RANJENI LAV JE NAJOPASNIJI Zvezdin "pit bul" Holand partijom sezone srušio Olimpijakos (VIDEO)

Možda su ostali bez šanse za TOP 8, možda su imali težak pad forme i doveli u pitanje prvo mesto u ABA ligi, ali srce ranjenov lava nikada ne treba potceniti.

Košarkaši Crvene zvezde izdigli su se kao iz pepela i nakon Baskonije, Valensije i Asvela uspeli da u punom "Pioniru" sruše lidera Evrolige, Olimpijakos, te mu pokvare planove o prvom mestu pred plej-of.

Meč dva "bratska kluba" bio je prilično zanimljiv, kako na tribinama, tako i na terenu. Gosti su imali vođstvo od 11 razlike u prvoj četvrtini, ali se domaćin "upalio" kad treba i pred poluvreme odgovorio Grcima.

Treća deonica bila je kao iz udžbenika. Crveno-beli su naterali Olimpijakos da skoro pet minuta igra bez poena, ali su mnogo puta srljali i napravili nestvarne greške. Previše promašenih zicera već je navijačima budilo sećanja na Panatinaikos, Bajern, Albu...

Ipak, partiju sezone odigrao je Zvezdin "pit bul" Džon Holand koji je pogodio četiri trojke u poslednjoj deonici, skupio 17 poena i upisao "tako malu, a tako džinovsku pobedu" crveno-belih.

Kampaco je bio najefikasniji igrač meča sa 20 poena i osam asistencija, pomenuti Holand imao je 17. Kod gostiju Vezenkov je utakmicu završio sa 16 i osam skokova, dok je Vokap imao 15.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 87:79 (26:30, 19:17, 20:12, 20:18)

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Migel Anhel Perez, Josef Bisang, Robert Viklicki.

CRVENA ZVEZDA: Holand 17, Vildoza 12 (5as), Lazarević, Kampaco 20 (8as, 5uk, 3sk), Mitrović 10 (3sk), Martin 4 (5sk, 4uk), Dobrić 7 (4sk), Ivanović, Ilić 2, Nedović, Kuzmić 3, Petrušev 12 (5sk).

OLIMPIJAKOS: Vokap 15 (5sk, 5as), Kenan 6, Luncis, Larencakis, Fal 6 (7sk), Slukas 13 (3sk, 3as), Vezenkov 16 (8sk, 3as), Papanikolau 10 (4sk), Bolomboj 1, Piters, Blek 2 (3sk), Mekisik 10 (4as).

39. minut - Zakucava Petrušev nakon ofanzivnog skoka Dobrića! Zvezda ima "plus sedam".

37. minut - Kamparco za tri, a onda nestvaran promašaj Vildoze. Kazna stiže trojkom Vokapa.

36. minut - Kažnjava Slukas promašaje Zvezde koja je mogla da reši meč. Trojka za 80:74.

35. minut - Mekisik za dva, a onda nova trojka Holanda! Najbolja partija Portorikanca od dolaska u Zvezdu!

34. minut - Razigrao se Holand, dobar pas i poeni Portorikanca. Nakon toga krade loptu isti igrač i zakucava u kontri!

33. minut - Mitrović popravlja promašaj Vildoze, Mekisik lagano odgovara - 73:69.

32. minut - Mekisik ostaje sam i poentira, a onda ponovo Holand za tri! Uzvratio je Slukas.

31. minut - Trojkom Vezenkova počinje poslednja deonica, a onda Holand uzvraća!

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Papanikolao smanuje trojkom, a onda loša selekcija faula i lagana dva bacanja za Vezenkova. Ponovo je razlika smanjena sa "samo" četiri poena, a onda Kampaco sjajnim prodorom stavlja tačku na treću deonicu.

29. minut - Kampaco siguran sa dva bacanja, a onda Vokap lagano uzvraća. Petrušev za tri, pa blokada Holanda i lagani poeni Mitrovića za "plus devet".

28. minut - Snažno zakucavanje Petruševa koji vraća šest razlike Zvezdi. Slukas nastavlja seriju.

26. minut - Slukas sada pogađa za dva.

25. minut - Prekida seriju domaćih Slukas jednim bacanjem, prvi poeni gostiju u trećoj deonici, a onda dva nestvarna promašaja Petruševa i Martina koji ne uspevaju da polože loptu u koš.

24. minut - Kampaco za tri! Ukrao je loptu Argentinac i nagradio se poenima.

22. minut - Sjajno zakucavanje Martina za 51:47.

21. minut - Drugo poluvreme počinje na najbolji mogući način po Zvezdu. Vildoza uz faul za tri! Siguran i sa dodatnog bacanja.

RANJENI LAV JE NAJOPASNIJI Zvezdin

20. minut - Pogađa oba penala Holand i vraća egal, a onda Mekisik teškim šutem zatvara prvo poluvreme!

19. minut - Prvo Pananikolau pogađa dvojku, a onda Vokap trojku i opet vode gosti.

18. minut - Ilić za dva, pa dva penala Holanda i Zvezda ima četiri poena prednosti.

17. minut - Zvezda dolazi do izjednačenja posle dužeg vremena nakon nesportske i penala Dobrića.

16. minut - Mitrović uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje za "minus jedan".

14. minut - Blek pogađa na jednoj strani, a onda Kampaco sjajan.

12. minut - Kampaco odličan u prodoru i Zvezda dolazi do lakih poena. Onda magija Kampaca koji je probacio loptu kroz noge jednom igraču Olimpijakosa, a onda iznudio faul i pogodio oba puta.

11. minut - Slukas siguran sa penala - 26:32.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Petrušev za tri i kraj prve četvrtine!

8. minut - Prvo poeni u kontri Vokapa, a onda na drugoj strani Dobrića. Pogađa i Papanikolau trojku. Već šestu za manje od osam minuta.

7. minut - Vildoza pogađa oba bacanja, već osam poena ima Argentinac. Kenan uzvraća trojkom, drugom na meču.

6. minut - Vildoza za tri! Dva od dva ima Argentinac - 13:17. Odgovara Vezenkov.

5. minut - Lazarević razbija tablu šutem za tri, a onda Vezenkov na drugoj strani siguran sa iste pozicije.

4. minut - Vildoza za tri! Zvezda odgovara gostima.

3. minut - Dobrić flouterom dolazi do novih poena - 5:7, a onda Vokap pogađa drugu trojku za goste.

2. minut - Dobrić donosi Zvezdi prve poene iz igre, ali onda Kenan za tri.

1. minut - Meč je počeo poenima Mustafe Fala. Kuzmić na drugoj strani pogađa jedno od dva bacanja, a Vezenkov siguran.