ZVEZDA OČITALA LEKCIJU IGOKEI Crveno-beli nemilosrdni prema ekipi iz Laktaša, "zalečili" evroligaške rane ubedljivom pobedom u "Pioniru"

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog momenta. Zvezda je od starta krenula agresivno, i već u prvoj četvrtini stekla ubedljivu prednost, koju je samo kasnije uvećavala.

Motiv više su imali Filip Petrušev i Luka Vildosa koji su „zatrpavali“ koš gostiju u uvodnim minutima. Njih dvojica su (uz jedan poen Branka Lazića) kombinovali za prvih 17 poena ekipe i u tom periodu protivniku dopustili da postigne samo četiri.

Već tu, na početku meča je napravljena serija od 15:0 za Crvenu zvezdu, tokom koje Igokea nije postigla koš puna četiri minuta i tako sama sebi presudila krajnji ishod meča.

Razigrali su se malo krajem prve deonice igrači Vlade Jovanovića, bivšeg trenera upravo Zvezde koji je sigurno imao želju da se u najboljem svetlu predstavi na povratku u Beograd, ali daleko od toga da je uspeo. U igru je ušao Nenad Nerandžić i vezao četiri poena, ali to je bilo dovoljno samo da ublaži ogromnu prednost Zvezde od 16 poena već na isteku prvih 10 minuta.

ZVEZDA OČITALA LEKCIJU IGOKEI Crveno-beli nemilosrdni prema ekipi iz Laktaša,

ABA liga/Dragana Stjepanović

Nije bilo bolje po njih ni u drugoj četvrtini. Raspucao se Ognjen Dobrić koji je sjajno šutirao za tri, kao i čitava ekipa. Tu se priključio i Kampaco koji je svojim nonšalantnim stilom igre dodatno uništio moral protivnika, a naročito u dva navrata.

Najpre nakon asistencije za Dalibora Ilića, bivšeg igrača Igokee, koji je posle toga zakucao, a onda i trojkom na isteku prvog poluvremena. Bio je to prvi pogodak Zvezde iza linije 6,75 koji nije bio asistiran. Ujedno su igrači Duška Ivanovića tada prvi put stigli do 30 poena razlike.

Treći kvartal je defanzivno bio najbolji bio za goste, ali uslovno rečeno s obzirom na to da je Zvezda i pored toga postigla 20 poena naspram samo 11 ofanzivno jalove Igokee.

Ponovo su trojke bilo glavno oružje domaćina kod kog su pogađali Dobrić, Kampaco i Petrušev čiji je pogodak bio za +40, prednost koju Zvezdu do sada ove sezone nije imala u ABA ligi.

Usled velike prednosti, koševi su se „raširili“ u poslednjih 10 minuta. Odbrane su bile manje agresivne, a to je najviše iskoristio Nemanja Nedović. Srpski bek se razgoropadio i u četvrtoj četvrtini ubacio čak četiri trojke kojim je doveo Zvezdu do +41 što je bila najveća prednost na meču.

Nedović je bio i najefikasniji akter ovog susreta sa 20 poena i četiri asistencije. Pratio ga je Fakundo Kampaco sa 14 poena, tri skoka i pet asistencija, a identičan poenterski učinak je ostvario i Ognjen Dobrić.

Luka Vildosa je meč završio sa 13 poena, Dalibor Ilić sa 12, a Filip Petrušev je ostvario dabl-dabl sa 12 poena i 10 skokova. Dvocifren je bio i Ognjen Kuzmić sa 11 poena.

Kod Igokee se istakao Nikola Tanasković sa 17 poena, osam skokova i tri asistencije.

Zvezda je prva na tabeli ABA lige sa 16 pobeda i jednim porazom pred gostovanje Zadru. Igokea je 11, a u narednom kolu putuje u Bar gde će igrati sa Mornarem.

Zvezda ima skor 16-1 uz utakmicu manje dok je Igokea na 12. mestu sa 5 pobeda i 11 poraza

Crvena zvezda - Igokea (104:71)

Sudije: D. Porobić, R. Arsenijević, T. Stapić
Hala: "Aleksandar Nikolić"

Crvena zvezda: Vildoza, Lazarević, Kampaco, Lazić, Dobrić, Ivanović, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil

Igokea: Kondić, Nerandžić, Delalić, Tanasković, Stanković, Kroford, Jošilo, Milosavljević, Voler, Marić, Đorđević, Bošković

39. minut - Na liniji penala je Ognjen Dobrić, precizan je sa linije penala (104:66)

37. minut - Delalić pogađa trojku, to je ukupno četvrta trojka za Igokeu na utakmici (100:62)

36. minut - Brutalna partija Nemanje Nedovića! (100:59)

35. minut - Đorđević pogađa na asistenciju Kondića (97:56)

34. minut - Namesito je ruku Nemanja Nedović, nova trojka za crveno-bele, razigrao se Nedović na ovom meču, pa onda trojka Jošila, a potom opet Nedović za tri! (91:52)

30. minut - Laki poeni Petruševa (81:41)

29. minut - Trojka Nedovića kao kap! Šest poena ima Nemanja (79:41)

27. minut - Kampaco ubacuje svoju prvu trojku na meču (75:37)

26. minut - Sjajna reakcija Filipa Petruševa, ništa sada ne polazi za rukom ekipi Vlade Jovanovića (70:35)

25. minut - Laki poeni za Lazića (68:35)

24. minut - Lako zakucavanje za Nikolu Tanaskovića (66:32)

23. minut - Dobrić pogađa svoju četvrtu trojku (66:30)

21. minut - Počelo je drugo poluvreme novim poenima crveno-belih (63:30)

20. minut - Pogađa Kampaco trojku na isteku prvog poluvremena! Šuterski su raspoloženi crveno-beli u prvom poluvremenu (61:30)

19. minut - Precizan je i Kampaco sa linije penala (54:28)

18. minut - Odličan potez Ognjena Kuzmića. Centar Crvene zvezde je bio na ofanzivnom skoku, a onda i trojka Ognjena Dobrića! (50:28)

17. minut - Tanasković pogađa uz dodatno slobodno bacanje (45:23)

14. minut - Još jedna trojka u nizu, ovoga puta Luka Vildoza, mora da reaguje tajm-autom Vlade Jovanović (37:16)

12. minut - Kakav potez Kampaca! Odlično je Argentinac prošao odbranu crveno-belih (34:15)

11. minut - Nedović otvara trojkom drugu četvrtinu. Odličan procenat za tri poena imaju crveno-beli (30:11)

10. minut - Trojka Bena Bentila. Neverovatan početak Crvene zvezde, besprekorna prva četvrtina (27:11)

8. minut - Sjajna serija crveno-belih (24:7)

7. minut - Tri trojke Filipa Petruševa na početku meča, sjajan učinak (17:4)

5. minut - Petrušev pogađa trojku! (12:4)

3. minut - Dobar početak Crvene zvezde (7:4)

16.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 18. kola Admiral Bet ABA lige između Crvene zvezde i Igokee. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Pionira".