ODLOŽENA PROMOCIJA Nemanja i Junajted sprečili Siti da proslavi titulu (VIDEO)
EPA-EFE/Shaun Botterill

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Aston Vilu 3:1 u 35. kolu Premijer lige i odložili šampionsku promociju gradskog rivala Sitija.

Junajted je pobedio posle preokreta u gostima, pošto je Aston Vila vodila od 24. minuta golom Bertrana Traorea.

Bruno Fernandeš je izjednačio iz penala u 52. minutu, a potom je prednost Junajtedu u 56. doneo Mejson Grinvud. Njega je zamenio Edinson Kavani, koji je u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Napadač domaćina Oli Votkins isključen je u 88. minutu zbog simuliranja.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je od 86. minuta za Junajted.

EPA-EFE/Nick Potts

Junajted je drugi na tabeli sa 70 bodova, dok Vila sa 48 zauzima 11. mesto u engleskom prvenstvu.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Brajton 2:1.

Vulverhempton je pobedio posle preokreta, pošto je Brajton vodio na poluvremenu golom Luisa Danka u 13. minutu.

Dank je u 53. minutu dobio direktan crveni karton, pa je domaćinu omogućio preokret.

Strelci su bili Adama Traore u 76. i Morgan Gibs-Vajt u 90. minutu.

Vulverhempton je 12. na tabeli sa 45 bodova, dok Brajton ima 37 i na 15. je mestu u engleskom fudbalskom prvenstvu.