ZVEZDA NASTAVILA CRNU SERIJU Crveno-beli izgubili od Olimpije u Milanu i upisali četvrti uzastopni poraz u Evroligi

Crvena zvezda je u ozbiljnoj krizi! Top 8 je sve dalje i dalje. Crveno-beli su poraženi na gostovanju Armaniju u Milanu sa 74:68.

Loše - reč koja najbolje opisuje igru srpskog kluba na duplom kolu u Italiji protiv Virtusa i Milana.

Dva poprilično lagana poraza uplalila su alarm na Malom Kalemgdanu jer je plasman među osam najbolji sada mnogo daleko.

Neverovatno kako se raspala igra Zvezde u poslednjih mesec dana. Očigledno je ekipa dostigla limit i čim je neko od glavnih igrača malo pao u formi (Petrušev, Nedović, Vildoza), porazi su počeli da se ređaju kao na traci.

U Milanu se malo trgnuo Bentil, ali to nije bilo dovoljno da se dođe do pobede. Armani je meč rešio već u drugom kvartalu kada je napravio dvocifrenu. Došla je zvezda na minus četiri u finišu meča, ali kasno.

Mnogo posla je pred Duškom Ivanovićem. Pokušao je trener Zvezde sa Daliborom Ilićem, koji je dobio malo veću šansu, ali to za sada ne donosi rezultate. Skraćeni roster je dodatni problem sa kojim se suočava crnogorski stručanjak.

Zvezda sada ima skor od 10 pobeda uz 13 poraza. U narednom kolu izabranici Duška Ivanovića igraju protiv Makabija u Tel Avivu.

Olimpija Milano - Crvena zvezda (74:68)

Hala: Mediolanum Forum (Milano)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Mehdi Difala, Amit Balak

Olimpija Milano: Dejvis (10), Luvavu (8), Mitru-Long, Tonut (3), Meli (4), Beron (15), Nejpir (5), Riči, Hol (14), Hajns (8), Datome, Vojtman (7)

Crvena zvezda: Vildoza (11), Lazarević (1), Mitrović (7), Lazić, Dobrić (7), Ivanović, Ilić (5), Nedović (4), Marković (3), Kuzmić (4), Petrušev (9), Bentil (17)

40. minut - Nejpir pogađa važn slobodna bacanja (72:66)

39. minut - Vojtman pogađa vrlo težak šut, imala je Zvezda lepu priliku da se skroz vrati u meč (70:64)

38. minut -  Pogodio je jedno slobodno bacanje Petrušev (68:64)

35. minut - Bentil je pogodio trojku, ali je onda uzvratio Hol! (68:60)

34. minut - Beron pogađa sa poludistance kada je važno (65:57)

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

33. minut - Hol pogađa oba slobodna bacanja, a onda i njegov sjajan pogodak preko Petruševa (63:53)

32. minut - Ilićev odličan potez, smanjila je Zvezda na jednocifren zaostatak, a onda pogađa i Filip Petrušev (59:53)

30. minut - Drugo slobodno bacanje pogađa Stefan Marković (59:49)

29. minut - Prekršaj Nedovića za slobodna bacanja domaćina (59:46)

28. minut - Nikolo Meli sjajno zakucava! Pukla je Zvezdina odbrana (58:46)

27. minut - Siguran Dejvis sa linije penala, Armani je odbio Zvezdin nalet (56:44)

26. minut - Dobar period igre za crveno-bele (52:44)

25. minut - Mitrović pogađa uz prekršaj, vraća se Zvezda (52:42)

24. minut - Beron ponovo koban za crveno-bele za tri poena (50:38)

22. minut - Odlična pozicija Nemanje Nedovića (47:36)

21. minut - Otvoren šut za dva je imao Hol i pogodio je (47:32)

20. minut - Serija 5:0 Crvene zvezde, Hajns je ostao potpuno sam u reketu (45:32)

19. minut - Sjajni Bili Beron ubacuje trojku (43:27)

18. minut - Poeni za Tonuta u kontri, potom Dejvis pogađa oba slobodna bacanja (38:26)

17. minut - Bentil pogađa oba slobodna bacanja, a onda Dejvis ubacuje šesti poen (36:26)

15. minut - Sjajan Stefan Marković u kontri! (34:24)

14. minut - Luka Mitrović je pogodio sa linije penala, a onda neverovatan pogodak Hola (34:22)

12. minut - Nedović ubacuje dvojku, a onda ponovo sjajni Vojtman za tri (29:20)

11. minut - Lopta se odbija pravo u ruke Hajnsa, a onda i poeni Vojtmana (26:18)

10. minut - Čuvaju "manekeni" ovu minimalnu prednost koju imaju (22:18)

9. minut - Dejvis je na liniji penala i pogodio je oba šuta (20:16)

7. minut - Oba slobodna bacanja posle faula ubacuje Ognjen Kuzmić, potom loša komunikacija u odbrani Crvene zvezde, Luvalu poentira (18:16)

6. minut - Laki poeni za Dejvisa (15:10)

5. minut - Beron preko Petruševa pogađa, a onda i trojka Amerikanca (13:8)

4. minut - Marković sjajnim pasom za Dobrića koji nije imao problem da završi ovaj napad, a onda novi poeni Luvavua (8:6)

3. minut - Uspeva nekako da poentira Hajns, ali i Dobrić na drugoj strani (4:4)

1. minut - Laki poeni Luvavua na početku meča (2:0)

20.29 - Nemanja Nedović i Ben Bentil su biviši igrači Olimpije Milana, pa su shodno tome i dobili priznanja!

20.28 - I srpski fudbaler Filip Đuričić daje podršku Crvenoj zvezdi

20.25 - Uskoro se očekuje početak utakmice! Oko 7.000 navijača je u hali, od toga čak 4.000 su pristalice Crvene zvezde!

19.38 - Nemanja Nedović pred utakmicu izjavio je:

Sjajno je to što već za dva dana imamo šansu da se iskupimo, da pokažemo dosta bolju igru koju mislim da možemo da prikažemo, imamo sutra taj put za Milano, pripremu i nadam se da ćemo doći sa mnogo više energije i motiva i pokazati naše pravo lice.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 23. kola Evrolige između Olimpije iz Milana i Crvene zvezde. Uz Alo.rs pratite uživo meč iz italijanskog grada mode.