ZVEZDA SVE DALJE OD TOP 8 Katastrofa crveno-belih u Bolonji, Teodosić se poigravao

Bila je ovo najlošija utakmica Crvene zvezde otkako ih sa klupe vodi Duško Ivanović.

Da zlo bude veće, crveno-beli su u Beogradu italijansku ekipu dobili sa devet razlike, pa bi u potencijalnom krugu imali lošiji međusobni skor.

Ovo je bio treći uzastopni poraz šampiona Srbije u elitnom takmičenju, pa je sada na skoru 10-12, baš kao i Virtus.

Domaćin je dominirao od prvog do poslednjeg minuta.

Prva četvrtina završena je rezulatom 30:14 u korist Virtusa, a jedini raspoloženi u gostujućem timu bio je Luka Vildoza koji je na individualni kvalitet pokušavao da ostavi ekipu u igri.

Stigao je domaćin početkom druge četvrtine i do maksimalne prednosti (38:17). Tek tada su crveno-beli uspeli da načine mini seriju, vezali su osam poena (38:25).

I sa tih 13 poena minusa otišli su i na poluvreme

Drugo poluvreme počelo je trojkom Dobrića i delovalo je da bi to mogla da bude najava preokreta. Ali, bila je ovo jedna od onih utakmica kada košarkaši Zvezde jednostavno nisu ličili na sebe. Igrali su bez energije i nisu imali snage da se vrate u igru.

Vims je sredinom treće deonice sa dve trojke dotukao crveno-bele.

Toko Šengelija je odigrao sjajno, dok Miloš Teodosić nije bio poenterski raspoložen, pošto je ubacio samo šest poena, ali je zato upisao čak devet asistencija.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Šengelija sa 15 poena, Vims je ubacio 13, a Žaite i Kordinije po 11.

Kod Zvezde je na visini zadatka bio samo Vildoza sa 20 poena. Dvocifren je bio još Dalibor Ilić sa 10.

Zvezda u narednom kolu gostuje Armaniju, dok Virtus ide na noge Asvelu.

Virtus - Crvena zvezda 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21)

Hala: Segafredo Arena (Bolonja)

Sudije: Danijel Jerezuelo, Emin Moulkoč, Eduard Udijanski

Virtus: Kordinije 11, Menion, Belineli 9, Pajola 6, Bako 9, Žaite 11, Šengelija 15, Heket 4, Miki, Vims 13, Odželeje, Teodosić 6

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 20, Lazarević 9, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 6, Ivanović 2, Nedović 4, Marković, Kuzmić, Petrušev 8, Bentil 2

Četvrta četvrtina:

40. minut - Trojka Teodosića, kraj utakmice i pobeda Virtusa 84:72!

39. minut - Bentil se upisuje u strelce.

38. minut - Sve je ovde rešeno. Virtus će upisati sigurnu pobedu.

37. minut - Teodosić nije poenterski raspoložen, ali zato ima čak osama asistencija.

36. minut - Vildoza sjajno ulazi na prodor i pogađa uz faul, potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 76:62

34. minut - Dalibor Ilić stiže do 10. poena na današnjem meču. On je posle Vildoze najefikasniji u redovima crveno-belih 76:59

33. minut - Razigrao se Marko Belineli, Virtus održava veliku prednost.

32. minut - Zvezdi je potrebno čudo da se vrati u meč.

31. minut - Petrušev pogađa uz faul, ali nije pogodio dodatno bacanje.

Treća četvrtina:

30. minut - Posle tri četvrtine Virtus vodi 70:51.

29. minut - Sada se definitivno može reći da je ovo najlošije izdanje Zvezde otkako ih je preuzeo Duško Ivanović - 68:51.

28. minut - Novi laki poeni za Šengeliju u kontri.

27. minut - Petrušev nije pogodio za tri. Ne ide, pa ne ide.

26. minut - Ima Virtus velikih +15. Italijani rutinski čuvaju prednost, sada su ih sudije častile bacanjima Šengelije. Međutim, Zvezda ponovo srlja u napadu. Korake je napravio Ivanović.

25. minut - Raspucali su se sada Vims na jednoj i Branko Lazić na drugoj strani - 59:47

24. minut - Opet trojku pogađa Vims i Virtus ponovo ima 15 poena prednosti.

23. minut - Opet je pukla odbrana Zvezde, Šengelija zakucava.

22. minut - Kajl Vims je osta sam na šutu za tri i pogodio.

21. minut - Dobrić pogađa trojku na startu drugog poluvremena.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Virtus vodi 48:35

19. minut - Na drugoj strani Žaite zakucava, a onda u narednom napadu pogađa uz faul.

18. minut - Zakucava Luka Mitrović, sve bolja igra Zvezde.

17. minut - Dobrić je dobro proigrao Lazarevića kroz reket, ovaj nesmetano realizuje napad.

15. minut - Mini serija crveno-belih, posle 12. poena Vildoze, Zvezda je na -13.

13. minut - Očekivalo se da košarkaši Zvezde zaigraju bplje u nastavku, ali to se još uvek nije desilo. Domaćin vodi 38:21.

12. minut - Dalibor Ilić dolazi do koša.

11. minut - Belineli trojkom otvara drugu deonicu. Vildoza uzvraća istom merom.

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Kordinijea, Virtus posle prve četvrtine vodi 30:14!

9. minut - Vildoza pogađa oba slobodna bacanja.

8. minut - Možda i najlošiji period igre crveno-belih od početka sezone - 27:9 za Virtus.

7. minut - Pajola pogađa uz faul, a onda i trojku u tranziciji - 23:9.

6. minut - Probudila se Zvezda, sada je za dva pogodio Nikola Ivanović.

5. minut - Trojka Lazića u poslednjoj sekundi napada.

4. minut - Laki poeni za Vimsa, na drugoj strani precizan je Petrušev.

3. minut - Nedović postiže prve poene za Zvezdu - 9:2. Sjajna akcija Teodosića i Šengelije.

2. minut - Šengeleija poentira, a onda Teodosić pogađa za tri. Ivanović odmah zove tajm-aut.

1. minut - Bolji početak meča košarkaša Virtusa.

20.44 - Velika podrška za košarkaše Zvezde u Bolonji

20.00 - U prvom delu sezone, Zvezda je u Beogradu slavila 83:74.

19.59 - Ni Virtus se ne može pohvaliti sjajnim igrama u elitnom takmičenju. Italijani su tek 14. na tabeli sa devet pobeda i 12 poraza.

19.57 - Crveno-beli se nalaze u rezultatskoj krizi kada je Evroliga u pitanju, pošto su izgubili poslednja dva meča i nalaze se na skoru 10-11.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 22. kola Evrolige u kojoj se sastaju Virtus i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Bolonje.