ZVEZDA BEZ ČUDA U "BLAUGRANI" Za tango je ipak potrebno dvoje, Kalinić presudio crveno-belima

Crveno-beli su tako nasrtavili seriju poraza i šanse da se nađu među osam najboljih ekipa sveli na minimum.

Hrabro su se držali crveno-beli i odigrali dosta dobar meč, ali nisu imali snage da naprave čudo.

Duško Ivanović nije mogao da računa na Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Nemanju Nedovića, ali čak i tako desetkovana Zvezda je pružila snažan otpor španskom velikanu.

Barselona je bolje počela, Aleks Abrines je ubacio dve trojke, Nikola Mirotić jednu i u 5. minutu domaći su imali šest poena prednosti (13:7). Ipak, to nije poremetilo ekipu Duška Ivanovića koja je uspevala da zadrži priključak, a sa četiri vezana poena Luke Mitrovića početkom druge deonice i prvi put povede 19:18.

Došla je Zvezda i do plus pet (25:20), ali je uslelio novi nalet tima Šarunasa Jasikevičijusa koji je serijom 11:1 preokrenuo na 31:26, a ubrzo je, uz veliku pomoć razigranog Jana Veselog i novom trojkom Abrinesa (četvrtom iz isto toliko pokušaja) obezbedio najvećih devet poena viška – 30:31.

Zvezda je do odlaska na odmor pokazala reakciju i trojkom Stefana Markovića i košem Luke Mitrovića posle 20 minuta imala je samo četiri poena minusa – 40:36.

Barselona je poenima Tomaša Satoranskog u 34. minutu došla do najvećih 11 poena prednosti i izgledalo je tada da crveno-beli neće imati snage da se vrate u igru.

Ipak, odlični Kampaco je preuzeo odgovornost, pogodio je tri trojke, razigrao ekipu i košem Stefana Markovića na pola minuta pre kraja tog dela utakmice rezultat je ponovo bio izjednačen – 57:57.

I kao nebrojano puta pre, Zvezda očajno otvara poslednji kvartal. Barselona pravi seriju 12:2 i dolazi do dvocifrene prednosti.

Nastavili su gosti da igraju svoju igru i to im se isplatilo. Petrušev je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 73:68 na četiri i po minuta pre kraja i rodila se nova nada da crveno-beli mogu do senzacije.

Petrušev je ubrzo postigao trojku, a nakon poena Kampaca sa penala (75:73) gosti su imali napad za izjednačenje, ali je Stefan Lazarević promašio zicer na dodavanje Argentinca. Tačku na uzbudljiv meč u „Blaugrani“ stavio je Nikola Kalinić trojkom na 51 sekunde pre kraja za velikih 83:76.

Najefikasniji u Barseloni bili su Veseli i Mirotić sa po 21 poenom, dok je na drugoj strani blistao Kampaco sa 24 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Barselona - Crvena zvezda 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22)

Hala: Blaugrana (Barselona)

Sudije: Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Amit Balak

Barselona: Da Silva, Šanli 2, Veseli 21, Kalinić 5, Satoranski 13, Laprovitola 3, Abrines 12, Higins, Tobi, Kurik, Jokubaitis 8, Mirotić 21

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 7, Lazarević, Kampaco 24, Mitrović 11, Martin 2, Ivanović 6, Ilić, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 12, Bentil 11

40. minut - Trojka Kalinića kojom je verovatno rešeno pitanje pobednika. Kraj utakmice, poraz Zvezde.

39. minut - Trojka Kampaca, Zvezda je na -2.

38. minut - Jokobaitis pogađa uz faul.

37. minut - Trojka Petruševa! Biće drame u "Blaugrani".

36. minut - Kampaco realizuje oba penala. Sada lopta sa strane... Veseli se izvinio Kampacu, sportski potez Čeha. Zvezda je opet na -5.

