ŠOK U ZAGREBU Cibona priredila veliko iznenađenje i pobedila Zvezdu

Ekipe su se smenjivale u vođstvu u većem delu prve četvrtine. Cibona je u devetom minutu imala najveće vođstvo od 22:16, ali je Crvena zvezda serijom 8:0 prvu četvrtinu rešila u svoju korist 24:22.

Crveno-beli su u 15. minutu poveli 37:29, a domaći košarkaši su serijom od 10:0 preokrenuli na 39:37. Crvena zvezda je trojkom Kampaca dobila prvo poluvreme 40:39.

Gostujući košarkaši su vodili u većem delu treće četvrtine, a Zvezda je najveću prednost imala u 25. minutu kada je bilo 53:46. Treća četvrtina završena je vođstvom gostiju od 67:61. Crveno-beli su poveli 70:61 na startu poslednjeg dela meča.

ABA liga/Cibona/Marin Susic

Košarkaši Cibone su potom zaigrali angažovanije, a na dva minuta i 26 sekundi pre kraja domaći su poveli 78:73. Domaći su na oko 70 sekundi pre kraja stigli do 81:75. Zvezda je smanjila na 81:80.

Košarkaši Cibone su na kraju u neizvesnoj penal završnici uspeli da stignu do pobede. Crvena zvezda je zabeležila tek drugi poraz ove sezone u ABA ligi.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Filip Petrušev sa 15 poena, dok je Luka Vildoza dodao 14. Nemanja Nedović je postigao 13, a Fakundo Kampaco i Ognjen Dobić su ubacili po 12 poena.

Kod domaćih najbolji je bio Borna Kapusta sa 24 poena, dok je Krešimir Radovčić ubacio 17.

Crveno-beli su drugi na tabeli sa skorom od 17 pobeda i dva poraza. Zvezda ima i meč manje. Cibona je zabeležila osam pobeda i 12 poraza.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu ABA lige gostovati Partizanu, dok će Cibona dočekati Budućnost.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA 85:81 (22:24, 17:16, 22:24, 24:14)

Hala: Dražen Petrović

40. minut - Kampaco pogađa jedno bacanje - 83:81. Onda na drugoj strani Aranitović siguran oba puta.

40. minut - Smajlagić pogađa jedno od dva bacanja - 83:80. Zvezda ima 10 sekundi za napad.

40. minut - Nedović pravi nesportski faul. Kapusta pogađa dodatno bacanje i lopta ostaje za Cibonu. Teška situacija za goste.

40. minut - Nedović pogađa dva penala. Još 35 sekundi do kraja - 81:77. Zvezda nakon toga dolazi do lopte i Kampaco pogađa trojku za "minus jedan".

39. minut - Majcunić pogađa trojku! Cibona ima "plus šest" pred poslednji minut!

38. minut - Radovčić za dva, pa za tri - Cibona ima pet poena prednosti! Smanjuje Petrušev posle dobre akcije.

36. minut - Vezuje pet poena Majcunić i sada je nerešeno.

35. minut - Nedović prekida seriju minuta bez poena trojkom, a onda Kapusta za dva.

31. minut - Trojka Vildoze na početku poslednje deonice, a onda pet vezanih poena domaćih preko Bakovića, Radovčića i Aranitovića.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Vezuje Zvezda pet poena. Nedović sa penala, a onda trojka Vildoze. Kapusta smanjuje sa penala, a onda trojka Nedovića.

29. minut - Mazalin pogađa oba penala i poravnava rezultat - 59:59.

27. minut - Trojka Vildoze - 54:57.

24. minut - Kapusta lagano poentira, odličan meč igra košarkaš Cibone.

23. minut - Serija četiri poena Luke Mitrovića za prednost gostiju.

22. minut - Kapusta za tri i opet je nerešeno - 44:44.

21. minut - Drugi deo igre počinje poenima Perasovića, a onda Lazarević uzvraća.

20. minut - Vezuje 10 poena Radovičić i sada Cibona vodi posle dužeg vremena. Kampaco pogađa trojku za kraj prvog poluvremena.

18. minut - Radovičić u seriji, prvo trojka, pa dvojka i opet je nerešeno.

16. minut - Radovčić prekida seriju gostiju i dolazi do poena.

15. minut - Dobrić ponovo za tri! Brzo je Zvezda odgovorila na tri poena domaćih. Nakon toga prednost povećava Kampaco sa penala.

14. minut - Prvi poeni Kampaca, za tri. Zvezda ima nešto osetniju prednost "plus šest".

12. minut - Perasović za dva, a onda Dobrić pogađa treću trojku na meču - 26:27.

11. minut - Druga deonica počinje poenima Aranitovića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nova trojka Dobrića za prednost crveno-belih nakon prve četvrtine.

9. minut - Mazalin siguran. Onda serija Zvezde preko Dobrićeve trojke i dvojke Markovića.

8. minut - Kapusta za tri! Cibona serijom ide na "plus pet". Nakon toga Dalibor Ilić zakucava.

6. minut - Trojka Nedovića i povratak crveno-belih u prednost.

5. minut - Nastavlja se serija Petruševa koji je ubacio sve poene Zvezde. Mazalin nakon toga pogađa trojku i donosi prvo vođstvo Ciboni.

4. minut - Kapusta pogađa trojku, a odgovor stiže preko Petruševa. Onda Aranitović za dva.

3. minut - Poene Ciboni donosi Kapusta sa penala, a onda trojka Petruševa koji dobro otvara meč.

2. minut - Prvi poeni na meču stižu preko Petruševa.