KAMPACO I DOBRIĆ SRUŠILI EFES Crveno-beli u paklu "Pionira" pobedili šampiona Evrope, Top 8 i dalje daleko

Crvenp-beli su upisali 12. pobedu i ostali u trci za Top 8. Efes ima pobedu više i utakmicu manje.

Kampaco je postigao 22 poena, Dobrić 15, a Mitrović i Bentil po 10.

U gostujućoj ekipi Žižić je postigao 16 poena, Bubua 15, a Klajburn i Mbaje po 12. Efes je igrao bez Vase Micića i Šejna Larkina.

Meč u Pioniru obeležili su Fakundo Kampaco i Ergin Ataman.

Argentinac je na sjajan način predvodio svoj tim, koji je nervozno počeo meč. Postigao je 22 poena, uz 5 asistencija.

Trener Efesa Ergin Ataman bio je tokom celog toga meča vidno nervozan, često je gestikulirao prema sudijama, a zaradio je i dve tehničke greške, samim tim i isključenje.

Ataman je po završetku druge četvrtine jurio sudije na putu ka svlačionici, a zatim je početkom poslednje četvrtine protestvovao zbog toga što je Kampaco igrao raskrvavljen.

Upravo u tim momentima Zvezda je pravila odlučujuću razliku i na kraju stigla do velike pobede.

Naredno kolo je već za dva dana. Crvena zvezda gostuje Panatinaikosu, a Efes dočekuje Makabi.

Crvena zvezda - Efes (94:75)

CRVENA ZVEZDA: Vildoza, Lazarević Kampaco, Mitrović, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil

EFES: Buboa, Singlton, Efeoglu, Brajant, Gazi, Klajburn, Haltali, Tunčer, Plajs, Mbaje, Žižić, Danston

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Robert Lotermozer, Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastusiak

39. minut - Trojka Lazarevića! (91:74)

37. minut - Kakvo dodavanje Mitrovića za Petruševa! (85:74)

35. minut - Ben Bentil precizan sa linije penala (78:70)

34. minut - Kampaco precizan sa linije penala (76:70)

32. minut - Brajant pogađa daleku trojku! (68:70)

29. minut - Kakvo zakucavanje Filipa Petruševa! (66:64)

28. minut - Trojka Luke Vildoze! (62:58)

KAMPACO I DOBRIĆ SRUŠILI EFES Crveno-beli u paklu

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

27. minut - Vraća se Efes u igru!

25. minut - Bentil pruža odličnu partiju i održava prednost domaćina (59:51)

24. minut - Mbaje precizan sa poludistance (57:51)

23. minut - Dobrić nastavlja sjajnu partiju Zvezde, ali uzvraća trojkom i Buboa (55:48)

22. minut - Sjajan prodor i poeni Bentila (52:45)

20. minut - Sjajan prodor Kampaca! Crveno-beli pružaju odličnu partiju u ovim trenucima! (45:42)

19. minut - Laki poeni za Brajanta (41:42)

17.minut - Kakva trojka Nemanje Nedovića!

16. minut - Ante Žižić polovičan sa linije penala (36:35)

15. minut - Potpuni povratak crveno-belih u meč! (33:34)

14. minut - Trojka Nemanje Nedovića! (31:34)

11. minut - Trojka preko ruke argentinskog plejmejkera, Efes sada ima samo poen prednosti – 26:27

Prva četvrina:

9. minut - Poeni za Hasana Martina, crveno-beli smanjuju prednost (20:25)

8. minut - Novi poeni Dobrića! (18:25)

7. minut - Neverovatno je započeo utakmicu Dobrić, nova trojka!

6. minut - Ponovo Dobrić sjajan u napadu za nove poene crveno-belih (11:17)

5. minut - Dobrić precizan za tri poena!

4. minut - Bentil precizan sa poludistance, a onda Tunčer pogađa za goste (4:8)

2. minut - Buboa pogađa trojku! (0:5)