KASNO ZVEZDA ZA TOP 8 STIŽE Crveno-beli brutalnom četvrtom četvrtinom slomili otpor fenjeraša, ali ostali bez plej-ofa

Ipak, uprkos trijumfu crveno-beli više nemaju ni teoretsku šansu da se nađu u plej-ofu, jer su pobede zabeležili Žalgiris, Partizan i Baskonija.

Zvezda je na skoru 15-17, a Asvel na 8-24.

Prvo poluvreme bilo je veoma izjednačeno, da bi tek u nastavku ekipa Duška Ivanovića slomila otpor rivala, pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani.

Prvo poluvreme obeležio je Nando De Kolo i na odmor se otišlo sa vođstvom domaćih 42:37.

Na startu drugog dela Zvezda je zaigrala agresivnije u odbrani.

I sve to im je donelo brzi preokret, već posle zakucavanja Bentila na asistenciju Kampaca crveno-beli su preokrenuli – 46:44. Imao je Asvel snage da još jednom zapreti, približio se na poen zaostatka – 51:52.

I to opet najviše zahvaljujući Zvezdinim igračima, konkretno ovoga puta Vildozi koji je posle magične asistencije Kampaca uspeo da promaši zicer

Ali, upravo je posle toga Zvezda dodatno podigla nivo igre, imala je u nekim trenucima i malo sreće, pa je došla do velike prednosti 54:67. Bio je to kraj otpora, u ovom sastavu, preslabog Asvela.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 18 poena.

Na drugoj strani istakao se De Kolo sa 14.

Asvel - Crvena zvezda 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20)

Hala: L'Astrobal (Lion)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Robert Lotermozer, Eduar Udjanski.

Asvel: Matjus 6, Neua, Bost 11, Kaudi 11, Dio 5, De Kolo 14, Tajus 4, Risašer, Lajti, Pons 2, Fal 4, Obashan 3

Crvena zvezda: Holand 3, Vildoza 10, Lazarević, Kampaco 11, Mitrović 4, Martin 3, Dobrić, 18 Ivanović, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 8 Bentil 10

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde 76:60!

37. minut . Dobrić nova trojka 55:70, Zvezda blizu pobede

36. minut - Dobrić prosto blista, pogađa nakon ofanzivnog skoka 54:67

35. minut - Granitna odbrana Zvezde. Domaćin još nije postigao koš iz igre.

34. minut - Asvel četiri minuta u poslednjoj nije dao koš, Zvezda na +12.

33. minut - Odlična igra Zvezde pre sve u odbrani.

Blokada Petruševa i onda laki poeni Dobrića iz kontre. Odlična odbrana Crvene zvezde.

32. minut - Kampaco pogađa dva slobodna bacanja na otvaranju poslednje četvrtine.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 56:53!

28. minut - Bost nastavlja da pogađa, sada trojka za 11 njegovih poena.

26. minut - Bost pogađa dva penala, onda vezani koševi Kuzmića i Kampaca.

25. minut - Dosta bolja igra Zvezde u nastavku, ali po svemu sudeći iako trijumfuje, biće to pirova pobeda.

24. minut - Kratak prekid meča zbog kvara na semaforu.

23. minut - Zvezda ponovo vodi , pogađaju Kampaco i Kuzmić, a Marković trojku 44:46.

21. minut - Kuzmić postiže prve poene u nastavku 42:39.

20. minut - Poluvreme, Zvezda gubi 42:37.

19. minut - Lepo se snalazi Mitrović i lako poentira.

18. minut - Veliki pad u igri Zvezde, De Kolo u kontri pronalazi Kaudija koji pogađa uz faul i Asvel vodi 41:32.

17. minut - Trojka Rišara, domaćin je na +7.

15. minut - Trojka Dobrića, De Kolo ponovo siguran na drugoj strani i već ima 11 poena.

14. minut - Snažno zakucavanje Petruševa - 27:27.

12. minut - Sada Asvel pravi seriju 6:0 u vodi 25:23.

11. minut - Odličan početak druge četvrtine crveno-belih i serija 6:0!

10. minut - Kraj prve četvrtine, Asvel vodi 19:17!

9. minut - Pukla je odbrana Zvezde što korisiti Tajus da zakuca.

7. minut - Revija grešaka sada na obe strane.

6. minut - Kaudi je pogodio oba bacanja.

5. minut - Na drugoj strani odličan je De Kolo, Zvezda vodi 12:9

4. minut - Bentil raspoložen na startu meča.

3. minut - Sjajan prodor i laki poeni Vildoze.

2. minut - Trojka Bena Bentila.

1. minut - Počela je utakmica u Francuskoj.

20.11 - U prvom ovosezonskom meču igranom u "Pioniru", na debiju Duška Ivanovića, Zvezda je slavila 71:67.

20.10 - Asvel je u lošoj seriji od deset poraza i poslednji je na tabeli elitnog takmičenja.

20.07 - Zvezda mora da dobije sve do kraja i da se nada da će Žalgiris i Baskonija izgubiti sva tri preostala meča.

20.01 - Izabranici Duška Ivanovića u meč ulaze sa 11. pozicije i uz skor 14-17.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 32. kola Evrolige u kojoj se sastaju Asvel i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Liona.