ZVEZDINA "DESETKA" Neverovatni Vildoza srušio Žalgiris posle velike drame u krcatom "Pioniru"
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ bg

Crveno-beli su u sjajnoj formi i nastavili su seriju pobeda!

Bio je ovo šesti trijumf u nizu u Evroligi, a ukupno deseti. Tačnije, ne znaju za poraz otkako ih je preuzeo Duško Ivanović!

Loše je šampion ABA lige otvorio meč. Žalgiris je iskoristio konfuziju na startu utakmice u napadu crveno-belih, pa je brzo poveo sa 7:2, nedugo potom posle “dva plus jedan” Ulanovasa u ranoj fazi susreta Litvanci su imali dvocifrenu razliku (15:5).

Uspevala je Zvezda teškom mukom da priđe najpre na pet poena minusa (17:12), potom i na samo tri poena zaostatka, posle koša i ubačenog dodatnog slobodnog bacanja Lazarevića (27:24). Litvanska ekipa je brzo uzvratila i još jednom otišla na devet poena viška, za tajm-aut Ivanovića (33:24).

Mučili su se crveno-beli i na startu treće četvrtine, u jednom delu ovog perioda igre Litvanci su ponovo uspeli da odu na činilo se velikih devet poena viška (54:45). I ponovo je Zvezda imala snage da se vrati u meč, pa je pred ulazak u poslednjih deset minuta imala “samo” dva poena zaostatka (58:56).

Luka Vildoza se razgoropadio u poslednjoj deonici. Preuzeo je stvati u svoje ruke i pokazao da je vrhunski igrač.

Zvezda je u završnici imala četiri poena viška (75:71). Ni to nije bilo dovoljno za kraj drame, Hejs je smanjio na 75:73, ali je Vildoza pogodio oba bacanja na četiri sekunde pre kraja i rešio pitanje pobednika.

Na kraju, Vildoza je meč završio sa 27 poena, a Nedović je ubacio 21.

Na drugoj strani istakao se Evans sa 18.

Crvena zvezda - Žalgiris 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Karmelo Paterniko (Italija), Žozef Bisang (Francuska), Đordi Aliaga (Španija)

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 27, Lazarević 8, Lazić 5, Martin 2, Dobrić 5, Ilić, Nedović 21, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 1, Bentil 5

Žalgiris: Evans 18, Gedraitis 5, Kublickas, Hejs 14, Smits 6, Krivas, Birutis 4, Lukosiunas 6, Dimsa 2, Kavenog 1, Butkevičijus 2, Ulanovas 14

40. minut - Kraaaj! Pobeda Zvezde - 77:73!

39. minut - Poeni za Žalgiris posle ofanzivnog skoka, na 50 sekundi pre kraja Zvezda vodi 75:73!

38. minut - Trojka Vildoze, Zvezda vodi 74:71!

37. minut - Šta radi Vildoza! Petrušev zaustavlja napad gostiju, a Vildoza donosi vođstvo Zvezdi. Neverovatno šta trenutno radi Argentinac... Pogodio je za tri, a onda ukrao loptu i ubacio dva poena - 71:68. Ulanovas odgovara trojkom, pa je rezultat izjednačen.

36. minut - Martin Hasan gubi loptu, Žalgiris to kažnjava preko Hejsa za plus tri. Nedović smanjuje ponovo na jedan razlike - 67:68.

34. minut - I Argentinac Vildosa pogađa za tri poena - 65:66

33. minut - Kakva trojka Stefana Markovića! U veoma važnom trenutku pogađa iskusni košarkaš i vraća prednost na stranu Zvezde - 62:61.

32. minut - Odlična odbrana Bentila, ali posle toga ne koristi priliku u napadu. Promašio je za tri, pa je ostalo 59:58. Na drugoj strani trojku je ubacio Evans.

30. minut - Kraj treće deonice, promenljiva igra Zvezde, Žalgiris vodi 58:56, sledi odlučujaća četvrtina!

28. minut - Nedović trojkom prekida nalet domaćih i ostavlja Zvezdu na pristojnoj razdaljini - 48:54.

26. minut - Hejs je pogodio dva bacanja i povećao na tri razlike - 45:48. Odmah zatim i Evans ubacuje za plus pet - 45:50.

25. minut - Vildoza ponovo blista... Dolazi do novih poena i to uz faul. Ubacuje i dodatno bacanje za minus jedan - 45:46.

24. minut - Važna trojka Nemanje Nedovića - 42:44!

23. minut - Gedraitis je precizan, Žalgiris bolje otvara drugo poluvreme.

22. minut - Vildoza ne pogađa za tri.

21. minut - Smits poenima otvara drugo poluvreme - 36:39.

20. minut - Vildoza dolazi do svog desetog poena. Poluvreme je, Žalgiris vodi 37:36.

18. minut - Lazarević pogađa oba bacanja i Zvezda vodi 34:33.

17. minut - Trojka Stefana Lazarevića za eksploziju u Pioniru!

16. minut - Odlična reakcija igrača Zvezde posle tajm-auta. Crveno-beli su ponovo prišli na -4.

15. minut - Prišla je Zvezda na -3, ali onda je usledila nova serija gostiju. Bentil promašuje oba bacanja.

14. minut - Evans dominira i već ima deset poena, Žalgiris vodi 29:24.

13. minut - Problem za Zvezdu mogla bi da predstavlja činjenica da Ognjen Dobrić već ima tri faula. Ulanovas je siguran sa linije penala i gosti održavaju prednost - 19:27. Novi koš Nedovića.

12. minut - Vraća trojku Vildoza. Rasplamsala se borba u Pioniru.

11. minut - Razigrao se Nemanja Nedović, ali na drugoj strani Lukosiunas pogađa trojku.

10. minut - Lukošjunas pogađa trojku, ponovo Žalgiris vodi deset razlike - 12:22. Posle prve deonice Žalgiris vodi 22:14.

8. minut - Lepa akcija košarkaša Zvezde i laki poeni Dobrića. Bentil pogađa trojku i crveno-beli hvataju priključak

7. minut - Fenomenalni Nedović posle prodora prekida seriju gostiju.

6. minut - Neprepoznatljiva igra Zvezde na početku, Žalgiris je na plus 9 i Ivanović mora da zove tajm-aut.

5. minut - Trojka koju postiže Evans i gosti vode 12:5.

4. minut - Mnogo izgubljenih lopti košarkaša Zvezde na startu meča.

3. minut - Žalgiris bolje otvara meč i vodi 7:5.

2. minut - Dobro se snalazi u reketu Hejs i donosi izjednačenje Žalgirisu.

1. minut - Branko Lazić krade loptu i dolazi do prvih poena - Zvezda vodi 2:0.

18.30 - Beograd će navijati za Argentinu u utakmici protiv Hrvatske, a o tome svedoči i slika iz "Pionira".

ZVEZDINA

17.56 - Vremena za odmor od utakmice protiv Žalgirisa, izabranici Duška Ivanovića neće imati mnogo jer već u četvrtak, na istom mestu u 15. kolu najelitnijeg košarkaškog klupskog takmičenja stiže Milano.

17.52 - Sa Malog Kalemegdana poručuju da je dvorana "Aleksandar Nikolić" rasprodata i da će tribine biti pune.

17.49 - Crveno-beli su na skoru 6-6, baš kao i Žalgiris i osmoplasirani Makabi.

17.47 - Dolaskom Duška Ivanovića, Crvena zvezda se preporodila i u seriji je od devet uzastopnih pobeda, te ova utakmica sa litvanskom ekipom dolazi u pravi čas.

17.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 13. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Žalgiris. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".