ZVEZDA SE KOCKALA I SLAVILA POSLE NEVIĐENE DRAME Crveno-beli na krilima sjajnog Nedovića pobedili u Izraelu i prekinuli crnu seriju

Crveno-beli su prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza u Evroligi i sada imaju 11 pobeda uz poraza, dok je Makabi na skoru 12-12.

Malo je nedostajalo da Zvezda sve upropasti u poslednjim trenucima meča. Imala je ekipa Duška Ivanovića 16 poena prednosti u četvrtoj deonici, ali se Makabi na krilima neverovatnog Boldvina vratio u igru, pa smo gledali penal završnicu.

Nemanja Nedović je odigrao fenomenalan meč. Postigao je 28 poena, uz sjajne procente šuta 5/7 za dva i 6/9 za tri.

Start meča je obeležio Ognjen Dobrić sa pet vezanih poena.

Međutim, brzo se budi Makabi i stiže do izjednačenja, ujedno i perioda kada je vladala najveća rezultatska neizvesnot na ovom meču. „Ponos Izraela“ je u nekoliko navrata tokom te „klackalice“ imao i prednost, ali sve je to otišlo u zaborav sa ulaskom u igru Nemanje Nedovića.

Čini se da je Zvezdin bek samo nastavio tamo gde je stao u ABA ligi protiv Igokee. Pogodio je dve trojke i imao još jedan koš sa kojim je održao svoju ekipu u igri i pripremio podlogu za ono što će uslediti u drugih 10 minuta.

Drugi kvartal je bolje otvorio domaćin, tačnije Bonzi Kolson koji se razigrao i postao prvi dvocifreni u redovima svoje ekipe. Međutim, stigao je odgovor sa druge strane. Nedović je „sipao“ trojke, Ivanović razigravao, a kada nije išlo drugačije u napadu bi se stvorio Petrušev i nudio druga rešenja.

Zvezda je na poluvreme otišla sa 10 poena prednosti.

Nastavio je Nedović u trećoj četvrtini tamo gde je stao u prvom poluvremenu.

Tokom trećeg kvartala crveno-beli su imalu punu kontrolu i sve vreme održavali dvocifrenu prednost.

Delovalo je da će Zvezda lako ostvariti pobedu, ali umesto toga gledali smo dramu.

Makabi je uspeo da priđe na samo poen razlike 31 sekund pre kraja. Ipak, u narednom napadu odgovornost je preuzeo Ognjen Dobrić, koji je 13 sekundi pre kraja pogodio izuzetno važan koš za vođstvo Zvezde 85:82. Ušlo se u penal završnicu i na kraju hladnokrvni Vildoza pogodio sva slobodna bacanja i doneo Zvezdi veliku pobedu.

Nedovića Luka Mitrović sa 14, Ognjen Dobrić je ubacio 13, Filip Petrušev 12, dok je Vildoza susret završio sa 10 poena.

U redovima Makabija blistao je Vejd Boldvin sa 38 poena.

Makabi - Crvena zvezda 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20)

Hala: Menora Mivtačim (Tel Aviv)

Sudije: Migel Anhel Peres, Arturas Sukis, Sebastijen Klivaz

Makabi: Adams 9, Boldvin 38, Martin, Menko, Sorkin 5, Dibartolomeo 2, Hilijard 10, Koen 2, Nebo 2, Ziv, Kolson 16, Brajmo 2.

Crvena zvezda: Vildoza 10, Lazarević, Lazić 2, Mitrović 14, Dobrić 13, Ivanović 3, Ilić, Nedović 28, Kuzmić 5, Petrušev 12, Bentil 2

Kraj! Pobeda Zvezde posle drame 89:86!

40. minut - Neverovatn drama! Makabi prišao na -1. Vildoza ubacuje dva bacanja za plus tri - 84:87.

39. minut - Nedović gubi loptu, Makabi dolazi do koša i sada je samo -3

38. minut - Makabi je prišao samo na -5. Čeka nas dramatična završnica.

