NESTVARNI KAMPACO SRUŠIO FENER Zvezda se posle neviđene drame pobedom oprostila od Evrolige i učinila veliku uslugu Partizanu

Zvezda se tako pobedom oprostila od Evrolige, dok Fener strepi za plasman u Top 8 Evrolige i sada zavisi od drugih rezultata.

Bio je ovo meč infarkt, a heroj je Fakundo Kampaco koji je na četiri sekunde pre kraja izborio produžetak, a onda u dodatnih pet minuta neverovatnom trojkom i prelomio utakmicu.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli 13:4.

Zvezda je uhvatila priključak na tri minuta do kraja posle trojke Luke Vildose, ali je do kraja uvodnih 10 minuta ponovo prepustila inicijativu protivniku koji odlazi na pauzu sa +6.

Sličnu sliku smo videli i u nastavku. Zvezda je stigla do izjednačenja nakon trojki Dobrića i Kampaca, samo da bi potom potpuno stala.

Fener je napravio seriju 8:0, ali su crveno-beli postigli deset poena u nizu i na poluvreme otišlo sa vođstvom 41:39.

Rovovska bitka viđena je u nastavku.

A onda je Ognjen Dobrić na početku četvrte četvrtine pogodio dve uzastopne trojke i doveo Zvezdu u vođstvo 67:63. Ipak, ni ta mini-serija nije mogla da prođe bez odgovora, pošto je Fener vezao pet poena i poveo 68:67.

U tim trenucima Zvezda je potpuno stala u napadu, a Fener je to iskoristio da povede 74:69 četiri minuta pre kraja. Ipak, Zvezda se na krilima Fakunda Kampaca, što u napadu, više u odbrani, vratila u igru i izborila neizvesnu završnicu.

Bilo je 78:75 za Fenerbahče 28 sekundi pre kraja, a Zvezda je imala loptu. Odlučio je Duško Ivanović da se ide u penal završnicu. Luka Mitrović je odmah pogodio oba bacanja, dok je Motli promašio jedno, pa se kontrola vratila u ruke domaćina, pošto je Fener vodio 79:77. Odlučio se Ivanović za pun napad, a Kampaco je to sjajno dirigovao, na kraju i završio za 79:79 3.9 sekundi do kraja. Gudurić je promašio i igrao se produžetak.

Ponovo je u centru pažnje bio Kampaco koji pogađa trojku za +6. Ali, ni tu nije bio kraj.

Fener je prišao na 90:89, a Kampaco pogodio samo jedno slobodno bacanje. Kalates je ipak promašio trojku za pobedu i Zvezda se trijumfom oprostila od Evrolige.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Kampaco sa 24 i Dobrić sa 22 poena.

Na drugoj strani istakao se Motli sa 27.

Crvena zvezda - Fenerbahče 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, 12:10)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Karmelo Paterniko (Italija), Đordi Aliaga (Španija)

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 17, Lazarević 2, Kampaco 24, Mitrović 12, Martin 6, Dobrić 22, Ivanović, Ilić, Nedović, Marković 3, Petrušev 5

Fenerbahče: Motli 27, Hazer, Edvards, Mahmutoglu, Hejs Dejvis 19, Biberović, Pjer 7, Džekiri 2, Gudurić 11, Dorsi 12, Kalates 11, Adetokunbo.

Produžetak:

45. minut - Kraaaj! Pobeda Zvezde 91:89!

44. minut - Kakva trojka Kampaca - 90:84!

43. minut - Petrušev zakucava, Zvezda vodi 85:82!

42. minut - Mitrović ponovo postiže lake poene 83:82

41. minut - Mitrović je pogodio nakon spektakularne asistencije Kampaca 81:79 Hejs na drugoj strani odgovara trojkom 81:82

40. minut - Kampaco pogađa za dva i donosi produžetak Zvezdi. Gudurić nije pogodio trojku za pobedu!

39. minut - Minut pre kraja Fener vodi 75:78!

38. minut - Sjajni Kampaco - 73:74.

36. minut - Još jedna trojka Dejvisa, Fener na +5!

