CRVENO-BELI IMALI POBEDU "U DŽEPU", ALI SE PORAŽENI VRAĆAJU IZ KAUNASA Zvezda vodila sedam razlike četiri minuta do kraja, Ulanovas trojkama doneo pobedu Žalgirisu

Žalgiris je od početka meča bio u prednosti, a polovinom prve deonice je nakon poena Lekavičijusa stigao do devet pona prednosti 18:9.

Do kraja četvrine Zvezda je poenima Lazića i Nedovića uspela da zaustavi nalet Litvanaca i na prvu pauze ode sa minusom od šest poena 14:20.

Zahvaljujući raspoloženom Polonari i lošoj igri Zvezde u napadu Žalgiris je na početku druge deonice stigao do dvocifrene prednosti 30:18.

Poenima Holanda i Vildoze Zvezda je ponovo uspela da smanji razliku, i ne dozvoli Žalgirisu da se odlepi. Do kraja poluvremena crveno-beli nisu uspeli da se u potpunosti vrate u meč i na odmor su otišli sa osam poena zaostatka 30:38.

Zvezda je bolje ušla u drugo poluvreme i nakon tri vezane trojke posle tri minuta i po minuta igre prišla na samo poen zaostatka 41:42.

Crveno-beli su do kraja treće deonice uspeli da zadrže visok nivo igre, i u poslednjem minutu treće četvrtine stignu do prvog vođstva 51:50, a do kraja četvrtine, poenima Petruševa i trojkom Dobrića, i da povećaju prednost na šest poena 56:50.

Tokom poslednje deonice Zvezda je uspevala da zadrži prednost sve do dva minuta pred kraj meča kada je Žalgiris serijom 7:0 uspeo da stigne do izjednačenja 64:64.

Zvezda je nastavila sa lošom igrom u napadu i trojkom Ulanovasa minut pre kraja Žalgiris ponovo stiže do prednosti 67:64.

Vildoza je izgubio loptu prilikom izvođenja auta i Žalgiris je novim poenima Ulanovasa nastavio seriju, stigao do plus šest i prelomio meč.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Filip Petrušev sa 16 i Nemanja Nedović sa 11 poena.

Žalgiris su do pobede predvodili Edgar Ulanovas sa 13 i Ahile Polonara i Rolands Šmits sa po 10 poena.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Partizan, dok će Žalgiris gostovati Panatinaikosu.

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 21:10)

Hala: Žalgirio arena (Kaunas), Sudije: Migel Anhel Perez, Marčin Kovalski, Rain Perandi

40. minut - Ulanovas pogađa trojku. Serija domaćih 10:0 i četiri minuta bez poena gostiju. Zvezda onda greši, a Ulanovas novom trojkom verovatno stavlja tačku na ovaj meč.

39. minut - Imala je Zvezda sedam poena prednosti, a sada više nema nijedan. Dimša trojkom donosi egal - 64:64. Serija domaćih za minut i po. Crveno-beli se ozbiljno muče kako bi došli do poena i izgrađenog šuta uopšte.

38. minut - Ulanovas je fauliran, a nakon toga pogodio je oba penala za 61:64.

37. minut - Hejs ponovo siguran za "minus pet".

36. minut - Petrušev dolazi do ofanzivnog skoka, a onda Vildoza pogađa za 57:64.

35. minut - Petrušev siguran za dva. Zvezda ima najvećih sedam razlike, ali Hejs poentira na drugoj strani.

34. minut - Katastrofalan potez Markovića prilikom dodavanja, a onda greška i na drugoj strani.

33. minut - Tejlor najbrži u kontri, a onda Mitrović pogađa sa istekom napada i vraća maksimalnu prednost. U međuvremenu sudije su proverile šut Petruševa i videle da je šut bio za dva, a ne za tri tako da je "plus pet" za crveno-bele.

32. minut - Petrušev pogađa trojku za povratak na "plus šest".

31. minut - Butkevičijus pogađa uz faul na otvaranju poslednje deonice. SIguran i sa dodatnog penala.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Petrušev sa polu distance za dva - 50:53, a onda i trojka Dobrića za kraj treće deonice. Zvezda ima šest poena prednosti.

29. minut - Mitrović za "minus jedan", a onda Petrušev donosi prvu prednost Zvezdi na meču.

27. minut - Dobar potez Lazarevića i 47:45. Ipak, Brazdeikis pogađa trojku i donosi "plus pet" domaćinu.

26. minut - Bentil pogađa na jednoj strani, a onda Šmic na drugoj. Opet je "plus četiri":

25. minut - Propustila je Zvezda dva napada da pređe u vođstvo i umesto plusa, sada je na minus četiri posle trojke Lekavičijusa.

24. minut - Sada i Nedović pogađa trojku! Serija crveno-belih u trećoj deonici!

23. minut - Vildoza za tri! Posle dužeg vremena Zvezda je na "minus dva". Ipak, brzo odgovara Hejs.

22. minut - Nedović siguran posle prodora, a onda Ulanovas dolazi do skoka u napadu i lakih poena.

21. minut - Dvugi deo igre počinje trojkom Bentila.

20. minut - Lekavičijus uz zvuk sirene pogađa za "plus osam".

19. minut - Propušta Zvezda priliku da se vrati u egal. Brazdeikis pogađa dva penala i uvećava prednost domaćih.

18. minut - Petrušev je odlično izgradio poziciju i došao do novih poena.

17. minut - Vildoza pogađa iz teške pozicije. Crveno-beli su uspeli da se vrate na četiri razlike. Ipak, Ulanovas uzvraća.

16. minut - Polonara ne promašuje. Bez greške Italijan koji već ima 10 poena. Onda lep potez Vildoze koji dolazi do prvih poena na melu.

15. minut - Zvezda pogađa dve trojke iz dva napada. Prvo preko Bentila, a onda preko Holanda i vraćaju se crveno-beli na "minus šest".

14. minut - Polonara u nestvarnoj seriji. Trojka Italijana za 30:18.

13. minut - Polonara za tri, a onda i blokada nad Nedovićem. Ipak, Tejlor pravi faul u napadu. Ipak, greška Vildoze i laki poeni Polonare za najvećih "plus devet".

12. minut - Nedović odličan u prodoru za povratak na "minus četiri".

11. minut - Zakucavanje Petruševa na početku druge deonice.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Birutis za dva, a onda dvojka Nedovića za kraj prve četvrtine.

9. minut - Trojkom Lazića, Zvezda prekida seriju domaćih.

8. minut - Dva penala za Butkevičijusa i "plus pet" domaćih, a onda faul u napadu Petruševam. Šmits dolazi do osmog poena i sada je 16:9.

6. minut - Mitrović za Petruševa i Zvezda dolazi do serije 5:0 i smanjuje na 12:9.

5. minut - Zvezda loše brani skok, Šmits dolazi do lopte posle promašaja i pogađa još jednu trojku. Nakon toga Kuzmić dolazi do dva ofanzivna skoka i petog poena od ukupno sedam kod crveno-belih.

3. minut - Dimša se oslobodio čuvara i dugom dvojkom vratio Žalgiris u prednost, a onda Šmits ostaje sam kao duh na trojci i lagano pogađa za tri. Raste prednost Litvanaca.

2. minut - Dobrić donosi prve poene Zvezdi, a onda Vildoza za Kuzmića i crveno-beli odgovaraju domaćinu.

1. minut - Užasan početak meča Zvezde. Prvo je Brazdeikis pogodio preko dvojice, a onda greška Dobrića na ubacivanju lopte i Dimša to kažnajva.