ZVEZDA UKROTILA PANTERE Crveno-beli nastavili niz nepobedivosti protiv ekipe iz Železnika, upisali 34. uzastopni trijumf

Crveno-beli brzo su zaboravili poraz od Partizana, te su već danas u Železniku odigrali dosta dobru utakmicu protiv FMP-a.

Tim Duška Ivanovića ušao je u ovaj meč kao favorit, i tu ulogu apsolutno je opravdao. Posle izjednačenog početka, crveno-beli su krajem prve deonice napravili seriju od 7:0, pa su na kraju prvih 10 minuta igre vodili sa 24:17.

Vratili su se Panteri u život na samom početku druge četvrtine, ali se Zvezda serijom 9:0 ponovo odlepila. U prvom poluvremenu briljirali su Lazarević i Ilić, dok je na drugoj strani Valinskas držao svoj tim u igri.

Pokušavali su Panteri da se u drugom poluvremenu vrate u život, želeli su bar neizvesnu završnicu, ali četa Duška Ivanovića bila je maksimalno fokusirana, i nije dozvolila da se dogodi iznenađenje.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ilić sa 16 poena, dok je Dobrić meč završio sa 15 a Lazarević sa 14 poena.

U redovima FMP-a istakao se Valinskas sa 22 poena, dok je Bič na svom kontu imao 11 poena.

FMP - Crvena zvezda (84:99)

Dvorana: FMP Arena u Železniku

Sudije: Marko Juras, Marko Pecelj, Miloš Hadžić

FMP: Bič, Pavićević, Stepanović, Šaranović, Matović, Izundu, Vuković, Janković, Dženkins, Vujičić, Manojlović, Valinskas

Crvena zvezda: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Ilić, Nedović, Petrušev, Bentil

40. minut - Oba slobodna bacanja je pogodio Šaranović (82:97)

39. minut - Drugu trojku zaredom pogađa Bič (78:97)

ABA liga/FMP Meridian

38. minut - Laki poeni za Manojlovića, potom Nedović ubacuje trojku, njegov 10. poen (75:97)

36. minut - Novi poeni za Zvezdinog centra (70:91)

34. minut - Laki poeni za Petruševa, lagano Zvezda privodi ovaj meč kraju (68:86)

31. minut - Nastavljaju gosti da održavaju i dalje dvocifrenu prednost (66:82)

30. minut - Dalibor Ilić pogađa jedno od dva slobodna bacanja (64:75)

29. minut - Sjajan potez Džona Holanda, njegovo kucanje i lak prodor kroz reket (64:74)

26. minut - Luka Vildoza pogađa oba slobodna bacanja (56:66)

25. minut - Važni poeni za ekipu FMP-a, potom Dobrić ubacuje trojku u finišu napada (54:65)

22. minut - Lako zakucavanje Filipa Petruševa (48:60)

21. minut - Pogađa Bič trojku na otvaranju drugog poluvremena (45:54)

20. minut - Nova trojka Ognjena Dobrića, njegov osmi poen na utakmici, a Valinskas pogađa u poslednjoj sekundi prvog poluvremena (42:54)

19. minut - Sjajni Lazarević dolazi do svog 14. poena (40:51)

18. minut - Trojka Ognjena Dobrića. U ovim trenucima služi šut za tri poena Crvenu zvezdu (40:49)

17. minut - Kampaco nije pogodio, ali ispravlja to Dalibor Ilić, a na drugoj strani pogađa Stepanović (40:46)

15. minut - Ponovo Džon Holand, njegova nova trojka! (35:41)

14. minut - Holand na isteku napada pogađa trojku (28:38)

13. minut - Crveno-beli su u naletu (25:35)

12. minut - Lazarević pogađa i drugu svoju trojku na meču, prvi poeni i za Fakunda Kampaca (25:31)

11. minut - Dalibor Ilić je imao sjajno kucanje (21:26)

10. minut - Larević pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada (15:22)

9. minut - Valinskas pogađa i dodatno slobodno bacanje (15:19)

8. minut - Serija crveno-belih od 7:0, trojka Nedovića (12:17)

5. minut - Vujičić pogađa trojku iz ugla (12:10)

4. minut - Dosuđen je nesportski faul ekipi FMP-a, Valinskas potom pogađa trojku, a onda i lako kucanje Luke Mitrovića u kontri (9:10)

3. minut - Tvrd početak utakmice, ali i poeni na obe strane (6:6)

2. minut - Do prednosti dolazi tim iz Železnika (4:2)

1. minut - Utalmica je počela!

14.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 17. kola ABA lige između FMP-a i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Železnika.