ZAVRŠENA PREMIJER LIGA Golman neviđenim kiksom ostavio Lisice bez Lige šampiona, Kejn u istoriji (VIDEO)
EPA-EFE/Shaun Botterill

Gotova je nikad uzbudljivija Premijer liga!

Čelsi je izgubio u Birmingemu od Aston Vile 1:2, ali je izborio Ligu šampiona, jer je Lester na 2:1 postigao autogol, golman Šmajhel je loptu zakucao u svoju mrežu, a onda je Bejl sa dva gola dokusurio Lisice (4:2).

Sa dva gola Manea Liverpul je došao do pobede i trećeg mesta.

Lester i Vest Hem će u Ligu Evrope, a Totenhem u Ligu konferencija.

Hari Kejn je ušao u istoriju, ponovi je uspeh Endija Kola i Džimija Flojda Haselbajnka, koji su u istoj sezoni bili najbolji strelci i asistenti.

Kejn je najbolji strelac sa 23 gola i naj dodavač sa 14 asistencija.

Mančester Junajted je ponovio rekord Arsenala iz sezona 2001/02. i 2003/04. kada Tobdžije nisu poražene na gostujućem terenu.

Nisu ni Crveni đavoli, svih šest mečeva izgubili su na svom "Old trafordu".

90+6. minut: Bejl u kontri pogađa stativu, lopta mu se odbija, iz drugog ne promašuje, Lester - Totenhem 2:4.

88. minut: Šar pogađa za Svrake sa kreča, Fulam - Njukasl 0:2.

87. minut: Fornals asistira Rajsu, Vest Hem - Sautempton 3:0.

86. minut: Totenhem daje gol, Kejn je igrao rukom, VAR kaže - gol, pogodio je Bejl, Lester - Totenhem 2:3.

78. minut: Bamford potvrđuje pobedu sa penala, Lids - VBA 3:0.

76. minut: Aguero ponovo pogađa, Mančester Siti - Everton 5:0.

75. minut: Centrira iz kornera Son, a Šmajhel loptu boksuje u svoju mrežu, Lester - Totenhem 2:2.

74. minut: Salah dodaje Maneu, a on uz malu pomoć odbrambenog igrača Palasa, koga je lopta zakačila i promenila smer, vara golmana i pogađa, Liverpul - Kristal Palas 2:0.

71. minut: Aguero je u 65. minutu ušao umesto Mareza, a šest minuta kasnije zatresao je mrežu, Mančester Siti - Everton 4:0.

70. minut: Bek Čilvel golom vraća nadu Plavcima, Aston Vila - Čelsi 2:1.

60. minut: Opet Pepe, sada na asistenciju Odegarda, Arsenal - Brajton 2:0. Timu Verneru je poništen gol u Birmingemu, pa Vila i dalje ima dva gola prednosti.

54. minut: Siti se zagrava za finale Lige šampiona, Fil Foden siguran na asistenciju Sterlinga, Mančester Siti - Everton 3:0.

53. minut: El Gazi siguran sa penala, Aston Vila - Čelsi 2:0.

52. minut: Ponovo pada Vardi, sudija pokazuje na penal i opet siguran Vardi, Lisice su bez penala bile 21 meč, a sada su dobile dva, Lester - Totenhem 2:1.

49. minut: Krenule su i Tobdžije, pogodio je i Pepe, Arsenal - Brajton 1:0.

2. POLUVREME:

45+4. minut: Huan Mata u četvrtom minutu nadoknade ponovo donosi prednost Crvenim đavolima, Vulverhempton - Mančester Junajted 1:2.

43. minut: Filips duplira prednost, Lids - VBA 2:0. Traore donosi prednost Aston Vili, ekipa iz Londona sada je daleko od Lige šampiona, osim ako ne trijumfuje u finalu protiv Sitija u Portu 29. maja na stadionu "Dragao", onda bi Engleska imala pet predstavnika u evro eliti, Aston Vila - Čelsi 1:0.

