ZVEZDA SE KOCKALA, ALI IPAK SPREČILA SENZACIJU Crveno-beli na krilima Kampaca i Dobrića slavili u Hali sportova

Zvezda je tako došla do 19. pobede, dok je Mega na skoru 12-12.

Konstantno su crveno-beli bili u vođstvu i došli do zasluženog trijumfa, iako smo u finišu mogli da gledamo i dramatičnu završnicu, jer je domaćin u jednom momentu prišao na -6.

U prvoj četvrtini se dosta brzo igralo, pa smo videli veliki broj poena u tranziciji.

Fakundo Kampaco je neverovatnim asistencijama razigravao saigrače, a bila je primetna dominacija tima sa Malog Kalemegdana u reketu.

Filip Petrušev je zakucavao, Ognjen Dobrić pogađao trojke, pa je Zvezda na odmor otišla sa 15 poena prednosti.

Tokom trećeg kvartala Zvezda je imala i 22 poena prednosti i sve je ukazivalo na to da će upisati ubedljiv trijumf.

Međutim, došlo je do opuštanja što je Mega iskoristila i zahvaljujući Kazalonu u jednom trenutku prišla na -6.

Ipak, tada je Zvezda odigrala odličan napad, Kampaco je ostavio samog Dobrića koji pogađa trojku na dva minuta pre kraja i sprečava dramu.

Najefikasniji u redovima ekipe Duška Ivanovića bio je Ognjen Dobrić sa 23 poena. Kampaco je meč završio sa 15 poena i 11 asistencija.

Na drugoj strani istakao se Đurišić sa 16, dok je Rudan ubacio 15 poena.

Mega - Crvena zvezda 78:87 (19:25, 17:26, 17:21, 25:15)

Hala: Ranko Žeravica

Sudije: Miloš Koljenšić, Josip Radojković, Gordan Terlević

Mega: Paunović, Branković 10, Rudan 15, Kazalon 14, Đurišić 16, Kovačević, Cerovina 10, Rori 11, Grbović 2, Terzić, Mušikić

Crvena zvezda: Holand 2, Vildoza 4, Lazarević 5, Kampaco 15, Mitrović 2, Martin 16, Dobrić 23, Ivanović, Ilić 2, Marković, Kuzmić6, Petrušev 12

Četvrta četvrtina:

Kraj! Pobeda Zvezde 87:78!

40. minut - Sjajni Kampaco verovatno stavlja tačku na meč.

39. minut - Trojka Dobrića kojom Zvezda verovatno odbija napad domaćih.

38. minut - Rudan polovičan sa linije penala.

37. minut - Ovoga puta Kazalon pogađa trojku. Serija Mege 12:0! Trojka Cerovine, Mega je na -7

36. minut - Otvorenu trojku maše košarkaši Mege. Bila je to lepa prilika da priđu na -8.

35. minut - Mega koristi opuštanje u redovima crveno-belih i prilazi na -13 67:80. Ivanović reaguje tajm-aut

33. minut - Kakve asistencije Mitrovića, Dobrić zakucava.

32. minut - Mnogo atraktinvih poteza u ovim momentima.

31. minut - Kakvo zakucavanje Kazalona, ali istom merom uzvraća Ilić.

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka Kazalona sa skoro 10 metara. Kraj treće deonice, Zvezda vodi 72:53.

29. minut - Lepa akcija Holanda i Martina. Centar Zvezde je fauliran i ide na liniju za slobodna bacanja. Prestupio je prilikom drugog, tako da ima polovičan učinak.

28. minut - Ide Zvezda na +21!

26. minut -  Razigrao se Luka Vildosa, a sve prati Kampaco i pogađa otvorenu trojku - 46:68.

24. minut - Sada trojku pogađa i Kampaco, Zvezda na +18! Martin pogađa uz faul.

23. minut - Trojka Lazerevića.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Đurišića.

Druga četvrina:

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 51:36.

19. minut - Rapsodija košarkaša Zvezde koji su već ubacili 50 poena.

17. minut - Novo fantastično dodavanje Kampaca, sada je Holand zakucao.

16. minut - Problemi za Megu u napadu, Zvezda ima dvocifrenu prednost.

15. minut - I Dobrić je dvocifren, Zvezad je odbila napad Mege i opet ima osam poena prednosti.

14. minut - Đurišić pogađa za tri, potom Martin iz reketa 27:31

12. minut - Trojka Cerovine, prva za Megu.

11. minut - Petrušev igra sjajno i prvi je dvocifreni sa 10 poena.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 25:19.

8. minut - Dosta brzo se igra, veliki broj poena u tranziciji.

7. minut - Kakav pas Kampaca, bez gledanja za Petruševa koji snažno zakucava.

6. minut - Precizan je i Petrušev, a Kampaco "diriguje" i već ima tri asistencije.

5. minut - Dobrić blista na startu.

4. minut - Raste prednost Zvezde. Rori konačno prekida seriju crveno-belih.

3. minut - U strelce se upisuje i Dobrić, Zvezda vodi 8:2. Barać mora da zove tajm-aut.

2. minut - Kuzmić raspoložen za igru na startu.

1. minut - Rudan postiže prvi koš na meču. Petrušev pogađa uz faul u prvom napadu Zvezde.

17.30 - U prvom ovosezonskom duelu dva tima Zvezda je slavila 96:79.

17.24 - I jedni i drugi se nalaze u dosta dobroj formi. Zvezda je u seriji od četiri uzastopne pobede računajući sva takmičenja, dok je Mega nanizala pet pobeda u ABA ligi.

17.22 - Zvezda je druga u ABA ligi sa skorom 18-3, dok je Mega šesta sa 12 pobeda i 11 poraza.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 24. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Mega i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Hale sportova Ranko Žeravica.