ZVEZDA ISPUSTILA BARSELONU Crveno-beli imali pobedu "u džepu", a onda je Mirotić utišao dvoranu, Katalonci slavili posle produžetka u krcatom "Pioniru"

Crveno-beli su pretrpeli bolan poraz posle pravog triliera.

Bio je ovo neverovatan meč prepun preokreta.

Heroj španskog tima je bio Nikola Mirotić koji je trojkom uz zvuk sirene doneo produžetak, a tamo bitnim koševima doneo i pobedu.

Barselona je sjajno počela meč u krcatom "Pioniru". Tomaš Satoranksi je postigao tri trojke u prvoj deonici, a na sve to došla je i povreda Luke Vildoze, pa je delovalo da će crveno-beli lako položiti oružje pred moćnim rivalom.

Katalonci su dominirali, služio ih je i šut i u 12. minutu na semaforu je pisalo velikih plus 15 za goste – 34:19.

A, onda su se trgli domaći.

U tim trenucima blistali su Nemanja Nedović i pre svega Filip Petrušev, koji je u prvom poluvremenu postigao 15 poena.

Finiš poluvremena ipak je pripao gostima koji su serijom 7:0 obezbedili plus tri nakon 20 minuta – 43:40.

Crveno-beli su spektakularno odigrali treći period, rivala su zaustavili na samo 14 poena, i predvođeni Petruševim potpuno su momentum preokrenuli na svoju stranu.

ZVEZDA ISPUSTILA BARSELONU Crveno-beli imali pobedu

EFE/ANDREJ CUKIC

Zvezda je poenima Ognjena Dobrića posle kontre došla do velikih osam poena viška – 63:55 i upravo je sa tolikom razlikom dočekala poslednju deonicu.

Sve je tada polazilo za rukom košarkašima Zvezde koji su nošeni podrškom sa tribina došli i do +12.

Ipak, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je uspela da se vrati.

Približili su se Katalonci i na samo dva poena minusa na četiri, ali Dobrić, Nedović i Mitrović su uspeli da odbiju nalet i sa šest vezanih poena svom timu obezbede 79:71 na 3:13 pre kraja. Ipak, ni to nije bio kraj uzbuđenjima… Aleks Abrines i Sertač Šanli su pogodili po trojku i na 69 sekundi pre kraja izjednačili rezultata – 79:79.

Nedović je u penal završnici pogodio sva četiri slobodna bacanja, Zvezda je na osam sekundi pre kraja imala tri poena prednosti i činilo je da je to kraj… Ipak, Nikola Mirotić je nestravrnom trojkom u poslednjim trenucima sa skoro deset metara obezbedio produžetak svom timu – 84:84.

Gosti su čim je počeo produžetak ostali bez isključenog trenera Jasikevičijusa, ali su konstantno održavali prednost i u penal završnici obezbedili osmi uzastopni trijumf protiv Beograđana.

Crvena zvezda - Barselona 94:99 (17:28, 23:15, 25:14, 19:27, 10:15)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Robert Lotermozer, Emil Mogulkoč, Are Haliko

Crvena zvezda: Holand 7, Vildoza, Lazarević, Mitrović 18, Lazić, Dobrić 14, Ilić, Nedović 24, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 24, Bentil 4.

Barselona: Da Silva 3, Šanli 10, Veseli 10, Kalinić 7, Satoranski 19, Laprovitola 7, Abrines 14, Higins 15, Tobi, Kjurik, Jokubaitis 2, Mirotić 12.

Produžetak:

45. minut - Kraj! Poraz Crvene zvezde od Barselone 99:94.

44. minut - Sada još i faul Lazića na Higinsu za dva slobodna bacanja, gosti na +4

43. minut - Veseli rutinski realizuje, 10. asistencija Satoranskog koji ima i 19 poena. Sada Zvezdi treba trojka...

42. minut - Nedović je pogodio novi penal, pa je Dobrić ubacio trojku, ali je euforiju u hali ugasio Abrines novom trojkom. Barsa ima minimalnu prednost.

Mirotić je pogodio iz velike daljine uz zvuk sirene i gledaćemo produžetak!

40. minut - Nedović je pogodio dva bacanja, Zvezda na +2, 25 sekundi di kraja.

39. minut - Nova trojka gostiju, nerešeno je - 79:79!

38. minut - Dobrić nije pogodio trojku kojom je mogao da prelomi meč. Na drugoj strani precizan je Abrines, Barselona na -3.

37. minut - Ali sada Nemanja Nedović preuzima stvari u svoje ruke, Zvezda ima šest poena prednosti.

