BOLAN KRAJ SEZONE! Postigao je 79 golova u Superligi, ali je promašio najbitniji penal u karijeri! (VIDEO)
EPA

Fudbaleri Rada posle 13 godina ponovo će igrati Prvu ligu Srbije. Poslednje kolo Superlige donelo je veliku dramu u borbi za opstanak. Na kraju su se izvukli Radnički iz Niša, Novi Pazar, Voždovac... ali ne i "građevinari".

Radu je bila potrebna pobeda protiv Spartaka u Subotici gde su odigrali "samo" 1:1 i tako ostali bez šanse da i naredne godine igraju superligaški fudbal.

Jedan detalj mogao je da donese veliku radost ekipi iz Beograda. U 78. minutu sudija Novak Simović pokazao je na belu tačku nakon što je jedan igrač "golubova" igrao rukom.

Međutim, najbolji strelac u istoriji Superlige Srbije Andrija Kaluđerović promašio je možda i najbitniji penal u karijeri (5:17 video snimka u nastavku). Golman Dubljanić pročitao je zamisao bivšeg napadača Crvene zvezde odbranio mu šut i poslao Rad u niži rang.