BARSELONA SE OPROSTILA OD TITULE! Atletiko u finišu došao do zlata vredne pobede, Real je još uvek u igri!
EPA-EFE/JAVIER ZORRILLA

Kakva završnica u prvenstvu Španije!

Atletiko Madrid i Real Madrid ostvarili su pobede u 37. kolu španske LaLige i titula će se rešiti u poslednjem kolu.

Sa druge strane, za Barselonu je završena trka za titulu pošto su doživeli poraz na svom terenu od Selte - 1:2.

Atletiko je pobedio Osasunu golovima u samom finišu - 2:1, dok je Real minimalnim rezultatom bio bolji od Atletik Bilbaa.

Kolo pre kraja Atletiko i Real su na samo dva boda razlike.

Ante Budimir je u 75. minutu postigao vodeći gol za Osasunu i to 10 minuta nakon što je pogodak Stefana Savića VAR poništio, ali je 1:1 i bekstvo od totalnog ponora postarao se Renan Lodi na asistenciju Žoao Feliksa u 82. minutu utakmice.

Junak "jorgandžija" bio je Luis Suarez koji je postigao pobedonosni gol u 88. minutu.

Real je do pobede protiv Atletik Bilbaa stigao pogotkom Naća Ernandesa u 68. minutu.

Barselona je izgubila od Selte kod kuće. Tim iz Viga slavio je 2:1.

Povela je Barsa  golom Lionela Mesija u 28. minutu, a na odmor se uz gol Santija Mine otišlo uz nerešen rezultat. Mina je bio heroj Selte uz novi gol koji je njegovom timu doneo pobedu u 89. minutu.

Eibar, za koji brani golman reprezentacije Srbije Marko Dmitrović, izgubio je od Valensije sa 4:1 i zakucani su za dno tabele sa 30 bodova, tri manje od Ueske, prvog tima iznad crte.