36. minut - Kori Hogins pogađa za tri, evo Barse na -2

35. minut - Nekako je olako Zvezda ispustila onih +12. Pet minuta je do kraja, crveno-beli vode 72:68.

34. minut - Abrines pokušva da razmrda goste, Barselona na -7, tajm-aut je.

33. minut - Rapsodija Zvezde! Neverovatnu trojku je pogodio Luka Mitrović u poslednjoj sekundi napada i to uz pomoć table!

32. minut - Sada sjajan prodor Nedovića. Na drugoj strani Sanli pogađa za tri.

31. minut - Nedović poenima otvara poslednju deonicu, Zvezda ima +10!

30. minut - Mitrović za kraj četvrtine nakon skoka 65:57

29. minut - Sjajna igra Zvezde 63:55, delirijum u dvorani, Lazarević je podigao publiku na noge

28. minut - Nestvarni Petrušev pogađa uz faul, ima 23 poena, a Zvezda vodi 58:54!

27. minut - Kakav meč igra Filip Petrušev!

26. minut - Mitrović rešava još jedan napad, a onda prodaje loptu posle dobre odbrane cele petorke Zvezde. Šteta.

24. minut - Nedović se još jednom provlači kroz šumu protivničkih igrača i polaže. Deset poena srpskog beka.

23. minut - Nedović prelepo razigrava Dobrića, a onda Veseli završava napad na drugom kraju.

21. minut - Mitrović dvaput zaredom polaže na obruč i vraća prednost Crvenoj zvezdi. Barsa još traži napadački ritam.

20. minut - Laprovitola je pogodio trojku. Poluvreme je, Barselona vodi 43:40!

19. minut - U sjajnom ritmu su košarkaši Zvezde, sada je Dobrić pogodio za dva - 40:36!

18. minut - Veseli prekida seriju Zvezde i opet je nerešeno - 36:36!

17. minut - Zvezda vodi 36:34 za eksploziju u Pioniru.

16. minut - Monstruozno zakucavanje Petruševa! Nerešeno je - 34:34!

15. minut - Nastavlja se niz Crvene zvezde, Nedović je izvukao jeftin faul Laprovitole i pogodio dva penala.

14. minut - Trojka Holanda, Crvena zvezda smanjuje minus, ali Barsa je i dalje na komotnih 34:26.

13. minut - Razigrao se Nemanja Nedović.

12. minut - Lepu su akciju odigrali Mitrović i Marković, ali Zvezdin centar nije uspeo da poentira ispod koša. To je Abrines surovo kaznio novom trojkom.

11. minut - Sa potpuno novom petorkom počeo je Ivanović drugu četvrtinu. Holand je iznudio faul za dva slobodna bacanja koja je iskoristio, a onda na drugoj strani Barselona preko Da Silve kažnjava uspavanost crveno-belih. Hvata ofanzivni skok, poentira uz faul Bentila koji je ostao bez koncentracije. Da Silva je zatim pogodio i poklon slobodno bacanje za 31:19.

10. minut - Kraj prve četvrtine! Barselona vodi 26:17!

Argentinac je maločas napustio teren i otišao pravu u svlačionicu. Nadamo se da nije ništa ozbiljno... Zamenio ga je Stefan Marković.

8. minut - Barselona igra strašnu odbranu i tera crveno-bele da biraju teške pozicije za šut. Petrušev se jedini dobro snašao, sada je potrebno da proradi još neko...

6. minut - Satoranski pogađa već treću trojku.

5. minut - Kalinić veoma raspoložen za igru, gosti vode 12:6. Dobrić je precizan za dva.

4. minut - Petrušev pogađa u kontri. Sjajna je atmosfera u "Pioniru"!

3. minut - Kalinić pogađa uz faul.

2. minut - Nova trojka Satoranskog! Barselona odlično otvara meč i vodi 8:4.

1. minut - Sjajna akcija Zvezde, pas Nedovića za koš Petruševa. Trojka Satoranskog!

18.10 - Što se Barselone tiče, oni dolaze u Beograd nakon poraza u 15. kolu, pošto su posle drame izgubili od Valensije u čuvenoj "La Fonteti", a oni i dalje imaju 10 pobeda i 5 poraza.

18.05 - Dalibor Ilić bi mogao da debituje za Crvenu zvezdu u Evroligi večeras, dok će navijači morati da sačekaju još malo da prvi meč Fakunda Kampaca u crveno-belom dresu pošto još uvek nije dobio dozvolu za Evroligu.

18.02 - Zvezda je u prošlom kolu u Pireju pobedila Olimpijakos i sada je na skoru 8-7.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 16. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.