DESETKOVANA ZVEZDA POBEDOM OTVORILA 2023. GODINU Crveno-beli u drugom poluvremenu slomili otpor Splita

Zvezda je uspela da dođe do 11. pobede u regionalnom šampionatu nakon trijumfa nad Splitom u "Gripama".

Duško Ivanović se vratio u svoj nekadašnji dom i pred početak meča nagrađen od strane tima, a na kraju sa osmehom i pobedom otišao kući.

Nije Zvezda blistala na ovom meču, ali je ipak rutinski slavila.

U prvom poluvremenu viđeno je mnogo promašaja na obe strane, pa smo gledali utakmicu sa malim brojem poena.

Kvalitet Crvene zvezde je, na kraju, isplivao i rezultatom 32:30 završava prvo poluvreme nakon poena Ognjena Dobrića iz kontre, nakon čega je Šorter promašio polu distancu.

A, onda je kvalitet Zvezde došao do izražaja.

Šampion ABA lige je treću deonicu rešio u svoju korist 26:14 i tako prelomio meč.

Pokušavao je Split preko Mavre i Šortera da uzdrma Zvezdu, ali su Kampaco, Bentil, Nedović i Petrušev slomili domaći tim i crveno-belima prvo doneli dvocifrenu prednost, a onda i utaban put ka pobedi.

Na startu četvrte četvrtine, na semaforu je pisalo 58:44 u korist crveno-belih, a Duško Ivanović nije dozvolio nikakvo opuštanje svojim izabranicima, a Splićani su u nekoliko navrata uspeli da zaprete.

Split - Crvena zvezda 63:72 (17:19, 13:13, 14:26, 19:14)

Hala: Mala dvorana KK Split

Sudije: Saša Pukl, Josip Radojković, Ernad Karović

Split: Salivan 18, Gizdavčić 3, Kalajžić 3, Runjić 2, Šorter 15, Jukić 2, Perkušić, Dubravčić, Nelson 6, Mavra 14, Šarić

Crvena zvezda: Holand, Lazarević 6, Kampaco 8, Mitrović 5, Lazić 3, Dobrić 7, Ilić 5, Nedović 9, Marković 8, Petrušev 9, Topić, Bentil 12

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde 72:63!

38. minut - Dva minuta pre kraja, Zvezda ima +10.

37. minut - Održava Zvezda dvocifren plus i ide ka sigurnoj pobedi.

35. minut - Nelson je sjajno ispratio Fakunda Kampaca i onda ga izblokirao na polaganju... 49:64 je prednost crveno-belih

34. minut - Prvi dvocifreni igrač iz Zvezdinog tima. Ben Bentil je sada stigao do desetog poena.

32. minut - Sjajna akcija Mitrovića i Kamapca, Zvezda na najvećih +16.

31. minut - Saliven poenima otvara poslednju četvrtinu. Na drugoj strani precizan je Mitrović.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 58:44.

29. minut - Raste prednost Zvezde, 56:42.

28. minut - Kampaco pogađa trojku, Zvezda na +12.

26. minut - Preuzeli su kontrolu košarkaši Zvezde u ovim momentima.

24. minut - Zvezda ide na +9 nakon trojke Stefana Markovića. On je prethodno ukrao loptu čim je Split začeo tranziciju, a onda se lepo postavio na levih 45 stepeni i pogodio za 35:44.

23. minut - Sada je nakon poena Mavre stigla nova Zvezdina trojka, druga u ovoj četvrtini, 32:38

21. minut - Odmah Branko Lazić iz desnog kornera pogađa, 30:35

20. minut - Dobrić polaže u kontri. Poluvreme je, Zvezda vodi 32:30!

19. minut - Dosuđene tri sekunde u reketu Jukiću. Dugo stoji na semaforu 30:30.

18. minut - Odlična akcija Zvezde, ali otvorenu trojku promašuje Lazarević.

17. minut - Zakucava Filip Petrušev, nerešeno je - 30:30!

16. minut - Dobrić pogađa svoju prvu trojku, Zvezda vodi 28:26.

15. minut - Mnogo promašaja iz reketa na obe strane.

14. minut - Šorter pogađa, Split vodi 26:25.

12. minut - Gidzavčić postiže trojku, Split ponovo vodi 22:21.

11. minut - Sjajna akcija Zvezde i poeni Petruševa.

10. minut - Nakon kradene lopte, Nedović sjajno prolazi i postiže lake poene 17:19

8. minut - Mali broj poena u prvoj utakmici. Dosta promašaja na obe strane.

7. minut - Mavra postiže koš uz faul. Siguran je i sa linije za slobodna bacanja 13:12

6. minut - Najpre Kalajžić postiže poene sa linije sa za slobodna bacanja, a potom na drugoj strani Luka Mitrović postiže svoje prve poene na današnjem meču 10:12

5. minut - Zvezda ponovo vodi, Ognjen Dobrić pogađa sa poludistance 8:10

3. minut - Od koša do koša i laki poeni za Dominika Mavru. Split vodi 6:2, Ivanović primoran da traži tajm-aut. Trojka Kampaca!

1. minut - Prvi posed je imao Split i Saliven nije poentirao, da bi na drugoj strani precizan bio Ben Bentil, 0:2

Saliven se potom ispravio i upisao prvi koš, 2:2, evo izjednačenja

15.35 - Zvezda je u pobedničkom nizu od šest utakmica u regionalnom takmičenju. Sa druge strane, Split je 13. na tabeli sa skorom 4-8.

15.32 - Biće ovo povratak trenera košarkaša Crvene zvezde Duška Ivanovića na mesto najvećeg uspeha tokom igračke karijere, kada je nosio dres Jugoplastike iz njenih najslavnijih dana.

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 13. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Split i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Splita.