35. minut - Neverovatan koš Veselog, u padu u poslednjoj sekundi napada - 71:62. Nesportski faul Veselog. Dva slobodna bacanja, pa lopta sa strane za Zvezdu.

34. minut - Mirotić jedna od dva sa penala, njegov 21. poen - 69:59. Ivanović pogađa za tri poena, druga njegova - 69:62.

33. minut - Trojka Mirotića, Barsa na +6! Zvezda maši zicer, Kalinić se upisuje u strelce, raste prednost Barselone.

32. minut - Važan koš Vildoze. Veseli pogađa oba bacanja.

31. minut - Poenima Veselog počinje poslednji kvartal.

30. minut - Vildoza pogađa sa polu-distance, nerešeno je - 57:57.

29. minut - Prelepa akcija i zakucavanje Bentila. Odlično ga je pronašao Petrušev. Sjajna košarka u Blaugrani.

28. minut - Sada je Bentil precizan za tri! Međutim, mora Zvezde bolje u odbrani.

27. minut - Kampaco pogađa novu trojku, Zvezda je na -2. Ali, uzvraća Laprovitola.

25. minut - Trojka Stefana Markovića. Sada je Kampaco precizan za tri i Zvezda prilazi na -5

24. minut - Satoranski dolazi do novog pogotka.

22. minut - Mirotić trojkom donosi Barseloni prvo dvocifreno vođstvo - 46:36.

21. minut - Laprovitova postiže trojku na startu drugog poluvremena - 43:36.

20. minut - Poluvreme, Barselona vodi 40:36.

19. minut - Abrines postiže novu trojku, Barselona na +9!

18. minut - Abrines pogađa svoju treću trojku - 34:29.

17. minut - Mirotić je stigao već do 11 poena. Pogodio je za 31:26. Prva trojka Crvene zvezde na utakmici, precizan je Ivanović - 31:29.

15. minut - Mirotić se lepo snalazi i donovi vođstvo Barseloni.

14. minut - Mitrović ovoga puta polovičan sa linije penala. Na drugoj strani Jokubaitis pogađa uz faul.

13. minut - Lepo Kampaco pronalazi Mitrovića koji je fauliran. Pogodio je oba bacanja, Zvezda na +3. Sada Petrušev zakucava! Odlična igra Zvezde u ovim momentima!

12. minut - Veseli vraća vođstvo Barseloni - 20:19. Kampaco upisuje svoj šesti poen - 20:21.

11. minut - Poenima Luke Mitrovića počinje druga deonica.

10. minut - Sjajno se snašao Kampaco. Kraj prve četvrtine, Barselona ima prednost - 18:15!

8. minut - Satoranski postiže svoj četvrti poen - 17:13.

7. minut - Precizan je Kampaco oba puta sa linije slobodnih bacanja - 15:13.

6. minut - Satoranski zakucava, Barselona vodi 15:11.

5. minut - Dosta propusta u odbrani košarkaša Zvezde.

4. minut - Sanli je u reketu ostao protiv Kampaca i lako to rešio. Vildoza pogađa za dva uz faul. Abrines pogađa još jednu trojku.

3. minut - Bentil postiže prve poene za Crvenu zvezdu.

2. minut - Trojka Abrinesa!

1. minut - Oba tima otvorila promašajima, Satoranski je promašio za dva sa jedne, Kampaco šut za tri s druge strane.

19.39 - U prvom ovosezonskom meču ova dva tima igranom u "Pioniru", Barselona je slavila posle produžetka 99:94.

19.33 - Ni jedni ni drugi ne blistaju u polsednje vreme, naprotiv, u dosta lošoj formi su. Zvezda meč dočekuje posle poraza od Partizana u derbiju, dok je Barselona izgubila poslednja dva meča u elitnom takmičenju.

19.31 - Zvezda je 14. na tabeli sa skorom 12-16, dok je Barselona četvrta sa 18 pobeda i 10 poraza.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 29. kola Evrolige u kojoj se sastaju Barselona i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Blaugrane".