PRESUDILA MAGIJA HAVERCA Čelsi je drugi put u istoriji šampion Evrope (VIDEO)
EPA-EFE/Jose Coelho

Čelsi Mančester Siti 1:0 (1:0)

Porto - Stadion: Dragao. Gledalaca: 14.110. Sudija: Antonio Lahos (Španija). Žuti kartoni: Ridiger (Čelsi), Gindogan, Gabriel Žezus (Mančester Siti). Strelac: 1:0 Kai Haverc u 43. minutu.

ČELSI: Mendi, Čilvel, Ridiger, Silva (od 39. Kristensen), Aspilikueta, Žoržinjo, Kante, Maunt (od 80. Kovačić),  Džejms, Haverc, Verner (od 66. Pulišić).

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Ruben Dias, Stouns, Zinčenko, Gindogan, Foden, De Brujne (od 59. Gabriel Žezus), Silva (od 64. Fernandinjo), Marez, Sterling (od 76. Aguero).

315 kilometara do sreće!

Nemac Tomas Tuhel, trener Čelsija, je prvi strateg koji je dve godine zaredom igrao finale Lige šampiona sa dva različita kluba.

Prošle godine je u Lisabonu sa PSŽ-om poražen od Bajerna (0:1), a sudbina je htela da i ove godine finale igra u Portugaliji, samo sa Plavcima.

Čelsi je u 315 kilometara udaljenom Portu imao više sreće, pobedio je Mančester Siti golom Nemca Kaija Haverca u 43. minutu i drugi put u istoriji prigrlio je ušati pehar - 2012. i 2021.

Ngolo Kante je proglašen za igrača utakmice!

90+7. minut: Sa ivice kaznenog šutirao je Voker, lopta je možda i liznula prečku sa gornje strane dok je ukopan pred gol linijom njen let posmatrao golman Mendi.

90. minut: Sudija Lahos produžio je meč za sedam minuta.

87. minut: Zbog oštrog starta Gabriel Žezus dobija žuti karton.

80. minut: Tuhel pravi bedem na sredini terena, Kovačić menja Maunta.

76. minut: Serhio Aguero, kome je ovo poslednji meč u dresu Građana, zamenio je Sterlinga.

EPA-EFE/David Ramos

72. minut: Kontra Čelsija, Haverc je odložio loptu pred kaznenim za Pulišića, sam je Amerikanac bio pred Edersonom, ali je promašio zicer.

66. minut: Vernera, koji se ispromašivao, menja Kristijan Pulišić.

60. minut: Šut sa ivice kaznenog Sterlinga, lopta pođađa u ruku Džejmsa, svi su skočili na sudiju, ali je on pokazivao da je lopta prvo u telo pogodila Džejmsa, a onda se odbila u ruku. VAR je to potvrdio.

59. minut: Kapiten Građana De Brujne ne može da nastavi meč, ima i masnicu ispod oka. Menja ga Gabriel Žezus.

55. minut: Žestok sudar glavama De Brujnea i Ridigera, Nemac mu je ušao u liniju kretanja i dobio žuti karton.

52. minut: Sjajan start Kantea s leđa pred svojim kaznenim i oduzeta lopta u opasnoj situaciji.

46. minut: Objavljeno je da je na stadionu 14.110 navijača.

2. POLUVREME:

43. minut: Pas u prostor Maunta sa sredine terena, najbrži je Haverc, sam je izbio pred golmana Edersona, koji je istrčao na ivicu kaznenog. Probao je da ga obiđe, malo se sapleo, ali je uspeo, ostao je lakši deo posla, loptu je gurnuo u nebranjenu mrežu - 1:0. Najveći deo posla odradilo je Čelsijevo dete - Mejson Maunt.

39. minut: Povredio se Tiago Silva, trener Tomas Tuhel prinuđen je da menja, uvodi Kristensena.

34. minut: Gindogan je faulirao Maunta, VAR je razmatrao crveni karton, ali se sudija Lahos odlučio za žuti.

27. minut: Foden sam u petercu, bocnuo je loptu špicom, ali je Ridiger uklizao s leđa i sprečio siguran gol.

22. minut: Prilika za Siti, ali je Sterling bio u ofsajdu.

14. minut: Maunt ulazi u kazneni, odlaže loptu za Vernera, ali njemu zicer sa deset metara brani Ederson. U narednom napadu Nemac pogađa iskosa spoljni deo mreže.

10. minut: Šansa za Vernera, nije se snašao, a onda i mat pozicija pred golom Plavaca, ali je u poslednji čas uklizao Aspilikueta i sprečio vođstvo Sitija.

8. minut: Duga lopta u kazneni Čelsija, prihvatio je Sterling, bio sam pred golmanom, ali je stigao da ga izblokira i omete Džejms, bacio se i golman Mendi u noge napadaču Građana i gurnuo loptu u korner.

1. minut: Ono što raduje pred početak je prisustvo navijača na tribinama stadiona "Dragao".