IVANOVIĆ PREPORODIO ZVEZDU Crveno-beli "pregazili" Cibonu uz šou Nedovića
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-beli su i pored toga što su pre dva dana imali napornu utakmicu u Evroligi u kojoj su savladali ASVEL, lako izašli na kraj sa hrvatskom ekipom.

Bio je ovo debi Duška Ivanovića na klupi Zvezde u regionalnom takmičenju i već se vidi veliki pomak u igri srpskog tima.

Zvezda je sada na učinku 5-1, a Cibona ima tri pobede i četiri poraza.

Blistao je na ovom susretu Nemanja Nedović koji je postigao 24 poena, a trojke je šutirao 5/6.

Prva četvrtina je bila izjednačena i domaćin je u svoju korist rešio rezultatom 21:20.

Od tog momenta viđena je demonstracija sile crveno-belih. Koliko-toliko Cibona je parirala u drugoj deonici, ali se već na poluvremenu mogla naslutiti ubedljiva pobeda košarkaša Zvezde koji su posle 20 minuta igre vodili 50:38.

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim.

Poigravali su se igrači u crveno-belom dresu, a Duško Ivanović je iskoristio priliku da rasporedi minutažu. Svih 12 igrača je ulazilo u igru, a u listu strelaca se nije upisao samo Stefan Lazarević.

Ognjen Dobrić je imao šutersko veče za zabroav, pošto je pogodio tek jednu trojku iz devet pokušaja.

Gosti "nisu videli" koš u trećoj i četvrtoj deonici, dok domaći nisu imali nameru da stanu, pa su tako upisali ubedljiv trijumf od 39 poena razlike.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Nedović sa 24 poena, 14 je ubacio Filip Petrušev, a 10 Nikola Ivanović.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je nekadašnji košarkaš Zvezde i Partizana Aleksandar Aranitović koji je ubacio 10 poena.

Crvena zvezda - Cibona 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Uroš Nikolić, Gordan Terlević, Aleksandar Davidov

Crvena zvezda: Vildoza 8, Lazarević, Mitrović 8, Lazić 4, Martin 4, Dobrić 5, Ivanović 10, Nedović 24, Kuzmić 6, Petrušev 14, Topić 2, Bentil 7

Cibona: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić 9, Mazalin 9, Aranitović 10, Baković 3, Kapusta 7, Ljubičić 6, Bundović 9

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde - 92:53!

38. minut - U listu strelaca se upisao i Topić, pa je sada okruglo 40 razlike

37. minut - Ne staju košarkaši Zvezde!

36. minut - Ovo je veče Nemanje Nedovića koji pogađa novu trojku - 82:48!

34. minut - Nastavlja se mučenje Cibone u napadu.

33. minut - Trojka Ognjena Dobrića pred istek napada za oduševljenje u Pioniru pred oko 2.500 gledalaca!

32. minut - Zvezda ima 30 poena prednosti!

31. minut - Odlična kombinacija Mitrovića i Bentila za još lakih poena.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 72:46.

28. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

27. minut - Lepa akcija Aranitovića i Bundovića posle kojih Cibona dolazi do poena. Nedović ne staje, pogađa svoju četvrtu trojku i ima 21 poen.

25. minut - Bentil pogađa trojku, Zvezda na ogromnih +23!

24. minut - Promašili su dve trojke gostujući košarkaši, Zvezda ide na +20!

23. minut - Ide Zvezda na ogromnih +17.

21. minut - Prvi napad u nastavku utakmice imaće Cibona, rešavaju ga uspešno prodorom igrači Cibone. Rezultat je 50:40.

20. minut - Trojka Vildoze za kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 50:38.

19. minut - Kapusta pogađa trojku iz velike daljine.

18. minut - Prelep pas Vildoze za Lazića koji će imati dva slobodna bacanja. Pogađa jedno, rezultat je 47:35. U jednom momentu je bilo 16 razlike za Zvezdu

16. minut - Na liniju slobodnih bacanja ide Ivanović nakon fantastičnog defanzivnog skoka. Rezultat je sad već osetnih 42:26.

14. minut - Raste prednost Zvezde - 38:26!

13. minut - Neveorovatni Nedović dolazi do treće vezane trojke, raste prednost Zvezde - 30:22. Fantastična akcija i monstruozno zakucavanje Petruševa.

12. minut - Nova trojka Nemanje Nedovića, Zvezda na +5.

11. minut - Radončić nije uspeo da pogodi, ali njegov promašaj ispravlja Ljubičić. Nedović pogađa trojku - 24:22

10. minut - Nedović lepo prolazi i pogađa flouter, Zvezda vodi 21:20 posle prvih deset minuta.

9. minut - Posle poena Bundovića Cibona ponovo vodi. Petrušev pogađa uz faul.

8. minut - Posle novog ofanzivnog skoka Hasan Martin dolazi do koša.

7. minut - Aranitović je pogodio oba slobodna bacanja i Cibona vodi 12:11. Petrušev pogađa za tri - 14:12.

6. minut - Dosta grešaka sada na obe strane.

5. minut - Aranitović smanjuje zaostatak svog tima sa dva pogođena slobodna bacanja.

3. minut - Vildoza pogađa trojku i dodatno povećava prednost crveno-belih - 8:2.

2. minut - Pogotkom Mazalina hrvatski klub stiže do prvih poena na meču.

1. minut - Branko Lazić pogađa trojku u prvom napadu!

15.27 - Cibona u ovaj duel ulazi u veoma dobroj raspoloženju, s obzirom da u poslednjih 10 mečeva ima 9 pobeda. Naravno, valja napomenuti da je od tih 10 mečeva, Cibona šest odigrala u Premijer ligi Hrvatske.

15.22 - Biće ovo prilika za iskusnog stručnjaka da proveri sa kakvim snagama raspolaže pred naredne izazove i važne mečeve u oba takmičenjima, među kojima su i dva večita derbija u kratkom razmaku.

- Ovo što sam video, Cibona je izuzetno dobra napadačka ekipa sa puno kontranapada, šutiraju dobro za tri poena, atipična ekipa. Ne gledamo unazad, šta je bilo juče, već samo napred, mi moramo biti spremni. I da budemo spremni da se borimo - rekao je trener crevno-belih pred duel sa ekipom iz Zagreba.

IVANOVIĆ PREPORODIO ZVEZDU Crveno-beli

Vladimir Marković

15.17 - Ovo će biti debi Duška Ivanovića na klupi Crvene zvezde u ABA ligi.

15.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici sedmog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Cibona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".