ZVEZDINA POEZIJA Kiša trojki i atraktivnih poteza, Obradovićev Monako razbijen u krcatom "Pioniru"

Bio je ovo bez dileme najbolji meč crveno-belih od početka sezone u kom su dominirali od prvog do poslednjeg minuta.

Luka Vildoza se vratio na parket posle povrede i još jednom potvrdio klasu. U igri je proveo 16 minuta i postigao devet poena uz tri asistencije.

Odlično je Crvenu zvezdu slušao šut za tri poena (15/32), naročito u prvom poluvremenu u kom su postigli čak devet trojki.

Bilo je ovo jedno od onih večeri kada je igračima srpskog tima apsolutno sve polazilo za rukom.

Pre početka meča Saša Obradović dočekan je ovacijama od strane navijača. Proslavljeni košarkaš i nekadašnji trener Zvezde je poljubio grb na centru, a nije mogao da sakrije ni suze.

Na startu se igralo koš za koš, da bi onda domaći napravili seriju 14:6.

Druga deonica je, ispostaviće se, bila presudna, a Zvezda je otvorila sa četiri trojke. Pogađali su Nemanja Nedović, Branko Lazić, Ognjen Dobrić, Stefan Marković, pa se na odmor otišlo sa prednošću ekipe Duška Ivanovića 54:36.

Monako je bolje otvorio drugo poluvreme i nošen Majkom Džejmsom prišao na -11. Ali, Luka Mitrović je u tim momentima postigao važne poene i napad gostiju je odbijen.

U četvrtoj četvrtini je viđeno mnogo zakucavanje, pre svih Filip Petruševa, košarkaši Monaka su bili potpuno nemoćni, pa je Zvezda došla do pobede od čak 24 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Petrušev koji je ubacio 21 poen, 15 je ubacio Mitrović, Nedović 11.

Na drugoj strani, jedini dvocifreni bio je Džejms sa 26 poena.

Crvena zvezda - Monako 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Serhio Silva, Sefi Šemeš

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 9, Lazarević 4, Mitrović 15, Lazić 9, Dobrić 10, Raduljica, Ilić, Nedović 11, Marković 9, Kuzmić 4, Petrušev 21

Monako: Braun 7, Okobo 6, Blosomgejm 6, Makoundu 4, Kouture, Dijalo 6, Motejunas 4, Outara 3, Strazel 1, Hol 5, Džejms 26.

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde - 92:68!

39. minut - Evo treće trojke i za Stefan Markovića

38. minut - Sve je ovde odavno rešeno, pitanje je samo koji će biti konačan rezultat.

36. minut - Evo i treće trojke za Branka Lazića.

35. minut - Mini serija Monaka - 78:63.

34. minut - Rapsodija Zvezde, kakva serija dodavanja i zakucavanje Filipa Petruševa!

33. minut - Blosomgejm postiže trojku - 74:56, tajm-aut za Ivanovića.

31. minut - Petrušev stiže do 14. poena.

30. minut - Evo druge trojke za Vildozu - 69:50! Iako košarkaši Zvezde nisu najbolje otvorili drugo poluvreme, serijiom u finišu deonice, otišli su na maksimalnih +22!

29. minut - Dobrić pogađa trojku, Zvezda opet ide na +16.

27. minut - I ponovo Monako do poena dolazi nakon ofanzivnog skoka. Džejms pogađa trojku ranoj fazi napada.

FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIĆ/ bg

26. minut - Braun ofanzivni skok pretvara u poene - 60:45.

24. minut - Mitrović poentira uz faul. Važni poeni za Zvezdu kako bi se odbio eventualni napad gostiju.

23. minut - Outara pogađa trojku, serija Monaka 5:0 na startu treće deonice. Neverovatno šta je pogodio Džejms sa jedne noge u poslednjoj sekundi napada.

22. minut - Motejunas postiže prve poene u drugom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 54:36. Crveno-beli su pogodili čak devet trojki iz 19 pokušaja.

19. minut - Džejms fauliran na šutu za tri, pogodio je dva bacanja.

18. minut - Lazić postiže svoju drugu trojku, potpuna dominacija Zvezde!

17. minut - Braun dvojkom smanjuje na 41:29. Petrušev pogađa za tri - 44:29.

16. minut - Mitrović posle skoka u napadu pogađa svoj osmi poen - 39:27. Mitrović ima i pet skokova. Petrušev zakucava na pas Markovića, njegovih šest poena - 41:27.

15. minut - Džejms je precizan za tri, idemo na tajm-aut 37:25.

14. minut - Evo četvrte trojke u ovoj četvrtini za Zvezdu, a druge Nedovićeve.

13. minut - Sada je Stefan Marković pogodio za tri. Fantastično služi šut za tri košarkaše Zvezde, sada je Nedović pogodio trojku.

12. minut - Dobrić za huk sa tribna, trojka za +11!

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 23:15.

9. minut - Trojka Vildoze, a onda i poeni Dobrića u kontri, raste prednost Zvezde - 23:11!

8. minut - Sada Mitrović poentira u kontri, Zvezda vodi 18:11! Obradović primoran da traži tajm-aut.

7. minut - Razigrao se Nedović i vezao pet poena. Mitrović posle ofanzivnog skoka dolazi do četvrtog poena, Zvezda na +5.

6. minut - Sada Nedović pogađa za tri!

5. minut - Trojka Branka Lazića, Zvezda vovi 9:8. Petruševu svirana tehnička, Džejms je pogodio bacanje.

4. minut - Džejms je pogodio oba bacanja. Petrušev prekida seriju gostiju, Zvezda vodi 6:5.

3. minut - Trojka Džejmsa za prve poene Monaka večeras.

2. minut - Zakucava Petrušev u kontri za "eksploziju" u "Pioniru".

1. minut - Mitrović postiže prve poene na meču - 2:0.

18.50 - Ovacije za Obradovića koji nije mogao da sakrije emocije.

18.20 - Na tribinama je i folk pevač Dejan Matić, koji je prisustvovao i na utakmici protiv Reala.

Alo/M.M.

18.15 - Ponovo će u centru pažnje biti Saša Obradović, legendarni košarkaš i nekadašnji trener crveno-belih.

18.10 - Zvezdin učinak je polovičan (9-9), baš kao što je i Efesov, a dve ekipe nalaze se na sredini tabele.

18.05 - Tim iz Kneževine je u vrhu elitnog takmičenja i ima skor od 12 pobeda i šest poraza

18.02 - Sjajna vest za Crvenu zvezdu je da se Luka Vildoza oporavio od povrede i da će biti u sastavu za ovaj meč.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 19. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Monako. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".