CRVENO-BELA ŠKOLA KOŠARKE Zvezda razbila Valensiju, Petrušev i Dobrić za nastavak snova o plej-ofu

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i uspela da u prvih pet minuta napravi prednost od sedam poena. Valensija je konsolidovala odbranu u nastvaku, te zaigrala organizovanije u napadu i uspela da preuzme prednost.

U drugoj četvrtini igru domaće ekipe predvodio je Kampaco sa asistencijama. Do kraja prvog poluvremena košarkaši "crveno-belih" uspeli su da dođu do osam poena prednosti ali su greškama u odbrani poklonili par poena Valensiji.

Drugo poluvreme je domaća ekipa takođe bolje otvorila, istakli su se Petrušev i Bentil u reketu. Dobrić i Vildoza su pogađali sa distance, što je pomoglo njihovoj ekipi da zadrži rezultatski plus.

U poslednjoj četvrtini viđena je još efikasnija igra u napadu Crvene zvezde, kao i igra bez koncentracije i ideje košarkaša Valensije. Koševima Holanda i Dobrića domaća ekipa je otišla na plus 12. Džouns je trojkom vratio nadu španskoj ekipi ali potom je Dobrić pogodio trojku i rešio pitanje pobednika.

Alo, Marko Metlaš

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Filip Petrušev sa 20 poena i sedam skokova, dok je Ognjen Dobrić dodao 16 poena. U ekipi Valensije istakao se Džonah Radebo sa 14 poena.

Crveno-beli su sada na 13. mestu na tabeli Evrolige sa 14 poeba i 17 poraza, dok je španski tim na 11. mestu sa istim skorom. U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Asvelu, dok košarkaši Valensije putuju za Kaunas na utakmicu sa Žalgirisom.

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 88:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11)

Hala: Aleksandar Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Holand 6, Vildoza 9 (7as), Lazarević -, Kampaco 15 (7as), Mitrović 6 (4sk), Martin 7 (4sk), Dobrić 16, Ivanović 3, Marković -, Kuzmić -, Petrušev 20 (7sk), Bentil 10.

VALENSIJA: Harper 12, Klaver 10, Puerto 2, Pradilja 2, Veb 3, Lopez Arostegi 10 (5sk), Džons 12 (5as), Radebo 14, Evans -, Evans -, Dubljević 5 (6sk), Hermanson -, Rivero 3.

38. minut - Dobrić za tri, pa Petrušev za dva i Zvezda je rešila meč!

37. minut - Pogađa oba bacanje Kampaco i vraća Zvezdi dvocifreni plus.

36. minut - Džons za tri i "minus devet".

34. minut - Trojka Holanda, ali toliko bitna. Zvezda ima 12 poena prednosti.

33. minut - Kampaco pogađa dva penala.

32. minut - Bentil pogaša uz faul, ali promašuje dodatno bacanje.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Dva penala Petruševa i "plus sedam" Zvezde, a onda i dva penala Bentila, takođe sa penala.

28. minut - Kampaco za tri, ali Džons vraća.

27. minut - Sjajna akcija Zvezde završena poenima Petruševa - 62:53. Harper poentira uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje.

25. minut - Sada je Klaver ostao potpuno sam i on se počastio trojkom.

24. minut - Dobrić zakucava na dodavanje Vildoze, a Dubljević ostaje sam i pogađa trojku. Dobrić ima spreman odgovor.

23. minut - Vildoza maši trojku, ali Petrušev skuplja ofanzivni skok i donosi prvu dvocifrenu prednost Zvezdi. Džons sa penala smanjuje zaostatak.

22. minut - Vildoza za tri! Budi se Argentinac.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Radeboa. Stiže brzo odgovor Petruševa.

20. minut - Pradilja za dva i za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Radebo pogađa trojku iz teške pozicije, a Bentil onda za dva.

18. minut - Kampaco sjajno za Martina, a onda odgovor Radeboa koji je pogodio trojku. Martin kupi promašaj Bentila i pogađa uz faul. Siguran i sa dodatnog penala.

17. minut - Džon Holand pogađa trojku nakon čega je usledila erupcija oduševljena u "Pioniru".

16. minut - Vildoza za tri!

15. minut - Serija Bena Bentila. Prvo nakon ofanzivnog skoka, a onda i poeni uz faul. Promašio je dodatno bacanje.

14. minut - Sada i Harper pogađa trojku. Serija trojki gostiju.

13. minut - Lopez Arostegi za tri! Dobrić na drugoj strani smanjuje.

12. minut - Ponovo Mitrović, sada nakon lepe asistencije Ivanovića. Veb odgovara trojkom - 24:24.

11. minut - Druga deonica počinje poenima Luke Mitrovića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Harper siguran sa oba penala, a onda Lopez Arostegi pogađa za kraj prve deonice i prvu prednost gostiju.

9. minut - Prvi poeni Dubljevića na meču za 19:17.

7. minut - Petrušev za tri! Zvezda ima "plus šest". Puerto pogađa za dva, a onda nova greška Vildoze, treća u samo dva minuta i novi lagani poeni Radeboa.

6. minut - Dve greške i prodate lopte Vildoze i lagani poeni Klavera i Radeboa. Odgovara Dobrić.

5. minut - Vildoza za tri, a onda Kampaco najbrži u kontri i Zvezda ima pet poena prednosti.

4. minut - Klaver donosi izjednačenje trojkom.

3. minut - Petrušev za dva, Zvezda ide na 7:2. Radebo smanjuje zaostatak.

2. minut - Martin odličan, ali stiže odgovor Džonsa koji postiže prve poene za gostujući sastav.

1. minut - Prvi poeni za Zvezdu na meču preko Fakunda Kampaca.