ZVEZDA SE UGASILA U DRUGOM POLUVREMENU Sjajni Gudurić nosio Fener do nove pobede
KK Crvena zvezda

Crvena zvezda je tako pretrpela i šesti poraz u elitnom takmičenju, dok je Fener na skoru 6-1.

Odigrali su izabranici Vladimira Jovanovića dosta hrabro, naročito u prvom poluvremenu, ali su ostali bez snage u nastavku.

Crveno-beli su bili i više nego ravnopravan rival lideru Evrolige, čak su tokom treće deonice imali i šest poena prednosti, ali je onda usledio veliki pad.

Zvezda nije najbolje počela utakmicu, bilo je problema u defanzivnom skoku, pa je Fener brzo došao do dvocifrene prednosti (16:6), zatim i do prednosti 23:12.

Ulazak Kuzmića i Nedovića preporodio je crveno-bele. Mnogo čvršća igra u odbrani, Kuzmić koji je bio sjajan u skoku na obe strane terena i raspoloženi Nedović u igri jedan na jedan učinili su da se crveno-beli potpuno vrate u igri, da bi posle kucanja Petruševa na asistenciju Nedovića bilo, te trojke Ivanovića bilo 34:29 za Jovanovićev tim.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom ekipe Dimitrisa Itudisa - 42:41.

Dozvolila je Zvezda seriju 12-0 sredinom trećeg perioda, pa je Fener od -6 došao do +6, bez tajm auta. Bio je to perioda kada je Itudisov tim nepovratno preuzeo prednost.

Blistali su Melih Mahmutoglu i Marko Gudurić, pa je Fener rutinski došao do trijumfa.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 17 poena (7-15 iz igre) i 4 asistencije, Luka Vildoza dao je 13 poena (5-10 iz igre, 3sk, 3ast), dok je Ben Bentil upisao 12 poena (4-12 iz igre, 4sk). Odličan je na evroligaškom debiju ove sezone bio Ognjen Kuzmić sa 9 poena (4-4 iz igre) i 6 skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Džonatan Motli sa 25 poena (10-13 iz igre) i 10 skokova, a očajnu partiju Skotija Vilbekina (1p, 0-7 iz igre) nadoknadio je Melih Mahmutoglu sa 20 poena (5-9 za tri). Marko Gudurić imao je 17 poena (7-9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije.

Fenerbahče - Crvena zvezda 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22)

Hala: Sinan Erdem (Istanbul)

Sudije: Migel Anhel Perez, Leandro Lezkano, Hjuz Tepenir

Fenerbahče: Motli 25, Birsen, Hazer, Vilbekin 1, Edvards, Mahmutoglu 20, Hejs-Dejvis 10, Pjer 10, Džekiri 2, Gudurić 17, Buker, Kalates 8

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 13, Lazarević 6, Lazić 5, Martin 3, Ivanović 6, Ilić , Nedović 17, Kuzmić 9, Petrušev 8,  Bentil 12

40. minut - Poraz Zvezde u Istanbulu 93:79!

38. minut - Gudurić zakucava!

36. minut - Neverovatan meč igra Mahmutoglu koji pogađa novu trojku.

35. minut - Nova trojka za Fener koji ima +12 na pet minuta do kraja.

34. minut - Trojka Lazića, a onda dve trojke pogađaju domaći, prvo Gudurić, a onda i Kaltes - 76:67.

33. minut - Motli prekida nalet Zvezde - 68:64. Ponovo Motli, Fenerbahče vodi 70:64.

32. minut - Šou Nemanje Nedovića, Zvezda na -2.

31. minut - Martin pogađa uz faul.

30. minut - Mahmutoglu je definitvno x faktor, postigao je novu trojku i Fener pred ulazak u poslednju deonicu vodi 66:57.

29. minut - Gudurić asistira Motliju za alej-up - 61:56.

28. minut - Motli pod faulom pogađa. Precizan je - 59:54. Bentil postiže svoj deseti poen - 59:56.

27. minut - Sjajan prodor Nedovića koji pogađa preko Kalatesa - 56:54!

26. minut - Serija Fenera 10:0 - 56:50.

25. minut - Preokret. Vilbenik pogađa. Isti igrač potom asistria Motliju za zakucavanje - 53:50.

24. minut - Motli održava Fenerbahče, a onda sjajna asistencija Kalatesa za novo zakucavanje i novo izjednačenje - 50:50

23. minut - Pier prekida seriju Zvezde

21. minut - Vildoza pogađa trojku, a potom iz prodora donosi preokret i četiri poena prednosti.

20. minut - Trojka Vildoze na isteku napada - 41:41. Poluvreme je, Fener vodi 42:41!

19. minut - Razigrao se Mahmutoglu i sa pet vezanih poena doneo novu prednost Feneru.

18. minut - Prvi poeni za Luku Vildozu.

17. minut - Marko Gudurić prekida dobru igru Zvezde. Pođa trojku iz ugla kojom izjednačuje rezultat - 34:34.

15. minut - Fenomenalna akcija Zvezde, asistencija Nedovića i zakucavanje Petruševa - 29:31. Tajm-aut za Itudisa.

13. minut - Mahmutoglu trojkom prekida nalet Zvezde - 27:25. Odličan potez Ivanovića za izjednačenje - 27:27.

11. minut - Bez poena u prvom minutu druge četvrtine.

10. minut - Trojka Nedovića iz velike daljine kojom je Zvezda prišla na -1 (24:23).

9. minut - Bentil je fauliran pri šutu. Precizan je oba puta - 23:14. Sjajan prodor Nedovića i Zvezda je na -5.

8. minut - Kalatis pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada - 21:10. Bentil postiže dvojku - 21:12. Gudurić uzvraća dvojkom - 23:12.

7. minut - Pogađa Kuzmić i smanjuje na 18:10.

6. minut - Pjer pogađa trojku, domaćin ima dvocifrenu prednost - 16:6.

4. minut - Serija turske ekipe koja vodi 11:6.

3. minut - Hejs postiže prvu trojku na meču za prvo vođstvo Fenera - 5:4. Petrušev sjajno otvara meč - 5:6. Motli odmah uzvraća - 7:6.

2. minut - Nik Kalates dolazi do lakih poena u tranziciji. Na drugoj strani precizan je Petrušev.

1. minut - I jedni i drugi su promašili po trojku na startu. Stefan Lazarević postiže prve poene na meču.

17.30 - Nikada crveno-beli nisu savladali turski klub na njegovom parketu, ali u dva od poslednja tri gostovanja su bili blizu. Šampion Srbije i ABA lige je prošle sezone poražen 61:57, a u sezoni 2019/2020 rezultat je bio 66:63.

17.22 - Dimiris Itudis nema problema oko tima, jedino je van stroja Nemanja Bjelica koji još uvek nije imao povratnički debi u Feneru.

17.20 - Trener Vladimir Jovanović sigurno neće moći da računa na Ognjena Dobrića i Luku Mitrovića, dok su pod znakom pitanja Branko Lazić, Stefan Marković i Miroslav Raduljica.

17.17 - Zvezda ovu utakmicu dočekuje posle šokantnog poraza od Zadra u ABA ligi.

17.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici sedmog kola Evrolige u kojoj se sastaju Fenerbahče i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Istanbula.