37. minut - Neverovatni Boldvin postiže trojku, ima čak 32 poena.

36. minut - Hilijard je pogodio sva tri bacanja, Makabi na -7. Sjajna akcija i koš Mitrovića posle odlične asistencije Vildoze.

35. minut - Nekoliko loših napada košarkaša Zvezde što Makabi koristi i prilazi na -6

34. minut - Hilijard pogađa novu trojku za domaće - 63:73.

33. minut - Nastavlja Boldvin da rešeta, Makabi je na -11.

31. minut - Nedović nema nameru da stane!

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda ima velikih +14, a Nedović je postigao čak 26 poena.

28. minut - Možda i partija karijere Nedovića koji pogađa svoju šestu trojku iz osmog pokušaja.

27. minut - I još jedna trojka brutalnog Nedovića!

26. minut - Nebo pogađa oba bacanja, ali Zvezda i dalje ima dvocifrenu prednost.

25. minut - Sjajni Mitrović, dominira u skoku 41:57.

23. minut - Mitrović pogađa oba bacanja. Zvezda održava prednost. Fenomanalan prodor Petruševa!

22. minut - Kolson pogađa na asistenciju Bolvdina, razlika je jednocifrena - 38:46.

21. minut - Boldvin uzvraća na drugoj strani, smanjuje ponovo na minus deset.

20. minut - Trojka Boldvina. Poluvreme je, Zvezda vodi 44:34!

18. minut - Trojka Ognjena Dobrića i dvocifrena prednost Zvezde - 40:30

17. minut - Lepo se snašao Petrušev i pogodio, Zvezda ima +7.

15. minut - Nestvaran meč Nemanje Nedovića koji pogađa u kontri i ima već 18 poena!

14. minut - Nova trojka fenomenalnog Nemanje Nedovića.

13. minut - Bentil donosi novo vođstvo Zvezdi.

12. minut - Razigrao se Kolson, pogađa trojku 23:21

11. minut - Nastavlja Nedović tamo gde je stao u prvoj četvrtini, pogodio je trojku za svoj 11. poen.

10. minut - Trojka Boldvina u poslednjoj sekundi prve četvrtine, egal je 18:18.

9. minut - Nova trojka Nemanje Neodovića, Zvezda vodi 16:15. Novi koš Nedovića koji ima već osam poena.

8. minut - Nedovićeva trojka, a onda Brajmo pogađa iz kontakta za novo izjednačenje.

6. minut - Duga dvojka Filipa Petruševa, domaćin vodi 11:10

5. minut - Džejlen Adams pogađa trojku za prvo vođstvo Makabija. Zvezda bira sve komplikovanija rešenja u napadu.

4. minut - Boldvin pogađa uz faul Kuzmića, nerešeno je 6:6.

3. minut - Kolson postiže prve poene na meču za domaće.

2. minut - Trojka Dobrića, Zvezda vodi 5:0.

1. minut - Ognjen Dobrić postiže prve poene na meču.

19.42 - Nekadašnji plej Crvene zvezde Lorenco Braun neće igrati u ovom duelu, dok će sa druge strane Hasan Martin biti u protokolu.

19.30 - Za Makabi zbog povrede kolena neće igrati bivši igrač Crvene zvezde, Ostin Holins, dok iskusni centar Aleks Pojtres ima problema sa šakom.

19.10 - U međusobnim mečevima ova dva tima u Evroligi je 9-6 za crveno-bele, a beogradski tim je pobedio u poslednja četiri duela.

18.57 - Hasan Martin je doleteo za Tel Aviv, rekao je da je spreman, ali na Dušku Ivanoviću je da odluči da li će američki centar biti među 12 za ovaj meč.

18.54 - U prvom meču igranom u Beogradu, Zvezda je slavila posle velike borbe 69:68.

18.52 - Crvena zvezda je 13. na tabeli sa deset pobeda i 13 poraza, dok je Makabi osmi sa učinkom 12-11.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 24. kola Evrolige u kojoj se sastaju Makabi i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Tel Aviva.