35. minut - Hejs-Dejvis pogađa iz veoma teške situacije 67:68. I Kalates pogađa trojku, Fener vodi 71:69. Čeka nas prava drama!

34. minut - Dve vezane trojke Dobrića, Zvezda vodi 67:63!

32. minut - Kalates na jednoj, Vildoza na drugoj strani, njegovih 16 poena.

31. minut - Promena pred poslednju četvrtinu, Holand je ušao umesto Kampaca, uz njega su tu Vildoza, Marković, Dobrić i Mitrović.

30. minut - Hejs je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 55:57 Sjajan napad crveno-belih krunisao je Dobrić novim poenima 57:57

27. minut - Martinu je sviran nesportski faul, a onda je Marko Gudurić bio siguran sa linije za slobodna bacanja 52:49

26. minut - Trojka Stefana Markovića za "eksploziju" u Pioniru!

25. minut - Vildoza pogađa oba bacanja, Zvezda vodi 49:47.

24. minut - Greška Zvezde, loptu gubi Dobrić koji sada ide na klupu, a menja ga Vildoza. Fenerbahče nije iskoristio tri šanse u jednom napadu, posle dva ofanzivna skoka, lopta je u rukama igrača Crvene zvezde.

22. minut - Kampaco je sjajno probio, prošetao se kroz protivnički reket i lako poentirao 45:39 Na drugoj strani pogađa Motli 45:41.

21. minut - Petrušev je pogodio dva slobodna bacanja 43:39.

20. minut - Trojka Kampaca, Zvedzda vodi na poluvremenu.

19. minut - Koš Martina za vođstvo Zvezde!

18. minut - Zvezda se potpuno vratila, opet je nerešeno - 35:35.

17. minut - Dobrić prekida seriju gostiju sa 4 vezana poena.

16. minut - Serija gostiju 8:0, Ivanović primoran da traži tajm-aut.

15. minut - Hejs Dejvis zakucava u kontri i Fener ide na +4!

14. minut - Sjajan potez Gudurića koji pogađa dugu dvojku.

13. minut - Odlična igra Zvezde u drugoj deonici, nerešeno je.

12. minut - Trojka Dobrića u poslednjoj sekundi napada.

11. minut - Poenima Mitrovića startuje druga deonica.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Fenerbahče vodi 21:15.

9. minut - Mitrović se lepo snalazi i poentira.

8. minut - Nik Kalates postiže već svoju drugu trojku, gosti su na +6!

7. minut - Kakav pas Kampaca za Vildozu koji pogađa trojku.

6. minut - Kampaco krade loptu i poentira u kontri.

5. minut - Pošto su se stvorili uslovi za nastavak utakmice, Kampaco pravi grešku u koracima, mada usporeni snimak pokazuje grešku arbitra. Na drugoj strani Motli stiže već do šest poena, gotovo nezaustavljiv pod košem u uvodnim minutima susreta.

Kraći prekid u Pioniru, izgleda da je problem sa satom za merenje vremena... Sudije pregledaju snimak da utvrde koliko je tačno vremena ostalo.

4. minut - Sjajan potez Hasana Martina, a onda i novi koš Luke Vildoze.

3. minut - Fener izuzetno šuterski raspoložen.

2. minut - Vildoza postiže prve poene za Zvezdu.

1. minut - Fener bolje otvara meč i vodi 5:0!

18.20 - U Istanbulu je ove sezone bilo 93:79 za Fener.

18.15 - Dimitris Itudis neće moći da računa na na nekolicinu bitnih igrača (Nemanju Bjelicu, Skotija Vilbekina, Devina Bukera i Metedžana Birsena), te će tako posao za turskog predstavnika biti dodatno otežan.

18.12 - Fener bi u slučaju poraza, a pobeda Baskonije i Žalgirisa, mogao da završi sezonu u EL pre plej-ofa. Korist bi imao i Partizan koji bi tako pobedom nad Panatinaikosom došao do petog mesta na kraju regularnog dela.

18.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 34. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezde i Fenerbahče. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".