41. minut: Nije koji minut ranije prošlo dodavanje Sona za Kejna u petercu, ali sada jeste, Južnokorejac je ubacio sa desne strane, neko je malo skrenuo loptu, a Kejn je uhvatio volej na penaltiku i loptu poslao kroz noge Šmajhela, Lester - Totenhem 1:1.

40. minut: Semedo je izjednačio i preti Junajtedu da se ne upiše u iatorijske almanahe, Vulverhempton - Mančester Junajted 1:1.

36. minut: Mane se najbolje snašao u gužvi u petercu, Liverpul - Kristal Palas 1:0. Sigurdson je promašio penal protiv Sitija!

33. minut: Samo tri minuta trebala su Fornalsu da potopi Svece, opet je pogodio, Vest Hem - Sautempton 2:0.

30. minut: Fornals je doneo prednost Čekićarima, Evropa je sve bliže, Vest Hem - Sautempton 1:0.

25. minut: Novi član Čempionšipa Šefild vodi kod kuće, Šefild Junajted - Barnli 1:0

23. minut: Prežaljeni Fulam je u minusu kod kuće, Mitrović nije na terenu, Fulam - Njukasl 0:1.

18. minut: Rodrigo je, u odsustvu Bamforda, doneo prednost Lidsu, Lids - VBA 1:0.

17. minut: Vardi je oboren, sam je realizovao penal, Lester - Totenhem 1:0.

14. minut: Posle gola evo i asistencije Belgijanca De Brujnea, egzekutor je bio Gabrijel Žezus, Mančester Siti - Everton 2:0.

13. minut: Drugi tim Crvenih đavola došao je do prednosti, Vulverhempton - Mančester Junajted 0:1

11. minut: Marez je asistirao De Brujneu za prednost Građana, Mančester Siti - Everton 1:0.

10. minut: Još nema golova na Ostrvu.

1. POLUVREME:

Fulam, VBA i Šefild Junajted su ispali.

Mančester Siti je osovojio titulu.

Gradski rival građana Mančester Junajted je obezbedio Ligu šampiona, a za preostala dva mesta bitku vode tri tima: Lester, Čelsi i Liverpul.

Vest Hem je najbliži Ligi Evrope, dok kiks Čekićara mogu da iskoriste Totenhem i Everton.

Pevci imaju odličnu gol razliku, ali i manjak bodova.

Kiksu rivala nadaju se Arsenal i Everton. U nekom pomalo neočekivanom razvoju događaja i oni bi mogli do Evrope

Junajted juri rekord Arsenala iz sezona 2001/02. i 2003/04. kada Tobdžije nisu poražene na gostujućem terenu.

Ove sezone Junajted ima šest poraza, svih šest na "Old trafordu".

38. kolo Premijer lige:

Arsenal - Brajton 2:0 (Pepe 49, 60)

Aston Vila - Čelsi 2:1 (Traore 43, El Gazi 52. jedanaesterac - Čilvel 71)

Fulam - Njukasl 0:2 (Vilok 23, Šar 88)

Lids - VBA 3:1 (Rodrigo 18, Filips 43, Bamford 78. jedanaesterac - Robson-Kanu 90)

Lester - Totenhem 2:4 (Vardi 17. jedanaesterac, 52. jedanaesterac - Kejn 41, Šmajhel 76. autogol, Bejl 87, 90+6)

Liverpul - Kristal Palas 2:0 (Mane 36, 74)

Mančester Siti - Everton 5:0 (De Brujne 11, Gabriel Žezus 14, Foden 54, Aguero 71, 76)

Šefild Junajted - Barnli 1:0 (Mekgoldrik 25)

Vest Hem - Sautempton 3:0 (Fornals 30, 33, Rajs 87)

Vulverhempton - Mančester Junajted 1:2 (Semedo 40 - Elanga 13, Mata 45+4. jedanaesterac)