ŠOU VILDOZE ZA SLAVLJE ZVEZDE Crveno-beli uz mnogo muke trijumfovali u Laktašima
ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Crveno-beli su tako na skoru 4-0 u regionalnom takmičenju, dok Igokea ima tri pobede i dva poraza.

Zvezda je ujedno prekinula seriju od tri uzastopna poraza u Laktašima, a do trijumfa je došla teškom mukom.

Izabranici Vladimiri Jovanovića su imali čak 36 pokušaja za tri i 12 puta su bili precizni.

Meč je obeležio fenomenalni Luka Vildoza sa 19 poena i devet asistencija. I sve koševe postizao je baš kada su se crveno-beli mučili, a domaći pretili da prelome rezultat u svoju korist.

Prva četvrtina pripala je Zvezdi 23:18.

Odlično je šampion ABA lige otvorio drugu deonicu i vrlo brzo stekao dvocifrenu prednost (30:18). Međutim, do kraja poluvremena, Igokea je prepolovila prednost.

U nastavku se igralo u serijama. Crveno-beli su dvocifrenu prednost imali i u trećoj četvrtini, ali su se domaći vratili u igru.

Čak je u jednom trenutku Igokea vodila 55:50, a blistao je Kendrik Rej.

Ipak, na krilima Bena Bentila i Vildoze, Zvezda preokreće. Trojkama Stefana Markovića i Argentinca sprečena je dramatična završnica, pa crven-beli relativno mirno privode meč kraju.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Vildoza sa 19 i Bentil sa 17. Dvocifren je bio još Filip Petrušev.

Na drugoj strani istakao se Rej sa 24 poena.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Zadar, a Igokea igra protiv Budućnosti.

Igokea - Crvena zvezda 70:76 (18:23, 17:18, 20:18, 15:17)

Hala: Sportska dvorana Laktaši

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Josip Radojković

Igokea: Rej 24, Kondić, Delalić, Tanasković 9, Kroford 13, Jošilo, Stivens 13, Voler 3, Marić, Đorđević 8, Bošković

Crvena zvezda: Holand 2, Vildoza 19, Lazarević 9, Lazić, Martin 4, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Nedović 8, Marković 6, Petrušev 11, Bentil 17

Kraj pobeda Zvezde teškom mukom - 76:70!

40. minut - Ne predaju se domaći. Zvezda ima +4 na 50 sekundi do kraja.

38. minut - Gube loptu košarkaši Igokee, a onda Bentil pogađa dva bacanja - 72:64.

37. minut - Sada je Vildoza precizan za tri, Zvezda na +6!

36. minut - Stefan Marković pogađa jako važnu trojku.

35. minut - Nedović promašuje dve trojke u nizu, ostaje +3 za Zvezdu.

34. minut - Vildoza pogađa trojku, ima 16 poena i najefikasniji je igrač crveno-belih.

33. minut - Laki poeni u tranziciji za Igokeu, ponovo je nerešeno.

32. minut - Nervoza na obe strane. Zvezda bez poena na startu četvrte deonice - 59:59

30. minut - Trojka Bentila, Zvezda vodi 59:55. Odbila je Zvezda nalet rivala, ali ima samo 4 poena prednosti. Sledi deonica odluke.

29. minut - Nova sjajna asistencija Vildoze za Martina koji pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje 55:54

27. minut - Nedović promašuje oba bacanja, Igokea vodi 52:50.

25. minut - 11:0 serija domaćina za vođstvo 46:45. Jovanović tajm-aut

24. minut - Igokea preko raspoloženog Stivensa hvata priključak 41:45

22. minut - Petrušev postiže 4 poena na startu drugog poluvremena 35:45

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 41:35. Luka Vildoza ima devet poena i šest asistencija.

19. minut - Problemi za Igokeu u napadu u ovim momentima.

17. minut - Sjajna asistencija Vildoze sa Bentila koji pogađa uz faul 30:36

16. minut - Stefan Đorđević pogađa za dva, serija Igokee 10:0. Prekida je Petrušev trojkom.

15. minut - Monstruozno zakucavanje Reja, traje serija domaćih.

13. minut - Mini serija Igokee koja je ponovo na jednocifrenom minusu - 30:24.

12. minut - Trojka Lazarevića koji je ostao potpun sam. Zvezda opet dvocifrenu prednost - 30:18.

11. minut - Sjajna akcija Zvezde i poeni Martina.

10. minut - Igokea se vratila mini serijom 5:0, za 18:23 na kraju prve četvrtine.

8. minut - Nemanja Nedović pogađa za tri. To su njegovi prvi poeni u ABA ligi od povratka u Zvezdu.

6. minut - Još jedna trojka sjajnog Vildoze, Zvezda vodi 13:11. Još jedna trojka Argentinca!

5. minut -Sada Rej pogađa za dva uz faul. Vildoza pogađa za tri.

4. minut - Rej Kendrik pogađa za tri i Igokea vodi 8:7

3. minut - Trojka raspoloženog Bentila 2:7. Dobar početak crveno-belih

2. minut - Rej sa penala postiže prve poene na meču, sa druge strane Bentil 2:2

1. minut - Utakmica je počela!

17.20 - Bez Luke Mitrovića

Luka Mitrović se povredio protiv Bajerna i neće igrati u ovom meču potvrdila je Zvezda. U pitanju je povreda primicača

17.15 - Zvezda je na 12 gostovanja u Laktašima ostvarila sedam pobeda i pet poraza.

17.12 - Crveno-beli u dobrom raspoloženju dočekuju ovaj meč, pošto su u Evroligi pobedili Bajern Minhen.

17.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Igokea i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Laktaša.