ZVEZDIN SAN I DALJE ŽIVI Crveno-beli granitnom odbranom srušili Baskoniju, u Partizanu trljaju ruke, brine povreda Vildoze

Tako su crveno-beli prekinuli seriju od dva uzastopna poraza.

Zvezda je ovim trijumfom zadržala teoretske šanse da se nađe u plej-ofu, pošto je sada na skoru 13-17, dok Baskonija ima 15 pobeda i isto toliko poraza.

Ovakav rezultat odgovara i Partizanu kome je Baskonija jedan od glavnih konkurenata u borbi za Top 8.

Duška Ivanovića može da brine samo povreda Luke Vildoze. Argentinac se sredinom druge deonice požalio na povredu zadnje lože, otišao u svlačionocu i nije se više vraćao u igru.

Crveno-beli su do pobede došli najviše zahvaljujući odličnoj igri u odbrani u drugom poluvremenu u kom su primili svega 25 poena.

Prvi kvartal bio je izuzetno efikasan. Gosti su pogodili mnogo otvorenih šuteva i kontrolisali dešavanja na terenu u prvih 10 minuta.

Na startu druge deonice Baskonija je imala i +12, ali je onda usledila serija 11:0 tima sa Malog Kalemegdana koja je nagovestila preokret.

Fakunda Kampaca nije služio šut, ali je igrao fenomenalno u odbrani, razigravao saigrače i bio jedan od najboljih.

Hasan Martin je imao jako dobru rolu, a blista je Nemanja Nedović koji je sa 20 poena ujedno bio i najefikasniji.

Bila je to prava defanzivna klinika na delu u režiji Ivanovićevih košarkaša, a igrači Baskonije nisu imali rešenja u napadu.

Kod gostiju se istakao Tompson sa 15 poena, a dvocifren je bio još samo Giedraitis sa 10.

U nardnom kolu Zvezda dočekuje Valensiju, a Baskonija Albu.

Crvena zvezda - Baskonija 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Mehdi Difala, Fernando Roča, Ana Panter

Crvena zvezda: Vildoza 3, Lazarević, Kampaco 3, Mitrović 8, Martin 10, Dobrić 11, Ilić, Nedović 20, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 4, Bentil 12

Baskonija: Hauard 3, Hajdeger 2, Rajeste 3, Marinković 7, Dijez, Tompson 15, Kocar 9, Inok 2, Kostelo 6, Giedraitis 10, Homes 6, Kuruc

40. minut - Kraj! Pobeda Crvene zvezde protiv Baskonije 74:63!

39. minut - Zvezda ima velikih 10 poena prednosti na 90 sekundi do kraja.

37. minut - Dosuđen je faul nad Mitrovićem, a treneru Baskonije je pokazana tehnička greška zbog reakcije i napada na sudije.

36. minut - Trojka Nedovića koja bi mogla da bude odlučujuća, pošto Zvezda opet ide na +9!

34. minut - Fantastična odbrana Zvezde koja na nešto više od pet minuta do kraja ima +9!

33. minut - Tompson je pogodio za dva, a odmah zatim i Nedović za tri poena 62:51.

31. minut - Petrušev dolazi do svog četvrtog poena, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 57:49!

29. minut - Poentirao je Martin, a onda je i Marinković pogodio trojku 55:49.

27. minut - Loš napad Crvene zvezde, Kampaco je šutirao sa preko devet metara i nije dobacio. Izlazi iz igre, na parketu je Nedović, a Argentinca cela dvorana pozdravlja aplauzom. Jako požrtvovana igra omalenog plejmejkera u odbrani, neće ga u napadu večeras.

25. minut - Trojka Bentila! Zvezda je na +10!

24. minut - Odlična igra košarkaša Zvezde, pre svega u odbrani.

22. minut - Dobra odbrana crveno-belih, a onda i poeni Bentila za 43:38.

21. minut - Poenima Nedovića sa linije slobonih bacanja je otvoreno drugo poluvreme 41:38.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 39:38! Vildoza se uhvatio za zadnju ložu i sredinom druge deonice morao je da napusti teren i ode u svlačionicu.

19. minut - Bentil je sa linije slobodnih bacanja doneo izjednačenje 35:35. Duže od šest minuta gosti nisu poentirali, a Nedović je doneo svom timu prednost 37:35.

17. minut - Serija Zvezde 11:0! Mora novim tajm-autom da reaguje Penjaroja, Crvena zvezda se potpuno vratila u život! Domaćin je u seriji 11:0 i sada Baskonija ima samo poen prednosti (35:34).

16. minut - Dobrićev "air-ball" je završio u rukama Bentila i cela situacija se odlično završila. Momak iz Gane je položio uz faul i dobio dodatno slobodno bacanje, koje je takođe pogodio. Crvena zvezda u seriji.

14. minut - Nakon što je Nedović opogodio jedno od dva bacanja, usledila je i dobra odbrana, ali i loš napad crveno-belih, pa je ostao rezultat 24:35.

13. minut - Nije Nedović pogodio trojku, a Marinković je stigao do četiri vezana poena 23:35.

12. minut - Mnogo lakih poena za Baskoniju koja ima dvocifrenu prednost.

11. minut - Petrušev precizan sa polu distance za dobro otvaranje druge deonice, na drugoj strani trojka Rajestea 23:29.

10. minut - Kraj iuzuetno efikasne prve četvrtine. Baskonija vodi 26:21.

9. minut - Trojka Stefana Markovića, Zvezda na -5.

8. minut - Teška pozicija, ali poeni Kotsara, a onda nova bacanja i novi poeni za Mitrovića 16:19.

7. minut - Gijedraitis zakucava posle nove kontre gostiju. Slabo se crveno-beli vraćaju nazad kada izgube loptu... Petrušev prethodno nije uspeo da realizuje dva pokušaja, uz ofanzivni skok između.

5. minut - Nekoliko grešaka na obe strane, a onda Tompson zakucava u kontri.

4. minut - Trojka Vildoze. Ovo je mnogo važno za njegovo samopouzdanje.

3. minut - Brutalno zakucavanje Martina, ali mnogo problema u odbrani imaju crveno-beli.

2. minut - Loše Zvezda otvara meč, za dva minuta od početka utakmice je bez koša i gosti vode sa 5:0.

1. minut - Trojkom Tompsona počinje utakmica.

18.00 - U prvom ovosezonskom meču ova dva tima, Baskonija je slavila 92:75.

17.55 - Sa druge strane, Baskonija ima 15 pobeda i 14 poraza i pobedom bi napravili džinovski korak ka plej-ofu.

17.52 - Zvezda je u Evroligi na skoru 12-17 i ima još samo teoretsku šansu da se plasira u Top 8.

17.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 30. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Baskonija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".