KAMPACO ODMAH PRIREDIO ŠOU, ZVEZDA ZGROMILA ČAČANE Moćni crveno-beli napravili sjajnu uvertiru pred Barselonu

U centru pažnje bio je Fakundo Kampaco koji je debitovao u crveno-belom dresu i odmah pokazao klasu.

Argentinac je proveo 19 minuta na parketu i za to vreme ubacio 11 poena uz pet asistencija i dve ukradene lopte.

Nema dileme da će Kampaco biti ogromno pojačanje Zvezde i neko ko će saigrače učiniti boljim.

Što se same utakmice tiče, nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Već u prvoj četvrtini ekipa Duška Ivanovića je stekla dvocifrenu prednost (23:13).

Uspeo je Borac da u trećoj četvrtini priđe na -4 posle poena Boldvina, ali je usledila serija Zvezde 17:1 kojom je prelomljena utakmica.

U tim momentima blistao je Filip Petrušev sa nekoliko sjajnih poteza.

Poslednja deonica protekla je u poigravanju šampiona ABA lige koji je na kraju slavio sa velikih 29 poena prednosti.

Nemanja Nedović je propustio ovaj susret, a najefikasniji bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena, po 13 su ubacili Petrušev i Bentil, a Kampaco 11.

U redovima Borca istakao se Hejl sa 17 poena.

Ovo je ujedno bila sjajna uvertira košarkaša Zvezde pred meč sa Barselonom u Evroligi koji je na programu u petak od 19 časova u "Pionoru".

Crvena zvezda - Borac Čačak 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Ilija Belošević, Ivan Stefanović, Stefan Ćalić

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 3, Lazarević 6, Kampaco 11, Mitrović 7, Lazić 5, Dobrić 15, Marković, Kuzmić 6, Petrušev 13, Topić 2, Bentil 13

Borac: Boldvin 6, Ćurčić 2, Glišić, Lešić 1, Petrović 4, Tomašević 10, Novaković 2, Radonjić 2, Todorović, Milovanović 6, Čarapić 7, Hejl 17

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde protiv Borca - 86:57!

39. minut - Trojka Holanda posle dodavanja Kampaca!

37. minut - Trojka Tomaševića - 78:52.

36. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti krajnji rezultat.

35. minut - Majstorija Kampaca, kako je samo sakrio pas za Kuzmića koji zakucava!

34. minut - Novi poeni Bentila za 74:47.

33. minut - Kampaco iznudio tri bacanja i pogodio sva tri.

31. minut - Sjajan pas Kampaca za Petruševa.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda ima ogromnih +20! Kampaco je postigao koš na kraju treće deonice.

29. minut - Sada Petrušev asistira Lazareviću, Zvezda na +19!

28. minut - Divna akcija Markovića i Petruševa za nove lake poene.

27. minut - Razigrao se Petrušev u ovim momentima, raste prednost crveno-belih.

25. minut - Dobrić postiže trojku i prekida seriju Borca - 51:44. Sada Petrušev pogađa za tri i Zvezda olako opet ide na +10.

24. minut - Sjajan prodor Boldvina, Čačani se ne predaju - 48:42. Novi koš Boldvina, Ivanović primora da traži tajm-aut.

23. minut - Vildoza polovičan sa penala - 48:40.

22. minut - Nekoliko grešaka na obe strane. Dobrić je gazio liniju, a zatim Milovanović pravi korake. A onda i faul Bentila u napadu.

21. minut - Bentil stiže do devetog poena - 47:37. Nova trojka sjajnog Hejla - 47:40.

20. minut - Lazić sa linije penala ubacuje oba penala, a onda Čarapić pred kraj poluvremena ubacuje trojku, pa Čačani smanjuju na jednocifreni zaostatak  (45:37)

19. minut - Luka Mitrović se sjajno snašao u reketu za nove poene (43:30)

18. minut - Laki poeni za Borac u kontri, precizan je bio Čarapić, odmah reaguje tajm-autom Duško Ivanović (41:30)

ABA liga/Dragana Stjepanović

17. minut - Divan potez Petruševa (41:26)

15. minut - Prvi poeni za Filipa Petruševa na utakmici (37:24)

14. minut - Novaković pogađa za Borac, a onda iz ćoška Dobrić ubacuje novu trojku za Zvezdu (33:18)

13. minut - Još jedna izgubljena lopta za Čačane, to Zvezda i te kako zna da kazni, u ovom slučaju je to bio Dobrić (30:18)

12. minut - Kuzmić je takođe bio polovičan sa linije penala (28:16)

11. minut - Konačno se i Borac upisuje na semafor posle dužeg vremena, a onda Dobrić promašuje dodatno slobodno bacanje nakon faula koji je iznudio (26:16)

10. minut - Trojka Fakunda Kampaca! Prvi poeni za Argentinca na meču! (21:12)

7. minut - Prvi trenerski tajm-aut, Bentil ponovo bez većih problema postiže poene (16:12)

6. minut - Lagani poeni Hejla, njegovo lako polaganje (12:10)

5. minut - Nastavlja Vildoza u dobrom ritmu, trojka za Argentinca, a u igru je ušao i Fakundo Kampaco (12:8)

4. minut - Lako je Boldvin postigao poene za Čačane, potom Bentil pogađa trojku (9:5)

3. minut - Ukrao je živu loptu Vildoza, a onda u napadu lagano poentirao, a onda i kucanje Kuzmića (6:3)

2. minut - Bentil precizan sa linije penala i to su prvi poeni na meču sa aktuelnog šampiona (2:3)

1. minut - Hejl otvara ovaj meč trojkom i za prve poene Borca (0:3)

14.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 12. kola Admiral Bet ABA lige između Crvene zvezde i čačanskog Borca. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz čuvenog "Pionira".