KRAJ ZVEZDINE SERIJE Crveno-beli kasno upalili, "manekeni" slavili posle drame u "Pioniru" za prvi poraz Ivanovića
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tako je prekinut niz crveno-belih od deset uzastopnih pobeda, dok je italijanska ekipa slavila nakon devet uzastopnih poraza u elitnom takmičenju.

Ujedno, bio je ovo prvi neuspeh Duška Ivanovića otkako je seo na klupu Zvezde.

Nisu košarkaši Zvezde bili na svom nivou od početka meča, što su "manekeni" znali da kazne.

I jedni i drugi su bili rasploženi u šutu za tri na startu susreta.

Mučili su se igrači domaćeg tima pre svega u fazi napada.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Armanija 43:29.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Nikole Melija. U jednom momentu izabranici Etorea Mesine imali su i 18 poena prednosti.

Uspeli su košarkaši Zvezde da se u finišu koliko-toliko vrate u igru, pre svega zahvaljujući dobroj igri u odbrani, pa se na ulazak u poslednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom gostiju 57:49.

Ipak, Ivanovićev tim loše otvara poslednju četvrtinu i ne postiže pogodak u prva četiri minuta, pa se Armani vraća na +15. Međutim, tada kreće nova velika serija domaćih. Vildoza je inicira trojkom, pa potom i slobodnim bacanjem, a zatim pogađaju Dobrić i Nedović u dva navrata. Agresivna odbrana crveno-belih potpuno je sasekla Armani i razlika se topi. Posle dva slobodna bacanja koja realizuje Petrušev, Zvezda prilazi na svega dva poena zaostatka – 66:64.

Međutim, tada bivši igrač Zvezde Bili Beron pogađa neverovatnu trojku i donosi svom timu pet poena prednosti na manje od minut pre kraja.

Nedović svojom prvom trojkom na meču vraća nadu Zvezdi, ali Mitru-Long sa penala stavlja tačku na ovaj susret.

Najefikasniji u redovima Armanija bio je Bili Beron sa 19 poena, dok je Dejvis ubacio 15.

Na drugoj strani istakli su se Filip Petrušev sa 20 i Vildoza sa 16 poena.

Crvena zvezda - Armani 67:71 (16:26, 13:17, 20:14, 18:14)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Danijel Jeresuelo, Saulijus Racis, Serhio Silva

Crvena zvezda: Holand 2, Vildoza 16, Lazarević, Mitrović 2, Lazić 5, Dobrić 5, Raduljica, Nedović 12, Marković, Kuzmić, Petrušev 20, Bentil 5

Armani: Dejvis 15, Luvavu 5, Mitru-Long 5, Tonut, Meli 5, Beron 19, Rici 5, Baliga, Hol 11, Baldaso, Hajns 6, Vojtman

Kraj! Poraz Zvezde u punom Pioniru od Armanija - 67:71!

40. minut - Beron pogađa trojku i Armani ima +5!

39. minut - Biće drame! Zvezda se odbranila. Petrušev je pogodio oba bacanja - 64:66!

38. minut - Neverovatni Nedović pogađa uz faul. Zvezda na -4 dva minuta pre kraja.

37. minut - Pogađa Nedović, Zvezda na minus devet, tri minuta pre kraja.

36. minut - Trojka Vildoze, Armani na +12, četiri i po minuta do kraja.

35. minut - Petrušev prekida crnu seriju.

34. minut - Košarkaši Zvezde puna četiri minuta nisu postigli koš. Beron pogađa za tri uz faul, ali nije realizovao bacanje.

33. minut - Ni Nedović ne uspeva da pogodi za tri i dalje je 59:49 za Armani. Do kraja ima još sedam minuta.

32. minut - Stabilizovali su se košarkaši Zvezde u odbrani, ali napad ne funkcioniše.

31. minut - Meli zakucava u tranziciji. Armani ponovo ima dvocifrenu prednost.

30. minut - Bentil polovičan sa linije penala. Fauliran je Bentil pri šutu za tri, ali je pogodio samo jedno bacanje. Armani vodi 57:49.

28. minut - Serija promašaja sada na obe strane.

27. minut - Petrušev pogađa trojku, smanjuje na 14 razlike i održava još Zvezdu u životu. Skupio je 16 poena i najefikasniji je na meču.

26. minut - Trojka Bentila, ali i dalje Armani ima veliku prednost - 40:55.

25. minut - Petrušev jedan od retkih koji je raspoložen u Zvezdi.

24. minut - Ne ide, pa ne ide. Trojka Bilija Berona, Armani na +16

23. minut - Luvavu vraća na plus 13, ne dozvoljava Zvezdi da se približi.

22. minut - Odličan prodor i poeni Lazića.

21. minut - Meli pogađa trojku, na drugoj strani precizan je Petrušev.

20. minut - Poluvreme! Neprepoznatljiva igra Crvene zvezde, Armani vodi 43:29.

19. minut - Sve je lepo odradio Mitrović, sjajno prošao, ali nije pogodio. Usledila je kazna u vidu nove trojke Armanija koji opet ima dvocifrenu prednost - 27:39.

18. minut - Petrušev je bio polovičan sa linije penala, Armani ima +9.

17. minut - Lepa akcija crveno-belih i poeni Petruševa.

16. minut - Holand je pogodio dva penala, pa je na semaforu trenutno 22:33. Beron beleži nove poene, Armani održava dvocifrenu prednost.

14. minut - Ništa ne polazi za rukom košrkašima Zvezde, Armani ima 15 poena prednosti.

13. minut - Evo i trojke Mitru Longa. Sada je plus 13 za goste - 18:31.

12. minut - Nemanja Nedović dolazi do prvih poena, ponovo je deset razlike - 18:28.

11. minut - Nastavljaju gosti tamo gde su stali u prvom kvartalu. Nedović ne uspeva da pogodi trojku, Zvezda je na -12.

Prva četvrtina

10. minut - Beron pogađa za tri na kraju prve četvrtine i Armani posle 10 minuta igre vodi 26:16!

9. minut - Filip Petrušev se upisuje na listu strelaca, smanjuje na 16:20.

8. minut - Hajns ubacuje za dva, ekipa iz Milana ima plus šest - 14:20.

7. minut - Već četvrta trojka Zvezde, ovoga puta precizan je bio Branko Lazić.

5. minut - Rasplamsala se borba, sada je Beron pogodio trojku, gosti vode 12:11.

4. minut - Sada je Dobrić pogodio za tri - Armani vodi 9:6!

3. minut - Vildoza postiže trojku, "Pionir" je eksplodirao.

2. minut - Dejvis pogađa za dva, gosti su bolje ušli u meč i vode 5:0.

1. minut - Trojka Hola, Armani vodi 3:0!

18.40 - Veliki peh zadesio je crveno-bele, pošto se Hasan Martin povredio i čeka ga nešto duža pauza.

18.25 - Centar Crvene zvezde Hasan Martin je povredio koleno na treningu, pa je pred meč sa Armanijem ušao u halu "Pionir" na štakama

18.00 - Danas će Zvezda igrati sovju jubilarnu 3.000 utakmicu u istoriji.

17.49 - Sa druge strane, "manekeni" su u katastrofalnoj formi i imaju devet poraza u nizu u elitnom takmičenju.

17.47 - Dolaskom Duška Ivanovića usledio je preporod u igri Crvrene zvezde koja je nanizala deset pobeda.

17.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 14. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Armani. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".