ZVEZDA NA MIHINOM OPROŠTAJU REMIZIRALA SA VOJVODINOM Crveno-beli na otvaranju prolećnog dela prvenstva nisu uspeli da slave u derbiju kola

Crvena zvezda je krenula silovito od prvog sudijskog zvižduka, odmah se videlo da izabranicima Miloša Milojevića isključivo pobeda dolazi u obzir. Ništa nisu želeli da prepuštaju slučaju, već su konstantnim napadima želeli da probaju da dođu do ranog vođstva.

Ipak, Novosađani su igrali disciplinovano tokom svih 90 minuta, uspešno su odolevali napadima Crvene zvezde i stigli do vrednog boda.

Prvu pravu priliku domaći fudbaleri su imali već u 9. minutu, kada je brzonogi Bukari probio po desnom boku, vratio loptu unutra, ali je napadač Aleksandar Pešić loše odreagovao, pa se lopta od njega samo odbila i završila u rukama golmana Vojvodine.

Samo minut kasnije, Kanga je centrirao sa desne strane, a lopta je iznenadila golmana Vojvodine, Carevića, te se od prečke odbila u gol aut. Mnogo sreće je imao novosadski tim u uvodnim minutima meča, teško su uspevali da se oslobode pritiska Crvene zvezde.

Nakon nekoliko šansi domaće ekipe, Voša je prvi put ozbiljnije pripretila u 24. minutu, preko Čumića. Fudbaler Vojvodine na sjajan način je izveo slobodan udarac, snažno je opalio, ali je lopta prošla malo pored leve stative gola ispred kog stoji Milan Borjan. A onda, minut kasnije usledio je pravi šok, kada je Uroš Kabić doveo Vojvodini prednost. On je dobio odličnu poprečnu loptu po zemlji, iz prve šutirao i efektnim udarcem savladio Milana Borjana.

Međutim, sreća domaćih fudbalera nije dugo trajala, pošto je u 29. minutu Aleksandar Katai na maestralan način lobovao golmana Vojvodine i poravnao rezultat, a u ulozi asistenta kod ovog gola našao se Kanga.

Znali su crveno-beli da u drugom poluvremenu moraju da krenu na sve ili ništa, kako bi pobedom otvorili prolećni deo sezone, što je i bio i Zvezdin cilj pred ovaj meč. Bili su ofanzivni fudbaleri domaće ekipe, to nije sporno, međutim Vojvodina se organizovano branila i uspešno odolevala napadima aktuelnog šampiona Srbije.

U 50. minutu u velikoj šansi našao se Mirko Ivanić. Pešić je prosledio loptu svom saigraču, koji je sa nekih 6-7 metara šutirao, ali je lopta otišla daleko iznad prečke. Sredinom drugog dela igre videli smo jednu "uspavanku" na terenu, većih uzbuđenja nije bilo a vreme je prolazilo.

Trener beogradskog tima Miloš Milojević pokušao je raznim izmenama da "trgne" svoju ekipu, međutim to izgleda nije urodilo plodom, pa do kraja meča promene razultata nije bilo.

Crvena zvezda - Vojvodina (1:1)

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudije: Nikola Radaković, Svetozar Živin, Petar Radić

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Mijailović, Ivanić. Katai, Bukari, Pešić

Vojvodina: Lazarević, Vitas, Traore, Đorđević - Topić, Zukić - Kabić, Simić, Čumić - Malbašić

Drugo poluvreme:

90. minut - Veliak borba u finišu utakmice! Pet minuta u nadoknadi vremena!

87. minut - Vreme curi za srpskog šampiona, odlično za sada deluje ekipa Vojvodine, ne posustaju nijednog trenutka

78. minut - Bez prevelikih uzbuđenja, gosti se odlično drže za sada. Njima ovaj rezultat ide u korist

72. minut - Velika šansa za Crvenu zvezdu! Gužva je bila u kaznenom prostoru Vojvodine, ali nije uspeo sve to da realizuje Mirko Ivanić!

61. minut - Opasna prilika za Crvenu zvezdu, pokušao je Kanga, ali srećom po Vojvodinu, dobar refleks je imao golman "lala"

56. minut - Bez velikih prilika na obe strane za sada

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Poluvreme!

37. minut - Atraktivan fudbal, ali bez novih prilika

27. minut - Sjajan povratak Zvezde! Nije se dugo čekalo, deseti gol u sezoni postiže Aleksandar Katai - 1:1

25. minut - Vojvodina vodi sa 1:0! Kakav šok za crveno-bele! Kabić je postigao gol!

24. minut - Dobar pokušaj Čumića! Konačno prva, dobra prilika za Vojvodinu!

17. minut - Mnogo bolji početak meča crveno-belih, konkretniji su dosta u napadu i imaju više prilika

10. minut - Kanga je bio u sjajnoj prilici! Prečku je pogodio!

9. minut - Prva prava prilika za Pešića, ali siguran je bio golman gostiju!

4. minut - Počela je utakmica, za sada početno opipavanje snaga

16.03 - Spektakularna najava utakmice Zvezde i Vojvodine!

15.54 - Počinje ceremonija posvećena Siniši Mihajloviću!

Alo

15.44 - Očekuje se uskoro početak svečane ceremonije u čast Siniše Mihajlovića

15.11 - Takođe, od prihoda sa njegove oproštajne utakmice u Novom Sadu, kupio je i poklonio dva stana u Novom Sadu za decu iz tog Dečjeg sela

15.09 -  Na utakmici će biti i porodica Siniše Mihajlovića, a posebni gosti biće deca iz Dečjeg sela Sremska Kamenica o kojima je brinuo

14.49 - Očekuje se i koreografija posvećena Siniši Mihajloviću, a ulaz na utakmicu je besplatan

14.40 - Dobar dan i dobrodošli na utakmicu prolećnog dela sezone između Crvene zvezde i Vojvodine. Uz Alo.rs pratite uživo meč sa stadiona "Rajko Mitić".