CRVENO-BELI BEZ PROBLEMA PROTIV MLADOSTI Zvezda se trijumfalno oprostila od "Marakane" za 2022. godinu (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Posle čak četiri gostovanja u Kragujevcu, Novom Sadu, Nišu i Lazarevcu, šampion Srbije je završio mini turneju po Srbiji i vratio se na svoju "Marakanu". Da stvar bude još interesantnija, duel sa ekipom iz Lučana crveno-belima je bio poslednji na domaćem terenu u 2022. godini. Potrudili su se izabranici Miloša Milojevića da se ova kalendarska godina završi trijumfalno - tako je i bilo.

Samo u momentima se Zvezda mučila, ali je na kraju rutinirala goste. Jeste Mladost mogla da dođe do gola, imala nekoliko prilika preko Mirića i Bojovića, ali kada bi se brojale sve šanse, domaćin ih je propustio mnogo, mnogo više. Stative Kangve, prečka Kataija, dva opravdano poništena gola... Bilo je jako zanimljivo u Ljutice Bogdana ovog maglovitog popodneva.

CRVENO-BELI BEZ PROBLEMA PROTIV MLADOSTI Zvezda se trijumfalno oprostila od

Prvi gol delo je Aleksandra Kataija. Centrirao je njegov imenjak Pešić sa levog boka i nije bilo teško ofanzivcu crveno-belih da matira Samčovića.

Upravo tada je usledio kratak, ali najbolji period igre gostiju kada su pomenuti Mirić i Bojović u istom napadu mogli da izjednače, ali je Milunović u oba navrata blokirao njihove udarce.

Prelomni detalj desio se u 50. minutu. Kapiten gostiju Milošević startovao je otvorenim đonom na Kangu i umalo ga teže povredio. Sudija Marković izvadio je crveni karton i gosti su ostali sa 10 igrača do kraja.

Zvezda je naplatila "višak" u 77. sjajnim pogotkom Mirka Ivanića i posle Monaka upisala novi trijumf. Sada ih čeka kratki odmor, pa već u četvrtak (18.45) gostovanje Čukaričkom u zaostalom meču 7. kola.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:0 (1:0)

Katai u 13. minutu, Ivanić u 77. minutu za Zvezdu

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Momčilo Marković

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Azarov (od 69. Rodić) - Kangva (od 67. Ivanić), Srnić (od 59. Mijatović) - Bukari (od 67. Sanogo), Kanga, Katai - Pešić.

MLADOST: Samčović - Ćirković, Milošević, Leković , Baha, Vesnić Ješić, Jojić, Mirić, Radivojević (od 57. Udovičić), Bojović.

90. minut - Još tri minuta nadoknade.

81. minut - Ponovo Katai u prilici, sada je Rodić centrirao, ali udarac glavom ide preko gola.

80. minut - Prečka! Katai je bio blizu drugog pogotka, ali ponovo okvir gola.

77. minut - GOOOL! Ivanić! Namestio se vezista Zvezde na desnu nogu i sjajno šutirao u dalji ugao. Nije bilo spasa za goste.

69. minut - Sada i prinudna promena Zvezde. Azarov se požalio na povredu, pa mora u igru Milan Rodić.

67. minut - Još dve izmene Miloša Milojevića. Ivanić menja Kangvu, a Sanogo na terenu umesto Bukarija.

59. minut - Promena i u Zvezdi. Mladi Jovan Mijatović na terenu umesto Slavoljuba Srnića.

57. minut - Prinudna promena kod gostiju. Umesto Radivojevića u igri je Udovičić.

54. minut - Katai je postigao drugi gol, ali je on poništen zbog faula Pešića pre toga.

50. minut - Užasan start Ivana Miloševića koji je otvorenim đonom mogao ozbiljno da povredi Kangu! Sudija Marković nije imao dilemu i pokazao mu crveni-karton.

47. minut - Azarov je odlično probio, poslužio Kangvu, ali njegov udarac ide daleko preko gola. Rezultat se ne menja.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

41. minut - Kangva ruši Bahu i dobija žuti karton. Prvi igrač upisan u beležnicu sudije Markovića.

33. minut - Velike dve šanse za Mladost. Prvo je probao Bojović, a onda i Mirić, ali sjajni Milunović ne dozvoljava iznenađenje i blokira udarce.

26. minut - Pao je ritam meča nakon gola crveno-belih. Domaći pokušavaju da do kraja prvog dela igre dupliraju prednost, ali za sada ne uspevaju u tome.

13. minut - GOOOOL! KATAI! Centrirao je Pešić i sjajno pronašao Zvezdinog Magika koji pogaađa mrežu!

12. minut - Stativa! Probao je Kangva, ali samo okvir gola.

5. minut - Poslao je Bukari loptu u mrežu nakon asistencije Azarova, ali je reprezentativac Gane bio u ofsajdu.

1. minut - Prva velika prilika za Zvezdu. Osman Bukari je probao, ali brani Samčović.