmica se igra bez prisustva publike.

08.40 - Kao što se vidi po sastavu, selektor Dragan Stojković je na teren poslao sedmoricu debitanata: golmana Đorđa Nikolića, defanzivce Savu Aranđela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, te ofanzivce Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića.

08.37 - Dragan Stojković Piksi je u Japan poveo kombinovani sastav, uz nekoliko standardnih prvotimaca.

08.34 - Sa Jamajkom smo se sastali do sada jednom, kada je 2014. godine bilo 2:1 za Srbiju.

08.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskom meču između Srbije i Jamajke. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Japana.