CRVENO-BELA DRAMA ZA KRAJ 2022. GODINE Magija Kataija u 93. minutu za Zvezdinu dvocifrenu prednost tokom pauze (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Navikla je Crvena zvezda svoje navijače ove jeseni na drame, naročito kada su u pitanju gostovanja u domaćem šampionatu. Kao u Kragujevcu, Nišu, Novom Pazaru... tako se okončala i poslednja utakmica ove 2022. godine po crveno-bele.

Posle velike drame savladan je stari dužnik Radnik u Surdulici sa 2:1 i to golom u 93. minutu. Heroj je bio, ko drugi, nego Aleksandar Katai koji je pogodio iz slobodnog udarca u nadoknadi i doneo gostima ogromna tri boda i omogućio im da dužu pauzu dočekaju na dvocifrenoj razlici.

Promešao je karte Miloš Milojević i na teren izveo sastav koji do sada nije igrao zajedno. Šansu od starta dobili su Jovan Mijatović, Irakli Azarov, Ibrahim Mustafa...

Napadao je gost, ređao šanse, ali nije uspeo da probije bedem domaćih. Katai je propustio dve veliike prilike, a Vujanac bio sjajan na golu. Ipak, u 36. minutu nije bilo spasa kada je Zvezdin Magiko došao do odbijene lopte i doneo prednost svom timu.

Činilo se da bi gosti mogli da još jednim pogotkom lagano zatvore meč, ali je usledio šok odmah po početku drugog dela igre. Isti igrač koji je i prošle sezone pogađao protiv Zvezde, Spasić, sjajno se snašao i doneo izjednačenja Radnika.

Mučili su se crveno-beli, nisu uspevali da dođu do pogotka. Surduličani su se odlično branili, ali protiv Kataijevog udarca u 93. minutu nije bilo spasa. Uhvatio je na krivoj nozi golmana Vujanca i pogodio za veliko slavlje šampiona Srbije.

Golove pogledajte u nastavku.

Standings provided by Sofascore

RADNIK - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Spasić u 48. minutu za Radnik - Katai u 36. i 90+3. minutu za Zvezdu

Stadion: FK Radnik, Sudija: Nenad Minaković

RADNIK: Vujanac – Sadik, Oreščanin, Petrović (od 82. Velikić), Rustemović – Stojanović, Marong – Spasić, Danoski, Duronjić – Kunić (od 72. Kunić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković (od 86. Gobeljić), Dragović, Milunović, Azarov – Mijailović (od 86. Sanogo), Kangva (od 66. Srnić) – Mustafa, Ivanić (od 46. Mitrović), Katai – Mijatović (od 57. Ben).

KRAJ!

90+3. minut - GOOOOOL! Katai! Kakva golčina Zvezdinog Magika iz slobodnog udarca! Vode gosti!

90. minut - Još sedam minuta nadoknade u Surdulici.

87. minut - Žuti karton sada dobija Bogdanović nakon starta nad Azarovim.

86. minut - Poslednje dve promene u Zvezdi. Marko Gobeljić menja Erakovića, a Sanogo na terenu umesto Mijailovića.

84. minut - Pao je sada Mustafa u kaznenom prostoru domaćih, ali je i on dobio žuti karton zbog simuliranja.

82. minut - Još jedna promena u redovima Radnika. Velikić menja Petrovića.

79. minut - Sada velika šansa i za Zvezdu! Ben je bio u prilici, ali je u poslednjem trenutku jedan od defanzivaca Radnika uspeo da interveniše!

78. minut - Umalo 2:1 za Radnik! Veliku je šansu imao Duronjić, izašao sam na Borjana, ali je šutirao pored gola.

75. minut - Sada je Rustemović šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali lopta ide preko gola.

72. minut - Promena i kod domaćih. Bogdanović u igri umesto Kunića.

68. minut - Sada je Srnić pao u kaznenom prostoru domaćih, ali mu sudija Minaković pokazuje žuti karton zbog simuliranja.

67. minut - Prvi žuti karton na meču dobija Sadik Abubakar nakon starta nad Mitrovićem.

66. minut - Još jedna promena kod gostiju. Umesto Kangve na terenu Srnić.

65. minut - Probao je Ben iz slobodnog udarca, ali njegov udarac ide preko gola.

57. minut - Druga promena u Zvezdi. Umesto Jovana Mijatovića u igri je El fardu Ben.

48. minut - GOOOOL! Odlično se snašao, okrenuo Srđana Mijailovića i pogodio za izjednačenje Spasić! Radnik odmah na startu drugog dela dolazi do izjednačenja!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena u gostujućem sastavu. Stefan Mitrović na terenu umesto Mirka Ivanića.

POLUVREME!

45+2. minut - Mustafa je bio u šansi nakon dodavanja Kataija, ali Vujanac ponovo na visini zadatka.

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

36. minut - GOOOOL! Katai! Sada nije bilo greške! Ofanzivac Zvezde dolazi do obijene lopte i šalje je iza leđa Vujanca!

26. minut - Još jednom Katai u prilici, ali ponovo Vujanac odličan. Ništa od promene rezultata.

22. minut - Prva prilika sada i za domaće. Danoski je probao glavom, ali je sjajno i odbranio Borjan.

15. minut - Odličan napad gostiju koji su kombinovali, a onda je Aleksandar Katai imao veliku priliku. Ipak, Sadik u poslednjem momentu blokira udarac.

4. minut - Prvi pokušaj za Zvezdu i to preko Iraklija Azarova. Gruzin je šutirao sa nekih 25 metara, a njegov šut odbranio Vujanac.