NEOPISIVA RADOST NA KROVU Javor i Rad ispali, Kaluđerović promašio penal za spas!

Spartak odigrao 1:1 sa Radom, Radnički ubedljiv protiv Bačke 5:1, Novi Pazar pobedio Napredak 2:1, Voždovac odigrao 0:0 sa Javorom.

Kao u najboljim ligama, neizvesno do poslednjeg sekunda!

Niš je sa ubedljivih 5:1 rano poslednjeg dana lige obezbedio opstanak, Novi Pazar takođe sa 2:1 protiv Napretka.

Najveću bitku vodili su beogradski klubovi Voždovac i Rad.

Na Krovu TC Stadion pobeda je Zmajevima garantovala opstanak, ali i Javoru je takođe u nekoj soluciji donosila spas.

Kada je tu završeno 0:0 čekao se samo ishod u Subotici, gde je meč produžen osam minuta.

Tamo je deset minuta pre kraja sudija Simović svirao penal za Građevinare, loptu je uzeo drugi najbolji strelac elite u istoriji sa 79 golova Andrija Kaluđerović, ali mu je Dubljević odbranio penal i sačuvao Zmajeve u eliti.

90+2. minut: Šormaz sa 10 metara ne pogađa praznu mrežu!? Uklizao je Ciger i odbranio nebranjenu mrežu.

90. minut: Opet igrača Javora lopta pogađa u ruku u kaznenom, ali penala nema, Voždovac Javor 0:0.

87. minut: Knežević centrira, Mirosavljev glavom gađa dalji ugao i pogađa, Proleter Vojvodina 2:0.

85. minut: Rezervista Kruševljana koristi veliku grešku odbrane domaćina, Novi Pazar - Napredak 2:1.

82. minut: Kovačević siguran iz penala, Radnički (Niš) Bačka 5:1.

80. minut: Luka Luković je centrirao sa desne strane i pogodio prečku gola Zmajeva, Voždovac Javor 0:0.

79. minut: Sudija Novak Simović svira penal za Građevinare. Kaluđerović šutira u donji desni ćošak, ali Dubljević brani, Spartak Rad 1:1.

66. minut: Tuča na Krovu, na kraju su Purtić kod domaćina i Tanko kod gostiju dobili žute kartone, Voždovac Javor 0:0.

61. minut: Filip Knežević je šutirao, lopta u živom zidu pogađa u glavu igrača Vojvodine, menja smer, vara golmana i završava u mreži, Proleter Vojvodina 1:0

57. minut: Sise u petercu najviši u skoku, glavom pogađa mrežu, Novi Pazar Napredak 2:0.

56. minut: Parađina ima zicer, ali golman Nišlija brani šut sa sedam metara, vrhovima prstiju loptu šalje iznad prečke, Radnički (Niš) Bačka 4:1.

54. minut: Rad ni sam ne zna kako se odbranio, prvo je šut sa deset metara izblokiran, potom su domaći pogodili stativu, a onda je šut sa 18 metara paradom Kahriman skrenuo u korner, Spartak - Rad 1:1.

48. minut: Na Krovu dve dobre prilike za Zmajeve, prečka, potom je posle šuta glavom domaćeg igrača rival iz Javora igrao rukom, ali to sudija nije video, Voždovac - Javor 0:0.

47. minut: Zicer za Napredak, pa onda na drugoj strani za Stoiljkovića, ali nema promene rezultata, Novi Pazar - Napredak 1:0.

2. POLUVREME:

42. minut: Pejić šutira sa 18 metara, parada Simića, brani i loptu šalje u korner, Proleter - Vojvodina 0:0

41. minut: Odbrana Bačke kao da ne postoji, Gavrić je opet sam pred golmanom, lobuje ga iskosa sa deset metara, Žakula vrhovima prstiju kači loptu i prebacuje je preko prečke, Radnički (Niš) - Bačka 4:1.

40. minut: Sise šutira sa 14 metara, brani golman Kruševljana, odbitak glavom Aganspahić smešta u mrežu, ali sudija kaže ofsajd, Novi Pazar Napredak 1:0.

37. minut: Šut Rankovića glavom, posle kornera sa sedam metara, ali lopta prolazi tik pored stative, Spartak Rad 1:1.

35. minut: Centaršut sa desne strane, na devet metara igrač Građevinara je udara glavom, ide u ćošak, baca se golman Dubljević i sjajno brani, Spartak Rad 1:1.

34. minut: Dobra akcija Građevinara, sam na pet metara je Andrija Kaluđerović (bitka za najboljeg strelca u istoriji Super lige Milan Bojović (Mladost) 80 golova, Andrija Kaluđerović (Rad) 79), šutira, lopta malo kači golmana Dubljevića, pogađa stativu i odlazi u korner, Spartak Rad 1:1.

33. minut: Duga lopta upućena ispred kaznenog Nišlija, lopta pada pred kazneni Bačke, tamo su se spetljali štoper gostiju i golman Žakula, Garvić je samo pokupio loptu, prošetao se do prazne mreže i postigao het-trik, Radnički (Niš) - Bačka 4:1.

28. minut: Vučević centrira sa desne strane, u skoku na šest metara najviši Šarić, pogađa glavom za izjednačenje, Spartak - Rad 1:1.

24. minut: Loptu je Siseu maltene u noge u svom kaznenom predao igrač Kruševljana, usledio je pas po zemlji na osam metara ka Semiru Hadžibuliću, kome je ovo poslednji meč u karijeri, usledila je rutinska realizacija, u teren su utrčali i rezervni igrači, svi su se bacili na strelca, Novi Pazar - Napredak 1:0.

21. minut: Brz napad Voždovca na Krovu TC Stadion, Stanisavljević je šutirao iskosa sa desetak metara, ali je golman odbranio i skrenuo loptu u korner, Voždovac - Javor 0:0.

20. minut: Brz napad Bačke, centaršut sa desne strane, na drugoj stativi sam Ratković, samo je podmetnuo nogu, Radnički (Niš) - Bačka 3:1.

19. minut: Posle gužve u petercu na Čairu najsnalažljiviji Gavrić, Radnički (Niš) - Bačka 3:0.

15 minut: Brza akcija, u završnici napada 3 na 1, pred golmanom je sam bio Stefan Mitrović, Radnički (Niš) - Bačka 2:0.

12. minut: Posle šuta sa tridesetak metara u kaznenom Građevinara rukom je igrao Stojsavljević, a sudija je pokazao na penal, siguran realizator Lazar Tufegdžić, Spartak - Rad 1:0.

11. minut: Gavrić se nameštao celu večnost. šutirao sa 15 metara iskosa u prvi ugao i matirao golmana, Radnički (Niš) - Bačka 1:0.

9. minut: Bez ozbiljnijih prilika na stadionima u Beogradu, Subotici, Novom Sadu, Novom Pazaru, Nišu.

4. minut: Aleksandar Kovačević je u Nišu sjajno šutirao sa dvadesetak metara, golman Bačke je samo pogledom ispratio kako lopta prolazi desetak centimetara pored stative, Radnički (Niš)Bačka 0:0.