SPEKTAKULARNA FUDBALSKA PREDSTAVA U BAČKOJ TOPOLI Nestanak struje, velika borba i Pešićeva dva "hica" za pobedu Zvezde protiv TSC-a (VIDEO)

Ono što se očekivalo od "večitog derbija", navijači su dobili su u Bačkoj Topoli. Velika borba, mnogo šansi i golova, pa i prekid (zbog nestanka struje). Ponovo je TSC pokazao zašto je konkurent u borbi za drugo mesto i odlazak u kvalifikacije za Ligu šampiona. Crvena zvezda je morala ozbiljno da se pomuči, ali sa severa Srbije ide kući sa velika tri boda.

Početak meča nije bio sjajan jer je već u 2. minutu nestala struja pa je nastavak meča kasnio 30 minuta. Kada su se uslovi stekli, meč je nastavljen i nije mnogo trebalo da vidimo prvi pogodak. Aleksandar Pešić je u stilu Roberta Levandovskog primio loptu, namestio se i spoljnom poslao iza leđa golmana Veljka Ilića.

FK Crvena zvezda

To je bio i jedini šut Zvezde u prvih 45 minuta. TSC se brzo oslobodio i krenuo u napad. Pravo je čudo kako Ivan Milosavljević nije izjednačio u 26. minutu. Đakovac ga je poslužio kao na tacni, a mladi vezista promašio prazan gol. Kasnije je Stefan Leković spasao siguran pogodak Aranđela Stojkovića.

Kazna za te promašaje stigla je ponovo preko Pešića koji je za manje od 60 sekundi nakon nastavka igre nagovestio trijumf svog tima. TSC se nije predao i nagrada je stigla u vidu gola mladog Petra Ratkova koji je na asistenciju Luke Ilića sjajno pogodio od prečku i postavio konačan rezultat utakmice.

Zvezda je preskočila još jedno teško gostovanje sa tri boda "u džepu" i mirno će dočekati duel sa Novim Pazarom u nedelju. TSC će bodove u borbi za drugo, odnosno treće mesto morati da potraži na drugom mestu. Prva sledeća prilika je u Lazarevcu protiv Kolubare.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

TSC - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Ratkov u 70. minutu za TSC - Pešić u 20. i 46. minutu za Zvezdu

Stadion: TSC arena, Sudija: Miloš Milanović

TSC: V. Ilić - Cvetković, Stojković (od 74. Vukić), Stojić, Ćalušić, Petrović - Đakovac, Radin (od 78. Kuveljić), Milosavljević (od 74. Mirčevski) - L. Ilić, Ratkov.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Leković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga (od 69. Katai) - Bukari, Kangva (od 54. V. Nikolić), Mitrović (od 69. Azarov) - Pešić.

90+2. minut - Kakva šansa za Zvezdu! Prvo je Pešić imao priliku za het-trik, ali je odbranio Ilić, a onda iz dobre situacije Katai prebacuje čitav gol.

90. minut - Još sedam minuta nadoknade.

81. minut - Šutirao je Katai sa distance, ali brani Ilić.

78. minut - Još jedna izmena u TSC-u. Umesto Radina na terenu Kuveljić.

74. minut - Sada dve promene kod domaćih. Umesto Milosavljevića u igri je Mirčevski, dok Stojkovića menja Vukić.

70. minut - GOOOOL! Ratkov od prečku! Lep gol napadača TSC-a i domaćin se vraća u igru.

69. minut - Dve promene kod gostiju. Umesto Kange u igri je Katai, dok Stefana Mitrovića menja Irakli Izarov.

61. minut - Borjan je zaradio povredu vrata, nakon ukazane pomoći igra je nastavljena.

56. minut - Bukari je nagazio Stojića i dobio žuti karton.

54. minut - Prva promena kod gostiju. Umesto Kangva na terenu je Veljko Nikolić.

46. minut - GOOOOL! Samo što je krenula igra ponovo Pešić pogađa! Kangva je dodao, napadač šutirao i pogodio!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45+1. minut - Leković spašava Zvezdu! Borjan je izleteo ispred Ratkova i loše izbacio loptu, a onda Aranđel Stojković pokušava da pogodi praznu mrežu. Mladi štoper crveno-belih je uspeo da stigne loptu, interveniše i spasi siguran pogodak.

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

36. minut - Ćalušić je presekao kontru Zvezde i zaradio žuti karton. Po dva igrača upisana u beležnicu sudije Milanovića.

35. minut - Nova šansa za domaće, Ilić je centrirao, Stojić skočio i poslao loptu ka Ratkovu, ali u poslednjem trenutku interveniše Dragović.

29. minut - Prekida kontru domaćih Mijailović i dobija žuti karton.

28. minut - U šansi je sada bio Luka Ilić koji je probao sa ivice kaznenog, ali njegov udarac ide preko gola.

25. minut - Šta je sada promašio Milosavljević! Neverovatno! Đakovac ga je poslužio na nekoliko metara od gola, trebalo je samo da gurne loptu u mrežu, ali je promašio čitav gol.

22. minut - Pretio je Đakovac iz ugla, ali odlično brani Borjan.

20. minut - GOOOOL! Pešić! Zvezda vodi u Bačkoj Topoli!

15. minut - Kanga dobija žuti karton zbog nesportskog poteza.

9. minut - Luka Ilić dobija žuti karton nakon faula nad Srđanom Mijailovićem.

19.20 - Utakmica je nastavljena!

19.10 - Utakmica će se uskoro nastaviti. Obe ekipe su postigle dogovor da može da se igra u smanjenom osvetljenju. Nakon kratkog zagrevanja sudija će se oglasiti.

18.50 - Igrači su poslati u svlačionicu.

12. minut - Novi prekid, ponovo zbog osvetljenja.

10. minut - Problem je rešen i utakmica se nastavlja.

3. minut - Utakmica je prekinuta zbog problema sa osvetljenjem. Čeka se dalji rasplet.

18.34 - Utakmica je počela!

18.10 - Pogledajte kako izgleda stadion TSC-a, trenutno najmodernije zdanje u Srbiji klikom OVDE.

17.50 - Što se tiče klupe za rezerviste stanje je sledeće:

Pored rezervnih golmana Filipovića i Jorgića na klupi TSC-a su Čolić, Krpić, Krstić, Kuveljić, Milosavić, Mirčevski, Seke, Stanojev i Vukić.

Na klupi Crvene zvezde, pored Nikole Vasiljevića su još Azarovi, Gobeljić, Katai, Mijatović, Mituljikić, Lazar i Veljko Nikolić, Prucev, Rakonjac i Srnić.

17.35 - Ekipa Alo! gostovala je u Bačkoj Topoli gde smo razgovarali sa predsednikom TSC-a Janošom Žemberijem, kao i trenerom Žarkom Lazetićem.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 25. kola Superlige Srbije između TSC-a i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Bačke Topole.